مدیر تحلیل زنجیره ای: تحریم های پیشگیرانه می تواند به حفاظت از اکوسیستم کمک کند


اندرو فیرمن تفاوت های ظریف تحریم ها را بسته به اینکه چه کسی درگیر است، چه چیزی در خطر است و از کجا آمده است، برجسته کرد.

با توجه به اینکه بسیاری از کشورها، سازمان‌ها و حتی افراد با تحریم‌های بین‌المللی مواجه هستند، صنعت کریپتو در تلاش است تا جایگاه خود را در میان مقررات رو به افزایش پیدا کند.

ارزهای دیجیتال اغلب به عنوان راهی برای دستکاری آنها برای افراد تحت تحریم، مانند مورد اخیر روسیه، ذکر شده است. در چنین شرایطی، صرافی‌ها و سایر بازیگران صنعت باید بدانند که از نظر انطباق در کجا قرار دارند.

تحقیقات هاروارد حتی پیشنهاد کرده است که بانک های مرکزی می توانند از بیت کوین (BTC) برای مقابله با تحریم ها استفاده کنند.

اندرو فیرمن، رئیس بخش تحریم‌های Chainalysis، در صحبت با الکس کوهن، سردبیر Cointelegraph در کنفرانس کریپتو اسرائیل، گفت که تحریم‌ها بسته به عوامل زیادی که در اطراف وضعیت هستند، تفاوت‌های ظریفی دارند.

وقتی از منظر ایالات متحده به کشورهایی مانند ایران و کره شمالی نگاه می کنید، رمزارزها در واقع به طور گسترده تحریم شده اند.

او گفت که روسیه کمی «داستان متفاوت» است زیرا تحریم‌های مبتنی بر دارایی وجود دارد، همانطور که شرکت‌ها و افراد توسط ایالات متحده تحریم شده‌اند. در کنار تحریم‌های مبتنی بر صنعت (انرژی، نظامی و غیره)، همه این‌ها ظرافت مبهمی را در اطراف این وضعیت ایجاد می‌کنند.

این یکی از بزرگترین چالش های صنعت به طور کلی بوده است. نه فقط در کریپتو، بلکه در امور مالی سنتی نیز.”

اما فیرمن گفت راه هایی وجود دارد که بازیگران بزرگ صنعت می توانند اکوسیستم را از سردردهای بزرگ نجات دهند.

جریمه فعالانه نهادها و بازیگرانی که به گونه ای عمل می کنند که به اکوسیستم آسیب می زند، راهی موثر برای جلوگیری از تعامل آنها با اکوسیستم است.

فیرمن ادامه داد که اگر بازیگران روی بلاک چین کار می کنند، فرصت های زیادی برای توقف فعالیت های غیرقانونی در این صنعت وجود دارد.

مربوط: بایننس همچنان به روس‌های غیرمجاز خدمت می‌کند زیرا آنها به دنبال شفافیت در مورد مقررات ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا هستند

فیرمن چندین مورد اخیر از اجرای انطباق توسط سازمان های دولتی مانند دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) را برجسته کرد. یکی شامل صرافی مرکزی Kraken بود که صدها هزار جریمه توسط OFAC و Bitfinex که جریمه سنگین تری دریافت کرد.

در هر صورت، اینها واقعاً راهی را برای موجودات در فضا نشان می دهند که رویکرد درستی را اتخاذ کنند.»

به گفته رئیس قوه مجریه، یکی از بزرگ ترین روندهای صنعت، مسدودسازی IP و نظارت مستمر بر فعالیت IP است. این نه تنها هدف از روش‌های «شناخت مشتری خود» برای تأیید هویت کاربر را توضیح می‌دهد، بلکه مکان‌هایی را که کاربران برای جستجوی ناسازگاری‌ها وارد سیستم می‌شوند، توضیح می‌دهد.

پیش‌بینی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که پول‌شویی متقابل زنجیره‌ای مرتبط با رمزارز تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰ میلیارد دلار خواهد رسید.


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید