داووس: قرار دادن اعتبارات کربن در بلاک چین به تنهایی مشکل را حل نمی کند

داووس: قرار دادن اعتبارات کربن در بلاک چین به تنهایی مشکل را حل نمی کند


کریستینا لوکرزیا کورنیر، سردبیر Cointelegraph، یک میزگرد در مورد قیمت گذاری اعتبارات کربن در داووس، سوئیس را مدیریت کرد.

صرفاً مبادله اعتبارات کربن در بلاک چین یا غیره، چیز زیادی برای محیط زیست حل نمی کند، زیرا مدیران بلاک چین کربن باید بدانند چرا شرکت ها از آنها استفاده می کنند و چگونه می توانند تأثیر واقعی بگذارند.

در نشست پانلی در داووس، سوئیس در 16 ژانویه، با مدیریت کریستینا لوکرزیا کورنیر، سردبیر Cointelegraph، چندین مدیر از پلتفرم های بلاک چین کربن در مورد علاقه فزاینده شرکت ها به تجارت کربن صحبت کردند.

کارن زاپاتا، مدیر عامل پلتفرم بلاک‌چین کربنی ClimateTrade، گفت که پایداری یک «موضوع روند» است که بسیاری از شرکت‌ها مایل به درگیر شدن در آن هستند، اما بسیاری هنوز آن را درک نمی‌کنند.

او به یاد می آورد که با مدیر پایداری یک “شرکت بزرگ و بزرگ” صحبت می کرد و به او می گفت که نمی داند اعتبار کربن چیست یا “چگونه کار می کند”، اما توسط تیم بازاریابی تحت فشار قرار گرفت تا “آن را به جلو براند.”

زاپاتا تأکید کرد که اگر شرکت‌ها «نفهمند» که با اعتبارات کربن چه می‌کنند، نمی‌توانند آن را به جوامع خود منتقل کنند.

وی افزود: باید به قیمت گذاری پشت اعتبارات کربن کمتر توجه شود و بیشتر به تأثیر آن توجه شود. او توضیح داد که وقتی اثر مثبت درک شود، قیمت در رتبه دوم قرار می گیرد.

متیو پورتر، مدیر عامل بازار کربن Tolam Earth، به گفتگو اضافه کرد که تجارت کربن به تنهایی “مشکل زیادی را حل نمی کند” بدون اینکه بداند چرا آنها این کار را انجام می دهند و “محرک ها و محرک ها” ایجاد می کنند.

او همچنین اضافه کرد که اتصال آن به زنجیر تنها “برخی” ناکارآمدی را حل می کند.

مربوط: تاثیرات زیست محیطی بلاک چین و نحوه استفاده از آن برای حذف کربن

اخیراً هیچ کمبودی در توسعه اعتبار کربن در فضای بلاک چین وجود نداشته است.

شبکه ذخیره‌سازی مبتنی بر بلاک‌چین، Filecoin، Filecoin Green را راه‌اندازی کرد، یک ابتکار آزمایشگاه پروتکل که برای کاهش اثرات زیست‌محیطی ارز دیجیتال بومی Filecoin طراحی شده بود، در اکتبر 2022.

اولین پروژه ای که او راه اندازی کرد CO2.Storage بود، یک راه حل ذخیره سازی داده های Web3 که هدف آن ارائه شفافیت برای جبران کربن و پرداختن به راه حل های ذخیره سازی سنتی برای همه انواع دارایی های زیست محیطی دیجیتال، از جمله اعتبارات انرژی های تجدیدپذیر است.

مدیر عامل WeWork، آدام نویمان، در ماه مه 2022 وارد فضای کریپتو کربن شد و 70 میلیون دلار در اولین دور اصلی سرمایه گذاری برای استارتاپ فناوری آب و هوا Flowcarbon جمع آوری کرد.

این پروژه برای دسترسی بیشتر به تجارت کربن با قرار دادن اعتبارات کربن در بلاک چین ایجاد شد.


نویسنده: Ciaran Lyons

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉