تجزیه و تحلیل قیمت 3/27: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، MATIC، DOGE، SOL


بازار کریپتو این خبر را تصحیح کرده است که CFTC از بایننس و مدیر عامل آن، Changpeng Zhao شکایت کرده است، اما نمودارهای فنی بارقه‌ای از امید را نشان می‌دهند.

اخبار و رویدادهای مربوط به بحران بانکی در ایالات متحده و اروپا باعث شد که وجوه به سمت سرمایه‌گذاری‌های کم‌ریسک هدایت شوند. بر اساس گزارش فایننشال تایمز، وجوه بازار پول ایالات متحده در ماه مارس شاهد ورود 286 میلیارد دلاری بود.

علاوه بر وجوه بازار پول، ممکن است مقداری از پول به صنعت کریپتو نیز نشت کرده باشد. افزایش تقاضا می تواند یکی از دلایل عملکرد قوی بیت کوین (BTC) در ماه مارس باشد.

سوال بزرگی که در ذهن سرمایه گذاران کریپتو وجود دارد این است که آیا بهبودی ادامه خواهد داشت یا آیا زمان کسب سود در بیت کوین فرا رسیده است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

به نظر می رسد دارندگان بیت کوین به داستان بلندمدت اعتماد دارند و متقاعد نشده اند که دارایی های خود را پس از آخرین رالی بفروشند. بر اساس داده های گلاسنود، درصد عرضه بیت کوین که از مارس 2021 بیکار بوده است به بالاترین حد خود رسیده است.

اگر بحران بانکی تحت کنترل قرار گیرد، می‌تواند منجر به اصلاح کوتاه‌مدت بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها شود، اما مشکلات دیگر در سیستم بانکی قدیمی می‌تواند به جذب سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین ادامه دهد. بیایید نمودارها را بررسی کنیم تا سطوح حمایت و مقاومت بحرانی در بیت کوین و آلت کوین ها را دریابیم.

تحلیل قیمت شاخص S&P 500

شاخص S&P 500 (SPX) در الگوی گوه نزولی-گسترده معامله می شود. گاوها در 22 مارس سعی کردند قیمت را به بالای گوه برسانند، اما خرس ها موضع خود را حفظ کردند.

نمودار روزانه SPX. منبع: TradingView

خریداران در 27 مارس قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3964) رساندند، اما فتیله بلند روی کندل روز نشان می دهد که خرس ها تمایلی به تسلیم شدن ندارند. فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (3931) برسانند. اگر آنها موفق باشند، این شاخص می تواند به 3800 کاهش یابد.

برعکس، اگر گاوها از میانگین‌های متحرک دفاع کنند، تقاضا کمتر را نشان می‌دهد. حرکت صعودی ممکن است پس از اینکه خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت گوه فشار دهند، افزایش یابد. سپس این شاخص می تواند به 4200 برسد.

تحلیل قیمت شاخص دلار آمریکا

خریداران شاخص دلار آمریکا (DXY) را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (103) در 15 مارس رساندند، اما نتوانستند بالاتر از حد شکست رشد کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در تجمعات می‌فروشند.

نمودار روزانه DXY. منبع: TradingView

این شاخص می تواند به حمایت قوی در 100.82 سقوط کند، جایی که گاوها سعی خواهند کرد جلوی نزول را بگیرند. اگر قیمت از این سطح بازگردد و به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که شاخص می تواند برای مدتی بین SMA 200 روزه (106) و 100.82 در نوسان باشد.

شکست زیر 100.82 یک منفی بزرگ خواهد بود زیرا سر و شانه (H&S) روند نزولی را کامل می کند. شاخص ممکن است بعداً به 95 کاهش یابد. در جهت صعودی، شکست بالاتر از SMA 200 روزه می تواند قیمت را به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% 108.43 سوق دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته نتوانست به بالای 29000 دلار برسد، اما گاوها همچنان قوی هستند. آنها حتی اجازه ندادند قیمت به سطح 25250 دلار کاهش یابد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (26062 دلار) در محدوده مثبت و شاخص قدرت نسبی (RSI) مسیر کمترین مقاومت را در جهت صعودی نشان می دهد.

اگر گاوها قیمت را به بالای 29000 دلار برسانند، جفت BTC/USDT می تواند به سرعت به 32500 دلار برسد. این سطح می تواند شاهد فروش تهاجمی توسط خرس ها باشد، اما اگر خریداران این مانع را بشکنند، این جفت می تواند تا 40000 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر 25250 دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس خرس‌های تشویق شده سعی می‌کنند این جفت را به SMA 200 روزه (20219 دلار) کاهش دهند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) از متحرک نمایی 20 روزه (1.705 دلار) در 25 مارس برگشت، اما گاوها نتوانستند مقاومت کلی را در 1857 دلار به چالش بکشند. این نشان می دهد که خرس ها در گردهمایی های خیریه می فروشند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه و حمایت افقی در 1680 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ETH/USDT می تواند به 1600 دلار کاهش یابد. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا اگر این حمایت شکسته شود، جفت می تواند به SMA 200 روزه (1.435 دلار) سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، نشان می دهد که گاوها همچنان به خرید خود با کاهش های کوچک ادامه می دهند. این جفت پس از آن می تواند تا مقاومت سربار سخت 1857 دلار افزایش یابد. اگر این مانع برطرف شود، جفت می تواند به 2000 دلار و سپس 2200 دلار بازگردد.

تحلیل قیمت BNB

BNB (BNB) در 25 مارس از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (317 دلار) برگشت، اما گاوها نتوانستند از خط روند نزولی عبور کنند و این نشان می دهد که خرس ها در هر رالی کوچک در حال فروش هستند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه رساندند. اگر آنها بتوانند سطوح پایین تری را حفظ کنند، جفت BNB/USDT می تواند به SMA 200 روزه (290 دلار) کاهش یابد. این یک سطح مهم است که باید مراقب آن بود زیرا اگر اینطور شود، جفت می تواند تا 265 دلار کاهش یابد.

اولین نشانه قدرت شکست و نزدیک شدن به بالای خط روند نزولی خواهد بود. این نشان دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین تر است. سپس این جفت ارز می تواند به سمت منطقه مقاومت 338 تا 346 دلاری صعود کند.

تحلیل قیمت XRP

گاوها میانگین های متحرک را به حمایت تبدیل کردند و سعی کردند به بهبود در XRP (XRP) ادامه دهند. با این حال، سطوح بالاتر فروش تهاجمی را جذب می کند، همانطور که از فتیله بلند روی کندل 27 مارس مشاهده می شود.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

خرس ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت XRP/USDT را به میانگین متحرک بکشانند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.41 دلار) بازگردد، نشان می دهد که خریداران کاهش یافته اند. سپس گاوها ممکن است تلاش دیگری برای پاکسازی منطقه بالایی انجام دهند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند تا 0.65 دلار و در نهایت 0.80 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک نزول کند، نشان می دهد که خرس ها دوباره کنترل شده اند. این جفت ممکن است بعداً به 0.36 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) به زیر SMA 200 روزه (0.36 دلار) رسید و در 25 مارس به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.35 دلار) رسید. گاوها سعی کردند در 26 مارس بهبود یابند اما فاقد قدرت پرش بودند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی می کنند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند. اگر این کار را انجام دهند، نشان خواهد داد که رالی اخیر بالای SMA 200 روزه می تواند یک تله گاو باشد. جفت ADA/USDT می تواند تا 0.32 دلار و سپس به 0.30 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت افزایش یابد و به بالای SMA 200 روزه برسد، نشان دهنده تقاضای کمتر است. سپس گاوها تلاش دیگری برای فشار دادن قیمت به خط گردن الگوی H&S معکوس خواهند کرد.

مرتبط با: چرا قیمت بیت کوین امروز کاهش یافته است؟

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

جهش سطحی Polygon (MATIC) از حمایت قوی در 1.05 دلار در 25 مارس نشان می دهد که گاوها به شدت خرید نمی کنند. خرس ها در تلاشند تا با پایین آوردن قیمت به زیر 1.05 دلار، موقعیت خود را تقویت کنند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

اگر خرس ها به شکستن ادامه دهند، جفت MATIC/USDT می تواند تا SMA 200 روزه (0.97 دلار) سقوط کند. این سطح مهمی است که باید در نظر گرفته شود زیرا در صورت تسلیم شدن، احساسات منفی خواهد شد و جفت ممکن است تا 0.69 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از این افت جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.13 دلار) برسانند. این احتمال صعود به منطقه مقاومت بالای سر قوی را بین 1.25 تا 1.30 دلار افزایش می دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در چند روز گذشته بین SMA 200 روزه (0.08 دلار) و پشتیبانی افقی در 0.07 دلار در نوسان بوده است.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی نه گاوها و نه خرس ها مزیت آشکاری به همراه نمی آورند. این نشان می دهد که جفت DOGE/USDT ممکن است زمان بیشتری را در محدوده سپری کند. هر چه زمان صرف شده در بازه طولانی تر باشد، شکست نهایی از آن قوی تر خواهد بود.

اگر قیمت به زیر 0.07 دلار سقوط کند، جفت می تواند کاهش خود را تا 0.06 دلار و سپس حمایت حیاتی نزدیک به 0.05 دلار افزایش دهد. در عوض، اگر قیمت به بالای SMA 200 روزه صعود کند، جفت می‌تواند به منطقه مقاومت 0.10 تا 0.11 دلار صعود کند.

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در 24 مارس به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20.93 دلار) رسید. خریداران سعی کردند در 25 و 26 مارس قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند. این نشان می دهد که خرس ها تلاش می کنند متحرک نمایی 20 روزه را به مقاومت تبدیل کنند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت زیر 20 دلار باقی بماند، جفت SOL/USDT می‌تواند پشتیبانی فوری را در 18.70 دلار دوباره آزمایش کند. این سطح ممکن است خرید را جذب کند، اما اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نبرند، احتمال افت تا 15.28 دلار افزایش می یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی به سمت بالا برود و از خط روند نزولی بالاتر رود، نشان دهنده پایان یافتن روند نزولی خواهد بود. این جفت می تواند ابتدا تا 27 دلار افزایش یابد و سپس سعی کند تا 39 دلار افزایش یابد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *