تجزیه و تحلیل قیمت 5/15: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، SOL، MATIC


مذاکرات سقف بدهی همچنان در کانون توجه قرار دارد و احتمالاً در کوتاه مدت قیمت را در بازارهای S&P 500، DXY و ارزهای دیجیتال تعیین می کند.

مذاکرات سقف بدهی در ایالات متحده، معامله گران را عصبی می کند. جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان چیس اخیراً در 11 مه به بلومبرگ گفت که یک نکول احتمالی توسط دولت ایالات متحده می‌تواند باعث وحشت در بازارهای سهام شود و باعث افزایش نوسانات شود.

سوال بزرگ بعدی که سرمایه گذاران کریپتو را آزار می دهد این است که بیت کوین چگونه به چنین رویدادی واکنش نشان خواهد داد. آخرین نظرسنجی بلومبرگ Markets Live Pulse نشان می دهد که اگر دولت ایالات متحده نتواند از نکول بدهی جلوگیری کند، بیت کوین (BTC) می تواند پس از طلا و خزانه های ایالات متحده به سومین طبقه دارایی ترجیح داده شود.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

مدیر سرمایه میلیاردر پل تودور جونز گفت CNBC گفت که او بیت کوین خود را نگه می دارد و همیشه بخشی از سبد سهام خود را خواهد داشت.

سطوح حمایت و مقاومت کلیدی برای مشاهده در شاخص S&P 500 (SPX)، بیت کوین و آلت کوین های اصلی چیست؟ بیایید جداول را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4.118) معامله می شود. این نشان دهنده یک مبارزه سخت بین گاوها و خرس ها برای برتری در کوتاه مدت است.

نمودار روزانه SPX. منبع: TradingView

افزایش تدریجی متحرک نمایی متحرک نمایی 20 روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی، در کوتاه مدت به عملکرد محدود به محدوده می رسد. این شاخص می تواند برای چند روز دیگر بین مقاومت سربار 4200 و میانگین متحرک ساده 50 روزه (4059) قرار بگیرد.

شکست و بسته شدن به زیر SMA 50 روزه می تواند قیمت را به سمت خط صعودی سوق دهد. اگر این حمایت نیز شکسته شود، شاخص می تواند تا 3800 سقوط کند.

از جنبه مثبت، گاوها باید از سد 4200 عبور کنند. این شاخص می تواند بعداً به 4.325 برسد، جایی که خرس ها دوباره چالش بزرگی را ایجاد خواهند کرد. در حین اصلاح از این سطح، اگر خریداران برای حمایت به 4200 تبدیل شوند، شانس بازگشت به بالای 4325 را افزایش می دهد.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

پس از چند روز شکست، گاوها سرانجام توانستند شاخص دلار آمریکا (DXY) را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (101.88) در 11 مه نگه دارند.

نمودار روزانه DXY. منبع: TradingView

گاوها به خرید خود ادامه دادند و در تاریخ 12 می، سد سقفی را در SMA 50 روزه (102.47) شکستند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج شروع به افزایش کرده است و RSI به منطقه مثبت جهش کرده است که نشان می دهد گاوها اندکی صعودی دارند. حاشیه، غیرمتمرکز. این شاخص می تواند در کوتاه مدت به 103.50 برسد، جایی که ممکن است دوباره با فروش از سوی خرس ها مواجه شود.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که شکستن بالاتر از SMA 50 روزه می تواند یک تله گاوی باشد. سپس این شاخص می تواند حمایت حیاتی را در 100.82 دوباره آزمایش کند. شکست و بسته شدن به زیر این سطح، روند نزولی را تکمیل می کند که می تواند شروع نزولی به سمت 97.50 کند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوها در حال تلاش برای بازگرداندن بیت کوین به الگوی مثلث متقارن هستند که نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

رالی امدادی احتمالاً با فروش قوی در میانگین متحرک و دوباره در خط مقاومت مثلث روبرو خواهد شد. اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، خرس‌ها تلاش دیگری برای کاهش جفت BTC/USDT به 25250 دلار خواهند کرد.

این سطح مهمی است که باید تماشا کرد زیرا اگر شکست بخورد، فروش می تواند تشدید شود و جفت به 20000 دلار کاهش یابد.

در حالت صعودی، گاوها باید از خط مقاومت عبور کنند تا شروع یک حرکت جدید به سمت بالا را نشان دهند. این جفت می تواند ابتدا به 31000 دلار برسد و سپس سعی کند به بالای 32400 دلار برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) از سطح 50 درصدی فیبوناچی اصلاحی 1754 دلار در 12 می افزایش یافت و پس از چند روز تثبیت، گاوها قیمت را تا EMA 20 روزه (1.854 دلار) بالا بردند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی می کنند به شدت از خط حمایت محافظت کنند و آن را به مقاومت تبدیل کنند. اگر آنها بتوانند به این هدف برسند، نشان دهنده این است که سطوح بالاتر در حال جذب فروشندگان هستند. سپس جفت ETH/USDT می‌تواند پشتیبانی فوری را با قیمت 1740 دلار دوباره آزمایش کند. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند قیمت را به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصدی 1663 دلار سوق دهد.

اگر گاوها بخواهند از افت جلوگیری کنند، باید قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (1.883 دلار) برسانند. این جفت پس از آن می تواند به سطح روانشناختی حیاتی 2000 دلار برسد.

تحلیل قیمت BNB

گاوها BNB (BNB) را به میانگین متحرک سوق دادند و حمایت قوی را در سطح 300 دلار نشان دادند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

شکست و بسته شدن بالاتر از میانگین های متحرک راه را برای افزایش بالقوه مقاومت سربار در 338 دلار باز می کند. این سطح می تواند یک مانع قوی باشد، اما اگر گاوها آن را بشکنند، BNB/USDT می تواند تا 350 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین های متحرک کاهش یابد، نشان دهنده این است که خرس ها تسلیم نمی شوند. سپس سعی می کنند قیمت را به زیر 300 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، این جفت می تواند به حمایت بعدی با قیمت 280 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در چند روز گذشته زیر 0.43 دلار معامله شده است، اما یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که خرس ها اجازه نداده اند این کاهش بیشتر شود.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

گاوها سعی خواهند کرد از این موقعیت استفاده کنند و قیمت را به بالای 0.43 دلار برسانند. این می‌تواند ریکاوری را به خط مقاومت گسترش دهد، جایی که خرس‌ها سعی خواهند کرد دوباره از سطح دفاع کنند. گاوها باید از این مانع عبور کنند تا یک رالی را تا 0.48 دلار و سپس 0.54 دلار شروع کنند.

احتمال دیگر این است که قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 0.40 دلار برسد. این نشان دهنده از سرگیری حرکت رو به پایین خواهد بود. جفت XRP/USDT ممکن است بعداً به 0.36 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

بهبودی کاردانو (ADA) به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.37 دلار) رسیده است که سطح مهمی برای تماشای آن در کوتاه مدت است.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این نشان می دهد که روحیه مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید هستند. سپس جفت ADA/USDT می تواند به سمت خط گردن الگوی H&S معکوس حرکت کند.

اگر قیمت به زیر خط گردن تبدیل شود، نشان می دهد که این جفت می تواند برای چند روز دیگر بین خط گردن و خط صعودی در نوسان باشد. شکستن و بسته شدن در زیر خط روند صعودی نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال کنترل هستند. این جفت ممکن است بعداً به 0.30 دلار کاهش یابد.

مرتبط با: چرا قیمت لایت کوین امروز افزایش یافت؟

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

گاوها در چند روز گذشته سطح حمایت 0.07 دلاری Dogecoin (DOGE) را با موفقیت حفظ کردند که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

رالی امدادی احتمالاً با مقاومت نزدیک به میانگین متحرک مواجه خواهد شد. اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، نشان دهنده خشک شدن تقاضا در سطوح بالاتر است. این باعث دلسردی خرس‌هایی می‌شود که ممکن است سعی کنند جفت DOGE/USDT را به زیر 0.07 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند به 0.06 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از سقوط به زیر 0.07 دلار جلوگیری کنند، باید قیمت را به بالای SMA 50 روزه (0.08 دلار) برسانند. سپس این جفت می تواند تا منطقه مقاومت 0.10 تا 0.11 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت سولانا

بهبود سولانا (SOL) از حمایت قوی در 19.85 دلار در حال نزدیک شدن به خط روند نزولی است. این احتمالاً در آینده نزدیک مانعی قوی برای گاوها ایجاد خواهد کرد.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک در حال صاف شدن هستند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، جفت SOL/USDT تلاش خواهد کرد تا تا 24 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت یک بار دیگر از خط روند نزولی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها روحیه تسلیم شدن ندارند. سپس این جفت می تواند برای مدتی بین خط روند نزولی و 19.85 دلار گیر کند.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) در حال تلاش برای شروع بازگشتی است که احتمالاً به سطح شکست 0.94 دلار می رسد. انتظار می رود که خرس ها در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از 0.94 دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها این سطح را به مقاومت تبدیل کرده اند. سپس آنها سعی خواهند کرد با پایین آوردن جفت MATIC/USDT به زیر 0.81 دلار موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند. اگر آنها موفق باشند، درها را برای کاهش احتمالی تا 0.69 دلار باز می کند.

برخلاف این فرض، اگر خریداران قیمت را به بالای 0.94 دلار برسانند، این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. این جفت می تواند ابتدا به SMA 50 روزه (1.03 دلار) برسد و سپس به سمت خط مقاومت حرکت کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید