قانون “اثبات ذخیره” در مجلس نمایندگان تگزاس تصویب شد


ارائه دهندگان دارایی دیجیتال از آوردن وجوه مشتری با هر نوع سرمایه در گردش دیگر محدود خواهند شد.

مجلس نمایندگان تگزاس در 20 آوریل لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن صرافی‌های ارز دیجیتال باید ذخایر خود را به اندازه کافی برای انجام کلیه تعهدات خود در قبال مشتریان نگه دارند.

اگر این لایحه در مجلس سنا تصویب شود و فرماندار آن را امضا کند، می تواند تا اول سپتامبر 2023 به قانون تبدیل شود.

این لایحه تغییراتی را در کد مالی تگزاس، یعنی بخش 160 ایجاد می کند. بر اساس این تغییرات، ارائه دهندگان دارایی دیجیتالی که به بیش از 500 مشتری در ایالت خدمات رسانی می کنند و حداقل 10 میلیون دلار سرمایه مشتری دارند، از دریافت وجوه مشتریان محدود خواهند شد. با هر گونه سرمایه در گردش و استفاده از وجوه مشتری برای سایر معاملات درخواستی مشتری به غیر از معامله اصلی.

مرتبط با: وکلا از لایحه ای انتقاد می کنند که مشوق های استخراج ارز دیجیتال را حذف می کند

علاوه بر این، ارائه‌دهنده باید ذخایر کافی را حفظ کند تا تمام برداشت‌های ممکن را فوراً مجاز کند. همچنین باید «طرحی ایجاد کند» تا به حسابرسان اجازه دهد اطلاعات ارائه شده به مشتری را بررسی کنند.

در نودمین روز پس از پایان هر سال مالی، صرافی موظف است گزارش بدهی معوقه خود به مشتریان را به اداره بانکداری دولت ارائه کند. گزارش نیز باید به تایید و تایید حسابرس برسد.

در صورت عدم رعایت الزامات توسط ارائه دهنده، واحد بانکی حق ابطال مجوز را خواهد داشت.

پس از شکست‌های بازار در سال 2022، تگزاس رویکرد محتاطانه‌ای به ارزهای دیجیتال در پیش گرفت. در 12 آوریل، سنای ایالت لایحه‌ای را تصویب کرد که هدف آن حذف اساسی مشوق‌ها برای استخراج‌کنندگان رمزارز محلی است.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *