تجزیه و تحلیل قیمت 12/7: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، UNI


ضعف فعلی در بیت کوین و آلتکوین های اصلی نشان می دهد که احساسات سرمایه گذاران منفی است و خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

بحران FTX قیمت بیت کوین (BTC) را در ماه نوامبر تحت فشار قرار داد، اما داده های صرافی Bitstamp نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی ممکن است این کاهش را به عنوان یک فرصت خرید تلقی کرده باشند. این صرافی به کوین تلگراف گفت که درآمد آن از مؤسسات در ماه نوامبر نسبت به اکتبر 34 درصد افزایش یافته است.

در یک علامت مثبت دیگر، متیو مک درموت، مدیر اجرایی گلدمن ساکس به رویترز گفت که این بانک در حال انجام برخی بررسی‌های لازم در مورد شرکت‌های ارزهای دیجیتال است، زیرا آنها پس از سقوط FTX “قیمت معقول‌تری دارند”.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

ARK Invest در آخرین شماره خبرنامه ماهانه خود “The Bitcoin Monthly” گفت که رونق FTX “ممکن است مخرب ترین رویداد در تاریخ ارزهای دیجیتال باشد” اما اضافه کرد که بلاک چین های غیرمتمرکز “به همان اندازه قوی هستند”.

آیا سطوح پایین تر می تواند خریداران بیت کوین و آلت کوین ها را جذب کند؟ بیایید نمودارهای 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا سطوحی را که خریداران می توانند در آن قدم بگذارند شناسایی کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین که در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (16966 دلار) معامله شده است، تهدید می کند که به زیر سطح حمایت فوری 16787 دلار سقوط کند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

اگر این اتفاق بیفتد، مزیت کوتاه مدت می تواند به نفع خرس ها باشد و جفت BTC/USDT به 16000 دلار کاهش می یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت می تواند برای چند روز دیگر بین 15476 تا 17622 دلار گیر کند. هر چه مدت زمان در محدوده طولانی تر باشد، جدا شدن از آن قوی تر خواهد بود.

در روند صعودی، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (18122 دلار) فشار دهند و حفظ کنند تا دست برتر را به دست آورند. این جفت ممکن است بعداً شتاب بیشتری بگیرد و به 20000 دلار برسد.

ETH/USDT

اتر (ETH) که در چند روز گذشته بین میانگین‌های متحرک معامله می‌شد، در دسامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1250 دلار) رسید. این نشان می دهد که خرس ها در حال کتک زدن گاو نر هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، ETH/USDT می تواند به 1151 دلار و سپس پشتیبانی کلیدی به 1073 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت به سرعت افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر رود، خرید قوی در نزول ها را پیشنهاد می کند. این می تواند احتمال شکست بالاتر از SMA 50 روزه (1.331 دلار) را افزایش دهد. بالاتر از این سطح، تا زمانی که این جفت به خط روند نزولی کانال نزولی نرسد، مقاومت قابل توجهی وجود ندارد.

BNB/USDT

گاوها سعی کردند BNB (BNB) را به بالاتر از مقاومت 300 دلاری در 5 دسامبر برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند. فروشندگان با پایین آوردن قیمت به زیر سطح حمایت فوری 285 دلاری در دسامبر، موقعیت خود را تقویت کردند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت زیر 285 دلار بماند، جفت BNB/USDT می تواند تا 275 دلار کاهش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک حمایت جزئی عمل کند، اما اگر شکسته شود، فروش می تواند افزایش یابد و جفت می تواند به حمایت بحرانی 250 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها بخواهند از نزول جلوگیری کنند، باید قیمت را به بالای 300 دلار برسانند و آن را حفظ کنند. این می تواند خرس های مهاجم را گمراه کند و قیمت را به سمت مقاومت بالای 338 دلار سوق دهد. این سطح می تواند دوباره صحنه مبارزه سخت بین گاو نر و خرس باشد.

XRP/USDT

خرس ها طی چند روز گذشته با موفقیت از متحرک نمایی 20 روزه (0.39 دلار) دفاع کردند و XRP (XRP) را به زیر خط روند صعودی در دسامبر رساندند. این الگوی مثلث صعودی در حال ظهور را باطل می کند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

خریداران تلاش خواهند کرد تا حمایت قوی را با 0.37 دلار نجات دهند. اگر قیمت از این سطح بازگردد و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاتر رود، جفت XRP/USDT می تواند برای مدتی بین 0.37 تا 0.41 دلار تثبیت شود. شکستن و بسته شدن بالای 0.41 دلار شروع یک حرکت صعودی جدید را نشان می دهد.

خرس ها ممکن است برنامه های دیگری داشته باشند. آنها سعی خواهند کرد حمایت را در 0.37 دلار بشکنند و قیمت را به 0.34 دلار برسانند. این می تواند این جفت را برای چند روز دیگر بین 0.30 تا 0.41 دلار نگه دارد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) نتوانست بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.32 دلار) در 5 دسامبر باقی بماند، که ممکن است خریداران کوتاه مدت را به بستن موقعیت های خرید خود و خرس ها به ایجاد شورت جدید تشویق کند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت بحرانی 0.29 دلار برسانند، اما ممکن است با مقاومت شدیدی از سوی گاوها مواجه شوند، زیرا در صورت کاهش سطح، جفت ADA/USDT می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

اگرچه روند کاهشی است، اما شاخص قدرت نسبی (RSI) صعودی باقی می ماند. این نشان می دهد که سطوح پایین تر می تواند خریداران را جذب کند. اولین نشانه بهبود پایدار می تواند شکست باشد و می تواند به بالای 0.33 دلار برسد. سپس ممکن است جفت به خط روند نزولی صعود کند.

DOGE/USDT

فتیله بلند کندل Dogecoin (DOGE) در 5 دسامبر نشان می دهد که خرس ها از سطح اصلاحی فیبوناچی 50% در 0.11 دلار دفاع می کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

جفت DOGE/USDT برگشت کرد و در 7 دسامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.09 دلار) سقوط کرد، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید کاهش به SMA 50 روزه (0.09 دلار) هستند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، جفت می تواند دوباره به 0.11 دلار افزایش یابد.

RSI نزدیک به مرکز کاهش یافته است که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است در حال کاهش باشد. خرس ها ممکن است سعی کنند قیمت را به زیر SMA 50 روزه برسانند و یک مزیت به دست آورند. اگر آنها موفق باشند، این جفت به تدریج به سمت 0.07 دلار کاهش می یابد.

MATIC/USDT

خریداران تلاش کردند تا Polygon (MATIC) را به بالای 0.95 دلار در 5 دسامبر برسانند، اما خرس‌ها به شدت از این سطح دفاع کردند. قیمت برگشت و در 7 دسامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.90 دلار) رسید. این نشان می دهد که تلاش گاوها برای تبدیل متحرک نمایی 20 روزه به حمایت شکست خورده است.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی خواهند کرد از این فرصت استفاده کنند و قیمت را به سمت خط روند صعودی سوق دهند. این سطح مهمی است که باید در نظر گرفته شود، زیرا گاوها پیش از این سه بار با موفقیت از آن دفاع کردند. اگر این حمایت از بین برود، جفت MATIC/USDT می تواند به حمایت بحرانی 0.69 دلار کاهش یابد.

این دیدگاه منفی در کوتاه مدت در صورت افزایش قیمت و بالا رفتن از مقاومت سربار 0.97 دلار باطل خواهد شد. این می تواند راه را برای افزایش احتمالی تا 1.05 دلار باز کند.

مربوط: چرا قیمت بیت کوین امروز کاهش یافته است؟

DOT/USDT

Polkadot (DOT) بارها از 2 تا 5 دسامبر به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.50 دلار) صعود کرده است، اما گاوها نتوانسته اند این قدرت را افزایش دهند. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر در حال خشک شدن است.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی خواهند کرد با پایین کشیدن قیمت به زیر سطح حمایت قوی در 5 دلار به روند نزولی ادامه دهند. اگر این کار را انجام دهند، جفت DOT/USDT می تواند به 4.32 دلار کاهش یابد.

احتمال دیگر بازیابی قیمت از 5 دلار است. این نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. گاوها سپس سعی خواهند کرد قیمت را به بالای 5.73 دلار برسانند. اگر آنها بتوانند به این هدف برسند، می تواند نشان دهنده یک الگوی کف دوگانه باشد. این جفت پس از آن می تواند به 6.18 دلار و سپس به هدف الگوی 6.46 دلار صعود کند که نزدیک به خط روند نزولی است.

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) در 5 دسامبر از مقاومت 84 دلاری عبور کرد، اما فتیله طولانی در کندل روز نشان دهنده فروش بالاتر است. این ممکن است معامله‌گران کوتاه‌مدت را تشویق به ثبت سود کرده باشد که قیمت را به سطح شکست ۷۵ دلار رساند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک در حال افزایش است اما RSI یک واگرایی نزولی ایجاد کرده است که نشان می دهد فشار خرید ممکن است کاهش یابد. شکستن و بسته شدن به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (74 دلار) می تواند احتمال افت تا SMA 50 روزه (64 دلار) را افزایش دهد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (74 دلار) بازگردد، این نشان می دهد که روند مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید افت هستند. سپس گاوها تلاش دیگری برای شکستن مانع بالای 85 دلار انجام می دهند و جفت LTC/USDT را به سمت 104 دلار می برند.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) در 2 دسامبر به بالای SMA 50 روزه (6.16 دلار) صعود کرد، اما گاوها نتوانستند فشار خرید را حفظ کنند و قیمت را به خط مقاومت الگوی مثلث متقارن سوق دادند.

نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

قیمت در 7 دسامبر کاهش یافت و خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.92 دلار) برسانند. اگر این سطح نتواند حفظ شود، شتاب فروش می تواند افزایش یابد و جفت UNI/USDT می تواند تا خط حمایت مثلث کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت افزایش یابد و به بالای 6.55 دلار برسد، مزیت کوتاه مدت را به نفع خریداران تبدیل خواهد کرد. سپس این جفت می تواند به خط مقاومت صعود کند، جایی که گاوها می توانند دوباره با فروش قوی خرس ها روبرو شوند. حرکت روند بعدی می تواند با شکست در بالا یا پایین مثلث شروع شود.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید