تجزیه و تحلیل قیمت 4/5: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، LTC


بیت کوین همچنان با مقاومت در حدود 29000 دلار مواجه است و اتر تصمیم گرفته است که مسئولیت حرکت صعودی بازارهای ارزهای دیجیتال را بر عهده بگیرد.

بیت کوین (BTC) زیر سطح حیاتی 30000 دلاری از نظر روانی باقی می ماند زیرا سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به دنبال محرک های مثبت هستند. این موضوع باعث نشد که شرکت هوش تجاری MicroStrategy 1045 بیت کوین به گربه خود اضافه کند که اکنون به 140000 بیت کوین افزایش یافته است.

حتی پس از بهبود شدید از پایین ترین سطح نوامبر 2022، نظارت بر منابع متریال اندیکاتورز بر این باور است که روند صعودی کنونی یک افزایش در بازار نزولی است.

معمولاً تا زمانی که آخرین خرس حوله را پرتاب نکند، رالی بازار خرسی تغییر نمی کند. این نشان می‌دهد که بازیابی بیت‌کوین ممکن است قبل از بازگشت به عقب برای دست دادن دست‌های ضعیف‌تر، پاهای بیشتری داشته باشد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

نظرسنجی انجام‌شده توسط شرکت خدمات مالی Brown Brothers Harriman نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی علیرغم زمستان کریپتو همچنان به فضای ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند. این نشان داد که 74 درصد از سرمایه گذاران نهادی “بیش از حد/بسیار علاقه مند” به اضافه کردن قرار گرفتن در معرض وجوه قابل معامله در مبادلات همراه با ریسک مرتبط با ارزهای دیجیتال بودند.

آیا بیت کوین به حرکت خود به سمت شمال ادامه خواهد داد و به بالای 30000 دلار خواهد رسید؟ آیا این حرکت آلتکوین ها را تقویت می کند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوها سعی کردند بیت کوین را در 5 آوریل به بالای 29000 دلار برسانند، اما فتیله بلند روی کندل نشان می دهد که خرس ها به شدت در سطوح بالاتر فروش می کنند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27273 دلار) از مزیت خود استفاده کنند، که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر این حمایت شکسته شود، می تواند از چندین موقعیت صعودی کوتاه مدت خارج شود. این می تواند درها را برای آزمایش مجدد یقه مدل سر و شانه معکوس (H&S) با قیمت 25250 دلار باز کند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می دهد که گاوها با تمام توان به دفاع از این سطح ادامه می دهند. این می تواند احتمال شکست بالای مقاومت سربار 29185 دلار را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت BTC/USDT می تواند به 30000 دلار و بعداً به 32500 دلار صعود کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) از متحرک نمایی 20 روزه (1778 دلار) در 3 آوریل بهبود یافت و بالاتر از مقاومت سربار در 1857 دلار شکست. این نشان می دهد که مرحله بعدی حرکت رو به بالا آغاز شده است.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

راه برای افزایش بالقوه تا 2000 دلار روشن است. این سطح احتمالاً به عنوان یک مقاومت قوی عمل خواهد کرد، اما اگر گاوها در طی کاهش بعدی سطح 1857 دلار را به حمایت تبدیل کنند، نشان می دهد که خریداران کنترل دارند. جفت ETH/USDT ممکن است تلاش کند تا 2200 دلار افزایش یابد.

زمان برای خرس ها در حال اتمام است. اگر آنها می‌خواهند بازگردند، باید رالی را متوقف کنند و قیمت را به زیر 1857 دلار برسانند. اگر موفق شوند، گاوهای تهاجمی ممکن است به دام بیفتند. این جفت می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه و سپس به 1680 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت BNB

شکست BNB (BNB) به زیر سطح حمایت 306 دلاری، همانطور که از دم بلند شمعدان 3 آوریل دیده می شود، توسط گاوها به شدت خریداری شده است.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

گاوها در تلاش برای تقویت بیشتر موقعیت خود با کشیدن قیمت به بالای مقاومت 318 دلاری هستند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که ممکن است مرحله تعمیر به پایان رسیده باشد. جفت BNB/USDT می تواند تا مقاومت قوی در 330 دلار و سپس 338 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت نتواند از سد 318 دلار عبور کند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها از هر رالی کوچک برای فروش استفاده می‌کنند. این می تواند جفت را به SMA 200 روزه (291 دلار) بکشاند که احتمالاً به عنوان حمایت قوی عمل می کند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در 3 آوریل به زیر سطح 38.2% فیبوناچی اصلاحی 0.49 دلار سقوط کرد، اما دم بلند روی کندل نشان می دهد که خرید قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

قیمت در 4 آوریل افزایش یافت و گاوها سعی کردند قیمت را به سمت مقاومت بالای 0.56 دلار سوق دهند، اما فتیله بلند روی کندل 5 آوریل نشان می دهد که فروشندگان چالش سختی را برای گاوها در حدود 0.53 دلار ارائه می دهند.

اگر کاهش قیمت ادامه یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.47 دلار) برسانند. اگر این سطح کاهش یابد، جفت XRP/USDT می تواند به سمت 0.43 دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر خریداران قیمت را بالاتر از منطقه عمومی 0.56 دلار به 0.58 دلار برسانند، جفت می تواند تا 0.65 دلار و سپس 0.80 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

قیمت Cardano (ADA) بین متحرک نمایی 20 روزه (0.37 دلار) و خط گردن الگوی H&S معکوس گیر کرده است.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI بالای 59 نشان می دهد که گاوها در فرمان هستند. شکستن و بستن بالای خط گردن، الگوی معکوس را کامل می کند. سپس جفت ADA/USDT می تواند یک روند صعودی جدید را با هدف الگوی 0.60 دلار آغاز کند.

اگر خرس‌ها بخواهند کنترل را در دست بگیرند، باید قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برسانند. اگر این کار را انجام دهند، چند گاو نر کوتاه مدت ممکن است موقعیت های خود را ببندند و منجر به انحلال طولانی مدت شود. این جفت ممکن است بعداً به 0.30 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) در 3 آوریل جهش کرد و به بالای مقاومت قوی در 0.10 دلار رسید.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

فتیله بلند در کندل 3 و 4 آوریل نشان می دهد که خرس ها به شدت در تلاش برای دفاع از سطح 0.10 دلار هستند. یک مزیت کوچک به نفع خریداران این است که آنها زمین را برای خرس ها ترک نکردند.

اگر قیمت بالای 0.09 دلار بماند، احتمال افزایش تا 0.11 دلار افزایش می یابد. این آخرین مانع بزرگ برای گاوها است زیرا شکستن بالاتر از این می‌تواند درها را برای یک رالی بالقوه تا 0.16 دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از 0.11 دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس جفت DOGE/USDT می تواند برای مدتی در محدوده وسیعی بین 0.11 تا 0.07 دلار نوسان کند.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

تثبیت تنگاتنگ Polygon (MATIC) در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.11 دلار) در 4 آوریل به سمت بالا حل شد، اما گاوها در تلاش برای توسعه این مزیت هستند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. در صورت موفقیت، جفت MATIC/USDT می تواند به 1.05 دلار کاهش یابد و سپس به حمایت حیاتی در SMA 200 روزه (0.98 دلار) برسد.

در عوض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند. یک مقاومت جزئی در 1.17 دلار وجود دارد، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت MATIC/USDT می تواند تا 1.25 دلار و سپس 1.30 دلار افزایش یابد.

مرتبط با: آخرین داده‌های قیمت بیت‌کوین به افزایش دو برابری بیش از 200000 دلار در سال 2025 اشاره دارد

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) به تجارت در محدوده محدودی ادامه می دهد. به طور کلی، دوره‌های نوسان کم با افزایش نوسان دنبال می‌شوند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت بشکند و بالای خط روند نزولی بسته شود، نشان دهنده برتری گاوها بر خرس ها است. این می تواند ابتدا یک حرکت صعودی تازه به 27.12 دلار را آغاز کند. اگر این سطح کاهش یابد، جفت SOL/USDT احتمالاً شتاب بیشتری خواهد گرفت و به سمت 39 دلار حرکت می کند.

احتمال دیگر این است که قیمت به زیر خط روند نزولی حرکت کرده یا نتوانسته بالای آن ادامه یابد. در این حالت، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 18.70 دلار برسانند و حمایت بحرانی نزدیک به 15.28 دلار را به چالش بکشند.

تحلیل قیمت پولکادوت

پولکادوت (DOT) به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصدی 6.85 دلار ادامه داد. این سطح می تواند شاهد فروش قوی خرس ها باشد.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

EMA 20 روزه (6.22 دلار) همچنان یک سطح مهم برای تماشا است. اگر قیمت از 6.85 دلار کاهش یابد اما از متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، این نشان می دهد که احساسات مثبت شده و معامله گران در حال خرید پایین ترین سطح هستند.

این احتمال شکست بالای 6.85 دلار را افزایش می دهد. سپس جفت DOT/USDT می تواند به سمت خط گردن الگوی H&S معکوس حرکت کند. فروشندگان باید قیمت را به زیر 5.70 دلار برسانند تا دست بالا را بدست آورند.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در 1 آوریل از متحرک نمایی 20 روزه (89 دلار) جهش کرد و از خط روند نزولی عبور کرد. با این حال، گاوها با مقاومت شدید خرس ها در سطوح بالاتر روبرو هستند، همانطور که از فتیله بلند روی کندل های 3 و 5 آوریل مشاهده می شود.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI در قلمرو مثبت به نفع خریداران است. یک مقاومت جزئی در 96 دلار وجود دارد، اما اگر از آن فراتر رود، جفت LTC/USDT می تواند به مقاومت سربار سفت در 106 دلار صعود کند.

اگر خرس‌ها بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. این جفت ممکن است بعداً به 85 دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید در نظر گرفته شود، زیرا یک وقفه زیر این نشان می‌دهد که خرس‌ها به بازی بازگشته‌اند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید