تجزیه و تحلیل قیمت 3/17: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، SHIB

تجزیه و تحلیل قیمت 3/17: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، SOL، DOT، SHIB


بیت کوین به بالای 25000 دلار صعود کرد و اگر گاوها این سطح را برای حمایت در طی عقب نشینی بعدی تغییر دهند، این نشان دهنده شروع یک صعود جدید به 32000 دلار خواهد بود.

پس از بهبود در 16 مارس، بازارهای سهام ایالات متحده دوباره در 17 مارس سقوط کردند. سرمایه گذاران همچنان نگران شکنندگی بانک ها در آمریکا و اروپا هستند. یک چراغ امید برای سرمایه گذاران کریپتو این است که بیت کوین (BTC) از بازارهای سهام جدا باقی می ماند و به بالاترین سطح خود از 12 ژانویه رسیده است.

مایکل نووگراتز، بنیانگذار و مدیرعامل Galaxy Digital در مصاحبه ای با CNBC گفت که ایالات متحده و جهان با بحران اعتباری مواجه خواهند شد، زیرا بانک ها وام کمتری برای بازسازی سرمایه می دهند. او گفت که سرمایه گذاران باید برای مدت طولانی روی بیت کوین و کریپتو بمانند زیرا در آن زمان بود که ایجاد شد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

به نظر می رسد انقباض کمی جای خود را به دوره کاهش کمی داده است. بانک ها قبلاً 150 میلیارد دلار از فدرال رزرو وام گرفته اند که بیشتر از وام گرفته شده در طول بحران مالی سال 2008 است.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که فدرال رزرو در یک هفته 300 میلیارد دلار به ترازنامه خود اضافه کرد که پس از 500 میلیارد دلار پس از سقوط مارس 2020 در رتبه دوم قرار دارد. QE در سال 2020 باعث افزایش قیمت بیت کوین از حدود 4000 دلار به 69000 دلار شد.

آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟ آیا بیت کوین و آلت کوین ها می توانند سطوح بالاتری را حفظ کنند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین در 15 مارس افت را با 24000 دلار خریدند و قیمت را بالاتر از مقاومت بالای سربار قوی 25250 دلاری در 17 مارس رساندند. این یک الگوی سر و شانه معکوس (H&S) را تکمیل می کند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

هیچ مقاومت عمده ای بین سطح فعلی و 32000 دلار وجود ندارد، بنابراین گاوها ممکن است به راحتی این فاصله را در مدت زمان کوتاهی طی کنند. خرس‌ها می‌توانند دفاعی قوی با 32000 دلار داشته باشند، اما اگر گاوها آن را بشکنند، جفت BTC/USDT می‌تواند روند صعودی را تا هدف الگوی 35024 دلار افزایش دهد.

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23298 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها در حال تسلط هستند.

اگر خرس‌ها بخواهند کنترل خود را دوباره به دست آورند، باید به سرعت جهت را معکوس کنند و جفت را به زیر میانگین متحرک رها کنند. تا آن زمان، گاوها به احتمال زیاد این کاهش را به عنوان یک فرصت خرید می بینند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر (ETH) از میانگین های متحرک در 16 مارس بهبود یافت و معامله گران را در حال خرید در نزول نشان داد.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای محدوده مقاومت 1743 تا 1780 دلار فشار دهند و حفظ کنند. در صورت موفقیت، جفت ETH/USDT می تواند به سمت سطح مهم روانشناختی 2000 دلار سرعت بگیرد. این آخرین مانعی است که جفت به شروع یک روند صعودی بالقوه اشاره می کند.

خرس ها ممکن است برنامه های دیگری داشته باشند. آنها سعی می کنند حرکت رو به بالا را در ناحیه بالای سر متوقف کنند و جفت را به زیر میانگین های متحرک بکشند. این می تواند گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازد و این جفت می تواند بعداً به 1461 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت BNB

دم بلند شمعدان 15 مارس BNB (BNB) نشان می دهد که گاوها در حال خرید نزول به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (302 دلار) هستند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت است.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

رالی امدادی در 17 مارس شتاب گرفت و به بالای مقاومت بالای سر به 318 دلار رسید.

خریداران در تلاشند تا با بالا بردن قیمت به بالای 338 دلار موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند. اگر این کار را انجام دهند، مدل H&S منفی باطل می شود. جفت BNB/USDT ممکن است به 360 دلار و سپس به 400 دلار افزایش یابد.

از جنبه منفی، وقفه زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که خرس ها به صندلی راننده بازگشته اند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) در شکاف باریک بین میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.38 دلار) و پشتیبانی 0.36 دلار تثبیت می شود.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

به طور کلی، یک معامله با محدوده باریک با افزایش نوسان دنبال می شود. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند. اگر آنها بتوانند به این هدف برسند، شروع یک بهبود قوی تر از 0.42 دلار خواهد بود. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند، اما اگر از آن فراتر رود، رالی می تواند به 0.51 دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.36 دلار برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این جفت می تواند بعداً بین 0.32 تا 0.30 دلار به منطقه حمایت قوی سقوط کند.

تحلیل قیمت کاردانو

Cardano (ADA) بین SMA 50 روزه (0.36 دلار) و پشتیبانی قوی در 0.29 دلار گیر کرده است. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.34 دلار) برسانند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ADA/USDT می تواند به SMA 50 روزه صعود کند. این سطح می تواند فروشندگانی را جذب کند که سعی می کنند بهبود را متوقف کنند. اگر قیمت از این سطح به شدت کاهش یابد، حرکت محدود به محدوده می تواند برای مدتی ادامه یابد.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند، این جفت می تواند به سمت خط گردن الگوی H&S معکوس حرکت کند. این یک سطح مهم برای تماشا است زیرا شکست و بسته شدن بالاتر از آن می تواند شروع یک روند صعودی جدید را نشان دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از سطح 0.07 دلار بهبود یافت و به خط روند نزولی رسید. این نشان می دهد که گاو نر با شیب های کوچک خرید می کند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

شکستن و بسته شدن بالاتر از خط روند نزولی اولین نشانه ای است که ممکن است اصلاح را به پایان برساند. SMA 50 روزه (0.08 دلار) می تواند به عنوان یک مقاومت عمل کند اما احتمالا شکسته می شود. سپس جفت DOGE/USDT می تواند رالی خود را تا 0.09 دلار و سپس 0.10 دلار آغاز کند.

انتظار می رود فروشندگان به طور کامل از منطقه 0.10 تا 0.11 دلار دفاع کنند، زیرا شکست در بالای آن، درها را برای افزایش احتمالی تا 0.16 دلار باز می کند. از جنبه نزولی، سقوط به زیر سطح حمایت 0.07 دلار، مزیت را به نفع خرس‌ها خواهد کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت چند ضلعی

Polygon (MATIC) از 1.07 دلار در 15 مارس افزایش یافت و نشان داد که گاوها در تلاش برای تبدیل سطح 1.05 دلار به حمایت هستند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (1.16 دلار) در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (1.22 دلار) برسانند، جفت MATIC/USDT می تواند شتاب بگیرد و تا 1.30 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک مانع کوچک عمل کند، اما احتمالاً بر آن غلبه می شود. توقف بعدی می تواند 1.42 دلار باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت نسبت به SMA 50 روزه به شدت کاهش یابد، نشان دهنده ادامه فروش خرس ها در رالی خواهد بود. سپس این جفت می تواند برای مدتی بین SMA 50 روزه و 1.05 دلار در نوسان باشد.

مرتبط با: شرط بندی روی آشفتگی: Deribit معاملات آتی نوسانات بیت کوین را راه اندازی می کند

تحلیل قیمت سولانا

سولانا (SOL) در 16 مارس 18.70 دلار افزایش یافت که نشان می‌دهد گاوها انتظار کاهش شدیدتری برای خرید ندارند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

رالی امدادی به میانگین های متحرکی رسیده است که احتمالا مقاومت قوی را ارائه می دهد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 18.70 دلار برسد، نشان می‌دهد که جفت SOL/USDT می‌تواند برای مدتی بین SMA 50 روزه (22.21 دلار) و 15.28 دلار محدود بماند.

هنگامی که گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، این جفت یک روند معکوس بالقوه را نشان خواهد داد. این می تواند یک رالی را به سمت 27.12 دلار شروع کند.

تحلیل قیمت پولکادوت

Polkadot (DOT) در 15 مارس به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (6.09 دلار) رسید، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. خریداران این کاهش را خریدند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 16 مارس رساندند.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

گاوها در تلاش هستند تا با بالا بردن قیمت به بالای مقاومت سربار در SMA 50 روزه (6.41 دلار) از مزیت خود استفاده کنند. اگر این سطح مقیاس شود، جفت DOT/USDT می تواند تا سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% 6.85 دلار افزایش یابد.

این سطح باید دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما اگر گاوها میانگین های متحرک را در طول عقب نشینی بعدی به سمت حمایت بچرخانند، نشان دهنده این است که گاوها از شیب خرید می کنند. این احتمال ایجاد یک الگوی H&S معکوس توسط جفت را افزایش می دهد.

برعکس، اگر قیمت یک بار دیگر از SMA 50 روزه پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی متحرک نمایی 20 روزه برود، نشان دهنده عملکرد محدود دامنه چند روزه است.

تحلیل قیمت شیبا اینو

شیبا اینو (SHIB) از حمایت 0.000010 دلاری در 16 مارس بهبود یافت و نشان داد که گاوها در حال تلاش برای برگشت هستند.

نمودار روزانه SHIB/USDT. منبع: TradingView

بهبود در منطقه با مقاومتی بین متحرک نمایی 20 روزه (0.000011 دلار) و خط روند نزولی کانال نزولی مواجه است. خرس ها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را به زیر سطح حمایت 0.000010 دلار برسانند. در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت SHIB/USDT ممکن است به خط پشتیبانی کانال برود.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای کانال فشار دهند، نشان می دهد که فاز اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. SMA 50 روزه (0.000012 دلار) نیز ممکن است مقاومت محکمی ارائه دهد، اما اگر از این سطح فراتر رود، SHIB/USDT می تواند به 0.000014 دلار و سپس به 0.000016 دلار صعود کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉