NFT اولیه؟ شخصی سعی کرد ماه ها قبل از روز پیتزا بیت کوین یک JPEG برای بیت کوین بفروشد


فروشنده حتی از ساتوشی ناکاموتو، بنیانگذار بیت کوین کمک گرفته بود، اما اینکه آیا این هنرمند واقعاً “فروش” می کند، هنوز در هوا وجود دارد.

توییتر کریپتو برای مدت کوتاهی در 14 می با این پیشنهاد که اولین خرید واقعی در جهان توسط بیت کوین ممکن است برای JPEG باشد، نه پیتزا، به آتش کشیده شد.

در توییتی از توسعه‌دهنده مستقل Udi Wertheimer، مدافع بیت‌کوین تصویری از اولین خریدی که با استفاده از بیت‌کوین انجام شده بود، حتی قبل از پیتزای بدنام بیت‌کوین به اشتراک گذاشت.

اسکرین شات منتشر شده اولین خرید واقعی از طریق بیت کوین در نظر گرفته می شود، تنها چهار ماه قبل از روز پیتزا بیت کوین، در 24 ژانویه 2010، زمانی که توسعه دهنده بیت کوین Laszlo Hanyecz 10000 بیت کوین برای دو پیتزا پرداخت کرد.

اسکرین شات کاربری به نام Sabunir را نشان می دهد که سعی دارد تصویری را در Bitcoin Forum Bitcointalk به قیمت 500 بیت کوین (تقریباً 1 دلار در آن زمان) بفروشد.

او حتی تاکید کرد که ساتوشی ناکاموتو، بنیانگذار بیت کوین جعلی، در تلاش برای کمک به فروش است.

با این حال، زمانی که توییتی از سوی مایک مک‌دونالد، بازیکن حرفه‌ای پوکر و سرمایه‌گذار کریپتو، در توییتی مطرح شد که تراکنش بیت‌کوین ممکن است یک کمک مالی بوده باشد، یعنی یک اسکرین شات به این معنی که JPEG هرگز واقعاً «فروخته نشده است».

در توئیتی بعدی، ورتایمر اذعان کرد که توییت اصلی او ممکن است اشتباه بوده باشد، که “احتمال دارد 500 بیت کوین اتفاق بیفتد”، حتی اگر سابونیر یک JPEG را برای فروش به قیمت 500 بیت کوین فهرست کرده بود و ماهانه همان مبلغ را در آدرس آنها دریافت می کرد. بعد. او گفت که بیت کوین به عنوان کمک مالی برای یک تعامل متفاوت ارسال شده است» و فروش JPEG هرگز واقعاً انجام نشده است.

ورتایمر گفت: هنوز مشخص نیست که 500 بیت کوین بدون تایید شخصی سابونیر برای چه چیزی منتقل شده است.

مرتبط با: بیت کوین در آخرین به روز رسانی به بازار NFT Binance رسید

این شایعه پس از پدیده بیت کوین Ordinals منتشر شد که در آن بیش از 6.1 میلیون تصویر، ویدئو و حتی سکه – از طریق استاندارد توکن BRC-20 – در زمان انتشار روی بلاک چین چاپ شده بود.

تعداد کل نوشته های Ordinals روی بیت کوین. منبع: Sand Analytics.

Wertheimer یکی از حامیان اصلی NFT بیت کوین از زمان پروتکل Ordinals بوده است که توسط کیسی رودامور در 21 ژانویه سال جاری ایجاد شد و به کاربران اجازه می دهد تا داده های جدیدی را در بلاک چین بیت کوین بنویسند.

Wertheimer از آن زمان در تلاش است تا موج جدیدی از علاقه مندان به NFT را از طریق یک پروژه Ordinals به نام Taproot Wizards که به نام فورک نرم Taproot که در وهله اول منجر به ایجاد پروتکل Ordinals شد، به بیت کوین هدایت کند.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید