تجزیه و تحلیل قیمت 4/28: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، LTC


بیت کوین و آلتکوین های خاص همچنان با فروش در سطوح بالاتر روبرو هستند، نشانه ای از اینکه خرس ها هنوز تسلیم نشده اند.

بازار ارزهای دیجیتال در 26 آوریل پس از صرافی منحل شده ارزهای دیجیتال Mt راه اندازی شد. کیف پول های Gox و وابسته به دولت ایالات متحده در میان شایعاتی مبنی بر حرکت مقادیر زیادی بیت کوین (BTC) شاهد افزایش شدیدی بودند. یک نکته مثبت کوچک این است که بیت کوین و برخی آلتکوین ها سطوح حمایت مربوطه خود را حفظ می کنند.

پس از صعود شدید بیت کوین در سال 2023، به نظر می رسد که برخی از معامله گران در حال برنامه ریزی برای تقسیم سود هستند. Coinglass گزارش می دهد که موجودی بیت کوین موجود در بایننس در 30 روز گذشته 50000 بیت کوین افزایش یافته است.

در حالی که این ممکن است فشار کوتاه مدت را افزایش دهد، گاوها ممکن است آرامش پیدا کنند زیرا این افزایش در سراسر بازارهای سهام یکنواخت نیست. کوینگلاس گفت کل افزایش موجودی بیت کوین در صرافی ها 14000 بیت کوین بوده است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

رویداد بزرگ بعدی برای بازار احتمالاً نشست فدرال رزرو در 2 و 3 می خواهد بود. ابزار FedWatch احتمال 90 درصد افزایش 25 واحدی نرخ بهره را در جلسه پیش بینی می کند. اکثر تحلیلگران انتظار دارند این آخرین افزایش نرخ بهره قبل از چرخش در اواخر سال باشد.

آیا بیت کوین و آلتکوین های خاص می توانند بالاتر از سطح مقاومت مربوطه خود باشند و به افزایش خود ادامه دهند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 26 آوریل یک الگوی شمعدانی دوجی پا دراز تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در مورد حرکت جهت بعدی بین گاوها و خرس ها بود. این عدم قطعیت با بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28619 دلار) در 27 آوریل، در مسیر صعودی حل شد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، در حالی که گاوها سعی خواهند کرد سطح را به حمایت تبدیل کنند. اگر خریداران موفق باشند، جفت BTC/USDT سعی خواهد کرد منطقه مقاومت سربار را بین 31000 تا 32400 دلار به چالش بکشد. این منطقه احتمالا صحنه نبرد شدید بین گاو نر و خرس خواهد بود.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می دهد که احساسات منفی شده و معامله گران در رالی می فروشند. این جفت پس از آن می تواند حمایت قوی را در میانگین متحرک ساده 50 روزه (27657 دلار) دوباره آزمایش کند. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند درها را برای کاهش به 25250 دلار باز کند.

تجزیه و تحلیل قیمت ETH

گاوها در 26 و 27 آوریل اتر (ETH) را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1905 دلار) رساندند اما نتوانستند به سطح روانی 2000 دلار برسند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا بهبود زیر 2000 دلار را متوقف کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه صاف شده است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. این نشان دهنده یک حرکت محدود بین 2000 تا 1785 دلار برای چند روز است.

اگر این اتفاق بیفتد، یک علامت مثبت خواهد بود زیرا نشان می دهد که گاوها عجله ای برای کسب سود ندارند. این احتمال افزایش بالقوه را به 2200 دلار افزایش می دهد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 1785 دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. سپس جفت ETH/USDT می تواند تا سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی 1663 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت BNB

گاوها BNB (BNB) را به بالای مقاومت 338 دلاری در 26 آوریل رساندند، اما نتوانستند همانطور که از فتیله بلند روی شمعدان روز دیده می شود، بالاتر را حفظ کنند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

گاوها در 27 آوریل دوباره سعی کردند از سد 338 دلاری عبور کنند، اما خرس ها تکان نخوردند. فروش در 28 آوریل افزایش یافت و خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را به زیر SMA 50 روزه (321 دلار) برسانند. اگر آنها موفق باشند، جفت BNB/USDT می تواند به 300 دلار و سپس به 280 دلار کاهش یابد.

در عوض، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها تسلیم نمی‌شوند و در حال خرید هستند. گاوها باید مانع 350 دلاری را بشکنند تا نشانه شروع روند صعودی جدید به سمت 400 دلار باشد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در 26 آوریل به 0.43 دلار کاهش یافت و نشان داد که گاوها به شدت این سطح را حفظ کرده اند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.48 دلار) رسیده است که سطح مهمی برای خرس ها برای دفاع در کوتاه مدت است. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، فروشندگان سعی می کنند قیمت را به زیر 0.43 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، جفت XRP/USDT می تواند به 0.36 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، جفت ممکن است به خط مقاومت برسد. وقفه و بسته شدن بالاتر از این سطح، پایان مرحله اصلاح کوتاه مدت را نشان می دهد. سپس این جفت تلاش خواهد کرد تا به 0.54 دلار و سپس 0.58 دلار صعود کند.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) از SMA 50 روزه (0.38 دلار) در 25 و 26 آوریل بازگشت، که نشان می دهد خریداران در تلاش برای بهبودی از این پشتیبانی هستند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

جفت ADA/USDT به خط گردن الگوی سر و شانه‌های معکوس رسیده است، جایی که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا بهبود را متوقف کنند. اگر خریداران فروشندگان را شکست دهند و قیمت را بالای خط گردن نگه دارند، جفت باید تا 0.46 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از خط گردن پایین بیاید، نشان می دهد که خرس ها در تلاش هستند از شکل گیری الگوی معکوس جلوگیری کنند. سپس فروشندگان تلاش دیگری برای پایین آوردن قیمت به زیر SMA 50 روزه خواهند کرد. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند به 0.34 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

خرس‌ها Dogecoin (DOGE) را در 26 آوریل به پایین‌تر از سطح حمایت نزدیک به 0.08 دلار رساندند، اما نتوانستند بر اساس این شکست کار کنند. خریداران این افت را خریدند و قیمت را به بالای SMA 50 روزه (0.08 دلار) در 27 آوریل رساندند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

مقاومت بعدی که باید مراقب آن بود، متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) و به دنبال آن خط روند نزولی است. خریداران باید قیمت را به بالای خط روند نزولی فشار دهند تا مسیر صعودی احتمالی به منطقه مقاومت 0.10 تا 0.11 دلار را باز کنند.

در همین حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری نیز خواهند داشت. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر سطح حمایت نزدیک به 0.08 دلار برسانند. در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت DOGE/USDT می تواند به حمایت حیاتی نزدیک به 0.07 دلار برسد. گاو نر احتمالا این سطح را با تمام توان حفظ می کند.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

دم بلند روی کندل 25 و 26 آوریل (MATIC) Polygon نشان می دهد که گاوها به شدت از حمایت 0.94 دلاری دفاع می کنند اما خرس ها هنوز تسلیم نشده اند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

شیب نزولی متحرک نمایی متحرک نمایی 20 روزه (1.05 دلار) و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا بهبود را در منطقه بین متحرک نمایی 20 روزه و خط مقاومت متوقف کنند.

اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، این نشان دهنده تشکیل مثلث نزولی بالقوه است که با شکست به زیر 0.94 دلار تکمیل می شود. اگر این حمایت شکسته شود، جفت MATIC/USDT به 0.69 دلار سقوط می کند.

مرتبط با: قیمت بیت کوین 29000 دلار باقی مانده است زیرا داده های PCE ایالات متحده بر روی افزایش 90 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا شرط بندی کرده است.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) سعی کرد در 26 آوریل از شکاف باریک خارج شود اما ناکام ماند. گاوها مجدداً در تلاش هستند تا ابهام را در 28 آوریل به نفع خود حل کنند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت بالاتر از مقاومت فوری در 23.18 دلار باشد، نشان دهنده این است که گاوها در حال جذب عرضه هستند. جفت SOL/USDT سپس به سمت مقاومت سربار ثابت در 27.12 دلار که سطح کلیدی برای غلبه بر گاوها باقی می ماند، تلاش خواهد کرد. اگر این کار را انجام دهند، این جفت می تواند یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند و تا 39 دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها می‌خواهند از یک تجمع اجتناب کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر حمایت 18.70 دلار برسانند. این می تواند جفت را به حمایت بعدی با قیمت 15.28 دلار برساند.

تحلیل قیمت پولکادوت

خرس‌ها با موفقیت از میانگین‌های متحرک در 26 آوریل دفاع کردند، اما نتوانستند نزول زیر سطح حمایت 5.70 دلار را حفظ کنند. این نشان می دهد که Polkadot (DOT) خریدارانی را در سطوح پایین تر پیدا کرده است.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

جفت DOT/USDT ممکن است برای مدتی بین 5.70 دلار و SMA 50 روزه (6.20 دلار) در نوسان باشد. اگر ادغام به سمت نزولی برود، فروش ممکن است تشدید شود و جفت به 5.15 دلار کاهش یابد. این سطح احتمالاً خریداران را جذب می کند.

از طرف دیگر، اگر خریداران قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، نشان دهنده بازگشت گاوها خواهد بود. این جفت می تواند ابتدا تا 7 دلار صعود کند و اگر این مقاومت کاهش یابد، رالی می تواند تا 7.90 دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

Litecoin (LTC) شاهد یک روز بسیار پرنوسان در 26 آوریل بود که نشان می دهد گاوها و خرس ها تلاش کردند اما نتوانستند کنترل کامل را در دست بگیرند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

معمولاً روزهای پر نوسان زیاد با کاهش دامنه چند روزه دنبال می شوند. میانگین‌های متحرک صاف و RSI درست زیر نقطه میانی، در کوتاه‌مدت به عملکرد محدود به محدوده اشاره می‌کنند. جفت LTC/USDT ممکن است برای مدتی بین 85 تا 96 دلار در نوسان باشد.

شکست بالای 96 دلار یا کمتر از 85 دلار، مرحله بعدی حرکت روند را آغاز خواهد کرد. اگر خرس ها قیمت را به زیر 85 دلار برسانند، این جفت می تواند تا 75 دلار کاهش یابد. از سوی دیگر، رالی بالای 96 دلار می تواند درها را برای افزایش احتمالی 106 دلار باز کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید