دادستان می گوید استرداد دو کوون به کره جنوبی به بهترین وجه به قربانیان آزمایشگاه ترافورم خدمت می کند: گزارش:


به گفته مقامات محلی، مدیر عامل سابق Terraform Labs ممکن است به 40 سال زندان در کره جنوبی محکوم شود، کشوری که بیشتر جنایات خود را در آن انجام داده است.

مقامات کره جنوبی به دنبال استرداد دو کوون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق آزمایشگاه های Terraform هستند. وال استریت ژورنال گزارش داد، دادستان ناظر بر تحقیقات معتقد است که بازگرداندن او به بهترین وجه به قربانیان سقوط توکن TerraUSD (USTC) و LUNA کمک خواهد کرد.

به گفته دان سونگ هان، رهبر دادستان های کره جنوبی که در مورد سقوط دو ارز دیجیتال که نزدیک به 40 میلیارد دلار از اکوسیستم Terra را از بین برد، می گوید، کره جنوبی جایی است که بیشتر جنایاتی که کوون متهم به آن است، انجام شده است.

دادستان به روزنامه گفت: «با توجه به ماهیت این حادثه، ما فکر می‌کنیم که بررسی پرونده در کره جنوبی مؤثرترین راه برای جلب عدالت سرمایه‌گذاران خواهد بود».

دو کوون، همچنین یک شهروند کره جنوبی، در ماه مارس در مونته نگرو دستگیر شد و به جعل اسناد متهم شد. از آن زمان، مقامات ایالات متحده و کره جنوبی تلاش هایی را برای استرداد یکی از بنیانگذاران Terra انجام داده اند. همچنین مقامات نظارتی در سنگاپور به دنبال آن هستند.

مرتبط: آزمایشگاه Terraform به دنبال رد دعوای دسته جمعی است، با این استدلال که قوانین ایالات متحده اعمال نمی شود

مارکو کواچ وزیر دادگستری مونته نگرو در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دستگیری کوون گفت که تصمیم در مورد استرداد وی بر اساس “چندین عامل” از جمله جدی بودن جنایت، مکان و زمان جنایت خواهد بود. طبق گزارش ها، مونته نگرو با سنگاپور یا کره جنوبی قرارداد استرداد ندارد. اما یک معاهده قدیمی استرداد با ایالات متحده دارد و قبلاً شهروندان آمریکایی را مسترد کرده است.

در اواخر آوریل، مقامات کره جنوبی، شین هیون سونگ، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های Terraform، و نه نفر دیگر را به اتهام کلاهبرداری، نقض اعتماد و اختلاس ناشی از فروپاشی اکوسیستم Terra متهم کردند.

روزنامه کره ای کی بی اس ورلد گزارش داد که دادستان ها این افراد را متهم کردند که حدود 350 میلیون دلار (460 میلیارد وون کره) به دست آورده اند. سونگ هان به ژورنال گفت که کوون در صورت استرداد به کشورش با اتهامات مشابهی روبرو خواهد شد و تا 40 سال زندان محکوم خواهد شد.

Terra یکی از اولین شرکت های رمزنگاری بود که مفهوم استیبل کوین الگوریتمی را رایج کرد. زمانی که استیبل کوین بومی TerraClassicUSD از دلار آمریکا در ماه می 2022 خارج شد، اکوسیستم فروپاشید و سال گذشته بحران گلوله برفی در صنعت کریپتو ایجاد شد.

مجله: زمستان کریپتو می تواند به سلامت عقل دارندگان آسیب برساند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید