تجزیه و تحلیل قیمت 5/19: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، LTC


بهبود بیت کوین و اکثر آلت کوین های اصلی در نزدیکی سطوح مقاومت سربار مربوطه متوقف شده است که نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

بازار سهام ایالات متحده در 17 و 18 می به امید دستیابی به توافق سقف بدهی به شدت بهبود یافت، اما بازار در 19 می به دلیل گزارش هایی مبنی بر توقف موقت مذاکرات، برخی از سودهای خود را پس داد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که طی سه روز گذشته در حال افزایش بوده است، در 19 می در حالی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اشاره کرد که افزایش نرخ بهره به پایان خواهد رسید، کاهش یافت. پاول در کنفرانسی در واشنگتن دی سی گفت که فشارها در سیستم بانکی می‌تواند نیاز به افزایش نرخ‌ها را به همان اندازه که در غیر این صورت برای دستیابی به اهداف ما انجام می‌داد، محدود کند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

در حالی که تصویر کوتاه مدت بیت کوین (BTC) نامشخص است، تحلیلگران در بلندمدت صعودی هستند. آدام بک، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Blockstream اخیراً گفته است که “hyperbitcoinization” ممکن است به زودی رخ دهد. این امر باعث افزایش تقاضا برای بیت کوین و افزایش قیمت آن می شود. بک پیشنهاد کرد که تعداد «عمده‌فروشان» به‌طور پیوسته در حال افزایش است و اگر این روند ادامه یابد، ظرف چند سال 10 میلیون نفر می‌توانند برای خرید یک بیت‌کوین تلاش کنند، که «قیمت را دست نیافتنی می‌کند».

آیا نمودارها به بهبود احتمالی بیت کوین و آلت کوین ها در کوتاه مدت اشاره می کنند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوها در 17 می سعی کردند قیمت را به الگوی مثلث متقارن برگردانند، اما خرس‌ها به شدت سطح را حفظ کردند و بیت کوین را در 18 می به پایین‌تر کشیدند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

جفت BTC/USDT همچنان شاهد یک مبارزه سخت بین گاوها و خرس ها در منطقه بین خط حمایت و 25250 دلار خواهد بود.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به پایین (27590 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها یک مزیت جزئی دارند. با این حال، شکست خرس‌ها در حفظ قیمت زیر 26500 دلار نشان می‌دهد که فشار فروش در سطوح پایین‌تر کاهش می‌یابد.

اگر خریداران مقاومت سربار را بشکنند، این جفت می‌تواند یک رالی را تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (28412 دلار) و سپس به خط مقاومت آغاز کند. شکستن بالای مثلث وضعیت را به نفع گاو نر تغییر می دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

گاوها در چند روز گذشته سعی داشتند اتر (ETH) را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1840 دلار) برسانند، اما خرس‌ها اجازه ندادند این اتفاق بیفتد.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

دم بلند در کندل 16 تا 18 می نشان می دهد که گاوها به پایین ترین حد روزانه خود ادامه می دهند. این احتمال وقفه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه را افزایش می دهد. اگر این مانع برطرف شود، جفت ETH/USDT می تواند تا خط مقاومت تشکیل گوه در حال سقوط بالا رود.

این سطح کلیدی است که باید در نظر بگیرید، زیرا شکستن و بسته شدن بالاتر از آن نشان‌دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید است. در جنبه نزولی، خرس ها باید قیمت را به زیر خط حمایت بکشند تا شروع به کاهش به سمت 1600 دلار کنند.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) به تجارت در یک الگوی کانال نزولی ادامه می دهد. قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (315 دلار) در 18 مه کاهش یافته است، که نشان می دهد این احساسات به روند نزولی خود ادامه می دهد.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اولین نشانه قدرت، وقفه و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهد بود. این می تواند راه را برای تجمع احتمالی به خط مقاومت باز کند. انتظار می رود خرس ها دوباره این سطح را به شدت حفظ کنند. اگر قیمت از خط مقاومت به شدت کاهش یابد، این نشان می‌دهد که جفت BNB/USDT ممکن است برای مدتی در کانال باقی بماند.

خرس ها ممکن است برنامه های دیگری داشته باشند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر خط حمایت کانال برسانند و حمایت حیاتی 280 دلاری را به چالش بکشند.

تحلیل قیمت XRP

پس از تقلای نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.45 دلار) در 17 می، خریداران در 18 می سد را شکستند. این نشان می دهد که XRP (XRP) شاهد یک معکوس توسط گاوها است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

صاف شدن متحرک نمایی 20 روزه و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. یک منطقه مقاومت سخت بین خط روند نزولی و SMA 50 روزه (0.48 دلار) وجود دارد، اما احتمالاً از آن فراتر خواهد رفت. اگر این اتفاق بیفتد، جفت XRP/USDT می تواند به سمت شمال به سمت 0.54 دلار حرکت کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان دهنده ادامه فروش خرس ها در رالی های امدادی است. این می تواند این جفت را برای مدتی بین SMA 50 روزه و 0.40 دلار نگه دارد.

تحلیل قیمت کاردانو

گاوها سعی کردند کاردانو (ADA) را بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.37 دلار) در 17 و 18 می نگه دارند، اما خرس ها تسلیم نشدند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

گاوهای نر کاملاً از متحرک نمایی 20 روزه دست نکشیده اند، که نشانه ای دلگرم کننده است. این نشان می دهد که هر قطره کوچک خریداری می شود. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ADA/USDT می توانند ابتدا به SMA 50 روزه (0.39 دلار) صعود کنند و سپس سعی کنند تا به 0.44 دلار بالاتر بروند.

زمان برای خرس ها در حال اتمام است. اگر بخواهند کنترل را در دست بگیرند، باید به سرعت قیمت را به زیر خط روند صعودی برسانند. این درها را برای کاهش احتمالی تا 0.30 دلار باز می کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

گاوها سعی کردند دوج کوین (DOGE) را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) در 17 مه برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

گاوها می توانند دوباره از مانع عمومی عبور کنند و اگر موفق به انجام این کار شوند، جفت DOGE/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (0.08 دلار) افزایش یابد. این سطح احتمالاً به عنوان یک مانع عمل می کند، اما اگر از آن فراتر رود، نشان می دهد که این جفت در محدوده وسیعی بین 0.07 و 0.11 دلار به نوسان ادامه می دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 0.07 دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند. این جفت ممکن است بعداً به 0.06 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

خریداران Polygon (MATIC) را بالاتر از مقاومت محدوده باریک از 0.82 دلار به 0.88 دلار در 17 می رساندند. اگرچه خرس‌ها قیمت را در 18 مه به محدوده بازگرداندند، خرید گاوها از پایین‌ترین حد روزانه یک مثبت جزئی بود. دم بلند در شمعدان روز.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

منطقه بین متحرک نمایی 20 روزه (0.91 دلار) و 0.94 دلار احتمالا شاهد فروش قوی خرس ها خواهد بود. اگر گاوها این مانع را بشکنند، جفت MATIC/USDT احتمالاً شتاب گرفته و به خط روند نزولی خواهد رسید.

از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عبور کند، این نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و خرس‌ها در هر رالی کمکی جزئی می‌فروشند. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد این جفت را به زیر 0.82 دلار برگردانند.

مرتبط با: ریسک قیمت بیت کوین؟ تحلیلگر هشدار می دهد که قرارداد بدهی آمریکا باعث بحران نقدینگی 1 تریلیون دلاری خواهد شد

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) به شدت از خط روند نزولی در 18 مه شکست خورد و نشان داد که خرس‌ها به شدت از سطح دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

خرس‌ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر سطح حمایت قوی در 19.85 دلار، از مزیت خود بیشتر استفاده کنند. اگر آنها موفق باشند، جفت SOL/USDT می تواند به 18.70 دلار و سپس به 16 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالاتر از SMA 50 روزه (21.81 دلار) برسد، نشان می‌دهد که گاوها در سطوح پایین‌تر فعال هستند. این جفت می تواند سعی کند به 24 دلار و سپس 27.12 دلار صعود کند.

تحلیل قیمت پولکادوت

پولکادوت (DOT) در تلاش است تا بهبودی را آغاز کند که نشان می دهد تقاضا در سطوح بالاتر رو به کاهش است.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

اغلب اوقات، یک تثبیت فشرده در نزدیکی یک حمایت قوی تمایل به شکستن دارد. در این حالت، شکستن و بسته شدن به زیر 5.15 دلار، الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند و درها را برای افت احتمالی تا 4.22 دلار باز می کند.

اگر خرس‌ها بخواهند از این افت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.51 دلار) برسانند. اگر این کار را انجام دهند، جفت DOT/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (5.97 دلار) و سپس به خط روند نزولی افزایش یابد. خریداران باید از این مقاومت عبور کنند تا نشان دهند که ممکن است اصلاحات به پایان رسیده باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در 18 می از مقاومت سربار به 96 دلار بازگشت، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نمی دهند قیمت به زیر SMA 50 روزه (89 دلار) برسد. این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (87 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI نزدیک به 59 است که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. سپس خریداران تلاش دیگری برای شکستن مانع سربار 96 دلاری انجام می دهند و جفت LTC/USDT را به 106 دلار می برند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت می تواند برای مدتی بین 75 تا 96 دلار در نوسان باشد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید