تجزیه و تحلیل قیمت 3/29: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، LTC


بیت‌کوین و برخی آلت‌کوین‌ها در آستانه شکستن سطوح مقاومت کلی هستند، که نشان می‌دهد گاوها کنترل بازار ارزهای دیجیتال را در دست دارند.

بر اساس داده های Coinglass، بیت کوین (BTC) در سه ماهه اول سال 2023 حدود 71 درصد افزایش یافت، اولین سه ماهه مثبت پس از چهار فصل متوالی بازده منفی در سال 2023. این نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و گاوها در تلاش هستند تا بیت کوین را به پایین برسانند.

زمانی که روند نزولی صعودی باشد، اخبار منفی منجر به اصلاحات سطحی می شود. این همان چیزی است که پس از شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا در ایالات متحده علیه بایننس و مدیر عامل آن، چانگ پنگ ژائو، به دلیل تخلفات تجاری، اتفاق افتاد. این خبر بازارها را اندکی پایین آورد اما حرکت نزولی قوی را آغاز نکرد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

مورد دیگری که در یک محیط صعودی رخ داده است این است که ارزهای دیجیتال بدون هیچ کاتالیزور خاصی افزایش می یابند. این اتفاق با ظهور شدید بیت کوین و چندین آلتکوین بزرگ در 29 مارس رخ داد.

آیا بیت کوین و آلتکوین های خاص می توانند مرحله بعدی روند صعودی را شروع کنند و صعود در کجا می تواند با مقاومت روبرو شود؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

در یک روند صعودی، معامله گران معمولا اصلاحاتی را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (26371 دلار) خریداری می کنند. دم های بلند شمعدان های 27 و 28 مارس دقیقا همین را نشان می دهد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI بالای 63 نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند. خریداران سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت به بالای 28868 دلار، تسلط خود را بیشتر تثبیت کنند.

در صورت موفقیت، جفت BTC/USDT احتمالا تا 30000 دلار افزایش می یابد و سپس به روند صعودی خود به سمت مقاومت بحرانی در 32500 دلار ادامه می دهد. خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را در این منطقه متوقف کنند، زیرا یک رالی بالای 32500 دلار می‌تواند راه را برای صعود شدید به 40000 دلار باز کند.

زمان برای خرس ها در حال اتمام است. آنها باید ابتدا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند و سپس سطح شکست 25250 دلاری را دوباره آزمایش کنند. اگر این سطح نتواند حفظ شود، این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 200 روزه (20281 دلار) کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) در تاریخ 28 مارس از حمایت 1680 دلاری خود عقب نشینی کرد و نشان داد که سطوح پایین تر در حال جذب خریداران هستند. این قیمت را بین 1680 تا 1857 دلار قرار می دهد.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (1720 دلار) و RSI نزدیک به 58 نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای 1857 دلار برسانند، جفت ETH/USDT می تواند تا 2000 دلار و سپس به 2200 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر فروشندگان بخواهند این حرکت صعودی را مسدود کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر سطح حمایت 1680 دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند به 1600 دلار و سپس به 1461 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 26 مارس به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (316 دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند فشار فروش را حفظ کنند. گاوها این شیب را خریدند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 29 مارس رساندند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

سپس خریداران سعی خواهند کرد از سد خط روند نزولی عبور کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت BNB/USDT می تواند به منطقه مقاومت سربار بین 338 تا 346 دلار صعود کند. انتظار می رود خرس ها با تمام توان از این منطقه دفاع کنند زیرا در صورت تسلیم شدن، جفت می تواند تا 400 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند نزولی معکوس شود، این نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و خرس‌ها در رالی‌ها می‌فروشند. سپس این جفت می تواند به SMA 200 روزه (290 دلار) کاهش یابد.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در 27 مارس شتاب گرفت و منطقه مقاومت فوری 0.49 دلار را به 0.51 دلار در 28 مارس شکست.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

گاوها به جنون خرید خود در 29 مارس ادامه دادند و جفت XRP/USDT را به بالای مقاومت بحرانی 0.56 دلار رساندند. اگر گاوها قیمت را بالای 0.56 دلار نگه دارند، این نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است. این جفت می تواند تا 0.65 دلار و سپس تا 0.80 دلار افزایش یابد.

فیتیله بلند روی کندل 29 مارس نشان می دهد که خرس ها رالی را بالای 0.56 دلار فروخته اند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.49 دلار برسد، نشان می دهد که شکست فعلی می تواند یک تله گاو نر باشد. این جفت ممکن است بعداً به 0.43 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) در 27 مارس به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.35 دلار) رسید، اما ثابت شده است که یک تله خرس است. قیمت در 28 مارس افزایش یافت و بالاتر از میانگین های متحرک شکست.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

گاوها بر مقاومت فوری 0.39 دلار غلبه کردند و راه را برای افزایش احتمالی به خط گردن الگوی سر و شانه معکوس (H&S) باز کردند. اگر گاوها مومنتوم را حفظ کنند و قیمت را به بالای خط گردن فشار دهند، تنظیم صعودی را تکمیل خواهد کرد. این می تواند یک حرکت صعودی جدید را با هدف الگوی 0.60 دلار آغاز کند.

از جنبه نزولی، شکستن و بسته شدن به زیر 0.33 دلار نشانه هشداری برای بازگشت خرس ها به بازی خواهد بود. این می تواند جفت ADA/USDT را تا سطح حمایت حیاتی 0.30 دلار کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) بین SMA 200 روزه (0.08 دلار) و 0.07 دلار گیر کرده است. این ادغام می تواند به عنوان سکوی پرتابی برای حرکت جهت دار بعدی باشد.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

وقفه و بسته شدن بالاتر از SMA 200 روزه، اولین علامتی است که گاوها در حال جذب فروش هستند. این می تواند خرید بیشتری را جذب کند و قیمت را به منطقه مقاومت سربار 0.10 تا 0.11 دلار برساند.

احتمال دیگر این است که قیمت از SMA 200 روزه کاهش یابد و به زیر پشتیبانی 0.07 دلار سقوط کند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که خرس ها از گاو نر پیشی گرفته اند. جفت DOGE/USDT ممکن است بعداً به 0.06 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) در 28 مارس حمایت قوی را در 1.05 دلار افزایش داد و نشان داد که گاوها به شدت این سطح را حفظ کرده اند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

گاوها روند بهبود را در 29 مارس تمدید کردند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.12 دلار) رساندند. اگر خریداران این شکست را حفظ کنند، راه را برای صعود احتمالی به منطقه مقاومت بالای سر بین 1.25 تا 1.30 دلار باز خواهد کرد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر حمایت 1.05 دلاری سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در راهپیمایی‌های کمک‌رسانی می‌فروشند. سپس جفت MATIC/USDT می تواند به SMA 200 روزه (0.97 دلار) برسد. این یک پشتیبانی مهم برای تماشا است زیرا اگر خراب شود، توقف بعدی می تواند 0.69 دلار باشد.

مرتبط با: “قطعا صعودی نیست” – افزایش 7 درصدی قیمت بیت کوین نتوانست معامله گران را متقاعد کند

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در چند روز گذشته بین خط روند نزولی و حمایت افقی با قیمت 18.70 دلار معامله شده است.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

گاوها نزول ها را به 18.70 دلار می خرند اما نتوانسته اند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. انتظار نمی رود این وضعیت عدم اطمینان برای مدت طولانی ادامه یابد.

اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی فشار دهند، این نشان دهنده تغییر روند بالقوه خواهد بود. جفت SOL/USDT می تواند ابتدا تا 27.12 دلار افزایش یابد و سپس تا 39 دلار افزایش یابد. در مقابل، شکست به زیر 18.70 دلار می تواند کاهش را تا 15.28 دلار افزایش دهد.

تحلیل قیمت پولکادوت

Polkadot (DOT) در 27 مارس زیر SMA 200 روزه (5.95 دلار) بسته شد، اما خرس ها نتوانستند مزیت را ایجاد کنند و قیمت را به زیر 5.70 دلار برسانند.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

گاوها کمتر خرید کردند و قیمت را به بالای SMA 200 روزه در 28 مارس رساندند. خریداران با بالا بردن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (6.11 دلار) قدرت خود را بیشتر کردند. جفت DOT/USDT پس از آن می تواند تا 6.70 دلار صعود کند. این یک مقاومت کوتاه مدت مهم است که گاوها باید بر آن غلبه کنند.

اگر آنها بتوانند به این هدف برسند، این جفت می تواند به سمت خط گردن الگوی H&S معکوس حرکت کند. اگر قیمت به زیر منطقه حمایتی 5.70 – 5.15 دلار کاهش یابد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین

لایت کوین (LTC) در 28 مارس به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (87 دلار) رسید، اما دم بلند روی کندل نشان می دهد که خرید قوی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

گاوها به خرید خود در 29 مارس ادامه دادند و در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از مقاومت فوری 96 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت LTC/USDT می تواند به مقاومت بالای سر قوی در 106 دلار برسد. افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به 55 به یک مزیت جزئی برای خریداران اشاره دارد.

اگر خرس ها بخواهند دست برتر را به دست آورند، باید قیمت را به زیر خط صعودی برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند به حمایت قوی در 75 دلار کاهش یابد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید