وکیل می گوید که دادستان بعید است که به سام بنکمن-فرید یک معامله رضایت بخش پیشنهاد دهد

وکیل می گوید که دادستان بعید است که به سام بنکمن-فرید یک معامله رضایت بخش پیشنهاد دهد


مدیر عامل سابق FTX ممکن است نتواند تعداد دو کلاهبرداری رادیویی و شش توطئه را که در اعتبارات با شکایت کیفری با آن روبرو شده است متعادل کند.

سام بنکمن-فرید (SBF) مدیر عامل سابق FTX ممکن است نتواند بین دو کلاهبرداری رادیویی و شش توطئه ای که با آن روبه رو است با وام هایی که برای شکایت کیفری به جای مراجعه به دادگاه دریافت می کند، تعادل برقرار کند.

مارک کاستن، وکیل گروه اجرایی بلاک چین و دارایی های رمزنگاری شده بوکانن اینگرسول و رونی، استدلال کرد که بانکمن-فرید، که در اوایل ژانویه برای حل و فصل یک توافقنامه در دادگاه حضور خواهد یافت، “بعید است که از دادستان ها توافق مطلوبی دریافت کند.”

کاستن در گفتگو با کوین تلگراف توضیح داد که دولت اغلب از متهمان می‌خواهد که به محاکمه دیگران کمک کنند تا اعتبار همکاری دریافت کنند. او گفت: «در اینجا، بعید است که بنکمن-فرید با انگشت به کسی اشاره کند.

کاستن خاطرنشان کرد که بانکمن-فرید می‌تواند به اصطلاح «ادعای باز» مشابه کارولین الیسون و گاگی وانگ وارد کند، به این معنی که «دادستان با پیشنهاد مجازات خاصی موافقت نکردند» و بنابراین حکم متهم را به قاضی واگذار کرد. .

مطالب مرتبط: مشتریان FTX یک دادخواست دسته جمعی را برای دریافت غرامت با اولویت تنظیم می کنند

اتهامات Bankman-Fried شامل توطئه برای کلاهبرداری از مشتریان و وام دهندگان، توطئه برای نقض کلاهبرداری اوراق بهادار، کلاهبرداری در کالاها، پولشویی و قوانین مالی کمپین است. اعتقاد بر این است که او در صورت مجرم شناخته شدن ممکن است با ۱۱۵ سال زندان روبرو شود.

جان ری در حالی که به عنوان مدیر عامل FTX در طول مراحل ورشکستگی فعالیت می کرد، به کمیته خدمات مالی ایالات متحده گفت که “هرگز چنین شکست آشکاری را در کنترل های شرکتی در هر سطحی از یک سازمان، از فقدان صورت های مالی گرفته تا شکست کامل، ندیده بود.” هر یک از هر گونه کنترل یا حاکمیت داخلی. ”

ری همچنین خاطرنشان کرد که پشت سقوط بازار سهام “تمرکز کنترل عمدتاً در دست گروه بسیار کوچکی از افراد بی تجربه و ناآگاه بود.”

ناحیه جنوبی نیویورک در 3 ژانویه با حضور قاضی صراحتا و کارآمد لوئیس کاپلان، صدای بانکمن-فرید را خواهد شنید. این پرونده پس از استعفای قاضی رونی آبرامز به دلیل تضاد منافع به کاپلان تحویل داده شد. شوهر آبرامز شریکی در شرکت حقوقی Davis Polk & Wardwell است که در سال 2021 به FTX مشاوره می دهد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉