تجزیه و تحلیل قیمت 12/26: SPX، DXY، BTC، ETH، BNB، XRP، DOGE، ADA، MATIC، DOT


S&P 500 ممکن است در کوتاه مدت تلاش کند که افزایش یابد، که می تواند باعث افزایش مجدد بیت کوین و آلت کوین های خاص شود.

بازارهای ارزهای دیجیتال با نوسان کم سابقه ای معامله می شوند زیرا سرمایه گذاران تا حد زیادی در طول فصل تعطیلات دور می مانند. این ممکن است به این دلیل باشد که سرمایه‌گذاران در مورد ارزهای دیجیتالی که می‌توانند منجر به رشد صعودی بعدی شوند، مطمئن نیستند.

استیون گولدن، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی کامبرلند، در گزارش “بررسی سال” خود گفت که انتظار دارد چهار “روایت نوظهور” در فضای ارزهای دیجیتال طی شش تا 24 ماه آینده هدایت شوند. گولدن انتظار رشد توکن‌های غیرقابل تعویض، اپلیکیشن‌ها و بازی‌های Web3 را دارد. او انتظار دارد که کشورهای صادرات محور بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را به عنوان دارایی های پشتیبان اضافه کنند و اگر این اتفاق بیفتد، می تواند یک مثبت بزرگ باشد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

جارد گراس، رئیس استراتژی پورتفولیوی شرکت در مدیریت دارایی JPMorgan، دیدگاه متفاوتی دارد. گراس در گفتگو با بلومبرگ گفت که بازار نزولی این ایده را که بیت کوین می تواند به عنوان نوعی طلای دیجیتال یا پوشش تورم عمل کند، شکست. او افزود که سرمایه گذاران نهادی بزرگ از بخش کریپتو دور می مانند و بعید است این رویکرد به این زودی ها تغییر کند.

آیا ممکن است شاخص S&P 500 (SPX) و بخش ارزهای رمزنگاری شده در چند روز آینده شاهد بهبودی باشند؟ بیایید جداول را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

SPX

شاخص S&P 500 (SPX) به شدت از خط روند نزولی بازگشت و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (3885) در دسامبر سقوط کرد. خریداران سعی کردند قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه در 21 دسامبر برسانند، اما خرس ها موضع خود را حفظ کردند.

نمودار روزانه SPX. منبع: TradingView

فروشندگان قیمت را به زیر سطح حمایت فوری 3795 در 22 دسامبر رساندند، اما دم بلند روی کندل نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین تر است. گاوها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند و خط روند نزولی را به چالش بکشند. شکستن و بسته شدن بالاتر از خط روند نزولی می تواند نشان دهنده یک معکوس روند بالقوه باشد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3907) کاهش یابد، نشان دهنده ادامه فروش خرس ها در رالی خواهد بود. سپس این شاخص می تواند به زیر 3764 سقوط کند و به حمایت بعدی در 3650 برسد.

DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در چند روز گذشته زیر 105 معامله شده است. این نشان می دهد که خرس ها در تلاش هستند تا سطح 105 را به مقاومت تبدیل کنند.

نمودار روزانه DXY. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک روند نزولی دارند و RSI در محدوده منفی قرار دارد که به مزیت خرس ها اشاره دارد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 103.44 برسد، فروش ممکن است شتاب بیشتری بگیرد و شاخص به 102 و سپس به سطح روانی 100 کاهش یابد. گاو نر می تواند به شدت از این سطح دفاع کند.

در روند صعودی، گاوها باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (105) برسانند تا نشان دهند که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. سپس ممکن است شاخص تلاش کند تا به 107 و سپس 108 صعود کند. خرس ها احتمالاً در این سطح دفاعی قوی خواهند داشت.

BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته در محدوده کمی معامله می شود. این نشان می دهد که معامله گران در حرکت جهت بعدی مشخص نیستند، بنابراین ممکن است در حاشیه نشسته باشند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

این معامله با محدوده باریک ممکن است مدت زیادی دوام نیاورد زیرا معامله گران در یک بازار پر نوسان موفق هستند. خریداران سعی خواهند کرد با بالا بردن قیمت بالاتر از میانگین متحرک و مقاومت در 17100 دلار، مزیت خود را ایجاد کنند.

در صورت موفقیت، جفت BTC/USDT می تواند تا 17,854 دلار و سپس به مقاومت سفت در 18,388 دلار صعود کند. این سطح می تواند به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند و گاو نر ممکن است برای غلبه بر آن دشوار باشد.

اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 16550 دلار سقوط کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا این افت را به منطقه حمایتی 15500 تا 16000 دلار افزایش دهند.

ETH/USDT

خرس‌ها سعی کردند اتر را به حمایت 1150 دلاری در 25 دسامبر بکشانند، اما دم بلند روی شمعدان نشان می‌دهد که گاوها با کاهش‌های کوچک خرید می‌کنند. خریداران در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک قرار دهند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ETH/USDT می تواند تا 1352 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند زیرا خرس ها سعی می کنند تا آنجا که می توانند از آن دفاع کنند. اگر قیمت از 1352 دلار کاهش یابد، نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در محدوده وسیع تری گیر کند.

اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد، احتمال شکست به زیر 1150 دلار افزایش می یابد. سپس جفت می تواند به 1075 دلار کاهش یابد که در آن خرید ممکن است ظاهر شود. متحرک نمایی افقی 20 روزه (1.227 دلار) و RSI نزدیک به 47 نشان دهنده اقدامات محدود محدوده ممکن در کوتاه مدت است.

BNB/USDT

خرس ها به شدت از سطح شکست 250 دلاری دفاع می کنند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها زمین زیادی را ترک نکرده اند. این نشان می دهد که گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا BNB (BNB) را به بالای منطقه مقاومت بالای 250 تا 255 دلار برسانند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اگر این کار را انجام دهند، جفت BNB/USDT می تواند به سرعت به منطقه مقاومت 290 تا 300 دلار برسد که می تواند به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند.

میانگین های متحرک شیب دار رو به پایین و RSI در منطقه منفی به نفع خرس ها هستند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 236 دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها توانسته اند 250 دلار را به مقاومت تبدیل کنند. این جفت ممکن است بعداً به 220 دلار کاهش یابد. اگر این سطح شکسته شود، جفت می تواند به سطح روانی 200 دلار کاهش یابد.

XRP/USDT

XRP (XRP) در یک الگوی مثلث متقارن معامله می شود. قیمت در 19 دسامبر از خط حمایت برگشت و در 26 دسامبر به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.36 دلار) رسید.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند جفت XRP/USDT را به زیر خط حمایت فشار دهند. اگر موفقیت آمیز باشد، این جفت می تواند به حمایت اصلی 0.30 دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، جفت می‌تواند به خط مقاومت صعود کند. خرس‌ها می‌توانند به شدت از این سطح دفاع کنند، اما اگر گاوها مقاومت را بشکنند، جفت می‌تواند بهبودی قوی را آغاز کند. این جفت می تواند تا 0.42 دلار و سپس به هدف الگوی 0.47 دلار افزایش یابد.

DOGE/USDT

بازیابی Dogecoin (DOGE) از حمایت قوی در 0.07 دلار در 0.08 دلار شکست خورد. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در راهپیمایی‌های کوچک کمکی به فروش خود ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

جفت DOGE/USDT می تواند برای مدتی بین 0.07 تا 0.08 دلار معامله شود. میانگین های متحرک شیب دار رو به پایین و RSI در منطقه منفی به نفع خرس ها هستند.

اگر قیمت به زیر 0.07 دلار سقوط کند، فروش می تواند تشدید شود و جفت می تواند تا سطح حمایت بحرانی 0.05 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) برانند و حفظ کنند، این دیدگاه نزولی ممکن است در کوتاه مدت باطل شود. سپس این جفت می تواند تلاش کند تا به مقاومت سربار در 0.11 دلار صعود کند.

مربوط: نوسانات قیمت بیت کوین در چند روز آینده ظاهر می شود، پیش بینی جدید نشان می دهد بیت کوین در 16.8 هزار دلار ثابت می ماند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) از خط حمایت از تشکیل گوه در حال سقوط در 22 دسامبر بهبود یافته است و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (0.27 دلار) سوق دهند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا بهبودی را متوقف کنند و از برتری خود در EMA 20 روزه دفاع کنند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، نشان می دهد که روند منفی باقی می ماند و خرس ها در کنترل هستند. جفت ADA/USDT بعداً می‌تواند پشتیبانی را با قیمت 0.25 دلار دوباره آزمایش کند. اگر این سطح شکسته شود، ممکن است جفت به خط حمایت بازگردد.

اگر گاوها بخواهند دست برتر را به دست آورند، باید قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. این جفت پس از آن می تواند به SMA 50 روزه (0.31 دلار) و سپس به خط روند نزولی صعود کند.

MATIC/USDT

چند ضلعی (MATIC) در چند ماه گذشته در محدوده وسیعی بین 0.69 دلار و 1.05 دلار در نوسان بوده است. در بیشتر مواقع، معامله در یک محدوده تصادفی و بی ثبات است.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

جفت ارز MATIC/USDT از 0.76 دلار در 19 دسامبر افزایش یافت و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.83 دلار) برگردانند. انتظار می‌رود که خرس‌ها رالی را به EMA 20 روزه بفروشند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید و به زیر 0.76 دلار برسد، جفت می تواند تا سطح حمایت قوی در 0.69 دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، ممکن است جفت ارز به سمت مقاومت سربار 0.97 دلار بهبود یابد.

DOT/USDT

پولکادوت (DOT) همچنان در یک روند نزولی قوی قرار دارد. گاوها در تلاش برای محافظت از حمایت در 4.37 دلار هستند اما جهش کم عمق احتمال ادامه روند نزولی را افزایش می دهد.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت به زیر 4.37 دلار موقعیت خود را تقویت کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت DOT/USDT می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد. سپس این جفت می تواند به 4 دلار برسد، جایی که خریداران می توانند دوباره کاهش قیمت را متوقف کنند.

در یک روند نزولی، خرس ها معمولاً رالی امدادی خود را به متحرک نمایی 20 روزه (4.80 دلار) می فروشند. گاوها باید از این مانع عبور کنند تا نشان دهند که حرکت نزولی در حال ضعیف شدن است. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (5.30 دلار) و بعداً به 6 دلار افزایش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

ارائه شده توسط داده های بازار HitBTC معامله پایاپای


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید