لایحه پیشنهادی در آرژانتین برای تشویق شهروندان به افشای دارایی های رمزنگاری شده خود

لایحه پیشنهادی در آرژانتین برای تشویق شهروندان به افشای دارایی های رمزنگاری شده خود


آرژانتینی ها ممکن است به زودی انگیزه های مالیاتی برای اعلام دارایی های رمزنگاری خود داشته باشند، زیرا دولت قصد دارد با یک لایحه پیشنهادی با پولشویی مقابله کند.

وزارت اقتصاد آرژانتین، رئیس سیاست اقتصادی این کشور، پیش‌نویس لایحه‌ای را برای تشویق آرژانتینی‌ها به اعلام دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود با انگیزه کاهش نرخ‌های مالیاتی تهیه کرده است.

بر اساس گزارشی که ارگان رسانه محلی Errepar در 6 ژانویه منتشر کرد، پیش نویس قانون “بیرونی سازی پس انداز آرژانتین” با هدف مبارزه با پولشویی توسط وزیر اقتصاد سرجیو ماسا ارائه شد.

این لایحه از دارندگان کریپتو می خواهد که سوگندنامه ای را به دولت ارسال کنند، که بیانیه سوگند خورده ای است که محل نگهداری دارایی های آنها را بیان می کند.

این لایحه مشوق های مالیاتی را برای تشویق شهروندان به اظهار دارایی های خود پیشنهاد می کند.

کسانی که داوطلبانه دارایی های خود را ظرف 90 روز پس از تصویب این قانون اعلام کنند، تنها 2.5 درصد مالیات بر سود سرمایه دارایی های رمزنگاری شده خود را پرداخت خواهند کرد. این نرخ مالیات به تدریج هر 90 روز افزایش می یابد تا زمانی که به نرخ استاندارد مالیات بر عایدی سرمایه کشور 15 درصد برسد.

سرجیو ماسا (راست) با رئیس جمهور آرژانتین آلبرتو فرناندز (مرکز) در نشست سران G20 بالی در نوامبر 2022 عکس گرفته شده است. تصویر: کاسا روزادا

این لایحه همچنین با هدف تشویق آرژانتینی‌ها به اعلام سایر دارایی‌های مالی مشمول عایدی سرمایه، مانند ارز فیات، سهام، سهام، املاک و مستغلات و حتی مبلمان است.

قانون پیشنهادی، دارایی‌های داخلی و خارجی را مجبور می‌کند نزد بانک‌های مورد تایید آرژانتین یا نزد بانک‌های خارجی که توسط بانک مرکزی یا کمیسیون اوراق بهادار آن کشور تنظیم می‌شوند، سپرده شود.

الان رای بدهید!

این لایحه در جلسه آتی مجلس مطرح و بررسی می شود.

مربوط: استان آرژانتین استیبل کوین وابسته به دلار منتشر می کند

بازارهای نوظهور بستر مناسبی برای پذیرش کریپتو هستند، به طوری که آرژانتین در رتبه سیزدهم شرکت داده بلاک چین در فهرست پذیرش جهانی 2022 شرکت Chainalysis قرار دارد.

آرژانتینی ها به دلیل تورم بالا در این کشور و سهولت استفاده برای تراکنش های فرامرزی به سمت ارزهای دیجیتال کشیده شدند. بر اساس داده های Statista، نرخ تورم آرژانتین در سال 2022 به 72.4 درصد رسید.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉