طبق گزارش فدرال رزرو بوستون، پروژه همیلتون هفته ها پس از بررسی قانونگذاران به پایان رسید

طبق گزارش فدرال رزرو بوستون، پروژه همیلتون هفته ها پس از بررسی قانونگذاران به پایان رسید


این پروژه دو ساله در فوریه یک مقاله سفید منتشر کرد. نتایج تحقیقات همچنان ظاهر خواهد شد زیرا شریک فدرال رزرو در MIT گزارش تحقیقاتی را در ژانویه آماده می کند.

پروژه همیلتون، پروژه تحقیقاتی بانک فدرال رزرو بوستون و موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، اعلام کرده است که با نزدیک شدن به کریسمس به پایان می رسد. این پروژه دو ساله جنبه‌های فنی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی دلار دیجیتال آمریکا (CBDC) را بررسی کرد.

جیم کانها، معاون فدرال رزرو بوستون در بیانیه‌ای با اعلام نتیجه‌گیری این پروژه گفت: «پروژه همیلتون گام‌های اولیه حیاتی را برای درک عمیق‌تر از اینکه چگونه پول می‌تواند برای همه بهتر کار کند، برداشته است.

در ماه فوریه، پروژه «آگنوستیک» فناوری، یک نرم‌افزار تحقیقی وایت‌پیپر و منبع باز را در دو نسخه به نام OpenCBDC منتشر کرد که تنها یکی از آنها از فناوری دفتر کل توزیع‌شده استفاده می‌کند. در آن زمان، سازمان دهندگان قول دادند که تحقیقات در حال انجام به «حریم خصوصی، قابلیت ممیزی، قابلیت برنامه ریزی، قابلیت همکاری و موارد دیگر» توجه خواهد کرد.

فدرال رزرو بوستون در بیانیه 22 دسامبر خود گفت:

محققان فدرال رزرو بوستون و MIT گفتند که قصد دارند در ماه‌های آینده مروری بر یافته‌های پروژه همیلتون منتشر کنند.

ابتکار ارز دیجیتال MIT (DCI)، سازمانی که با فدرال رزرو بوستون شریک است، قرار است در 12 ژانویه 2023 یک “نشریه تحقیقاتی” برگزار کند.

فدرال رزرو همچنین اعلام کرد که به 1.84 تراکنش در ثانیه رسیده است، به این معنی که کار بر روی OpenCBDC ادامه دارد. این احتمالاً در نسخه غیر بلاک چین است که تا فوریه به 1.7 میلیون تراکنش در ثانیه رسیده است. نسخه بلاک چین از آن زمان تاکنون 170000 تراکنش در ثانیه را پردازش کرده است.

پروژه همیلتون موضوع نامه ای بود که در 1 دسامبر توسط 9 قانونگذار ایالات متحده به رهبری نماینده تام ایمر به سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون ارسال شد. اعضای کنگره نوشتند:

دید کافی برای تعامل بین پروژه همیلتون و بخش خصوصی وجود ندارد.

نویسندگان نامه پرسیدند که آیا شرکت های خصوصی در این تحقیق مشارکت داشته اند یا خیر و نگرانی خود را در مورد مزایای غیرمنصفانه برای شرکت کنندگان در تحقیقات در توسعه آینده CBDC ابراز کردند. آنها همچنین در مورد رویکرد پروژه به حریم خصوصی پرسیدند. آنها خواستار پاسخ کتبی بدون پیشنهاد مهلت شدند.

در این نامه نام شرکت های خصوصی مرتبط با این پروژه ذکر نشده است. وایت پیپر هیچ مداخله خاصی را تایید نکرد.

مرتبط: رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در تلاش های تحقیقاتی CBDC، رئیس جدید بانک را منصوب کرد

Emmer رقیب CBDCها است و قانونی را در ژانویه تصویب کرد که فدرال رزرو را از صدور مستقیم CBDC ایالات متحده برای مصرف کنندگان منع می کند.

DCI از فوریه شرکای جدیدی به دست آورده است. بانک های انگلستان و بانک کانادا در ماه مارس وارد پروژه های تحقیقاتی 12 ماهه با DCI شدند.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉