تجزیه و تحلیل قیمت 1/20: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، AVAX

تجزیه و تحلیل قیمت 1/20: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، AVAX


به نظر می‌رسد بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها با جهش از سطوح حمایت فوری و افزایش بالاتر، خبر ورشکستگی جنسیس را پشت سر گذاشته‌اند.

بازارهای سهام ایالات متحده در مسیری قرار دارند که هفته را در حالت قرمز به پایان برسانند، اما این امر منجر به ضرر بیشتر برای بیت کوین (BTC) نشده است. این خبر که وام دهنده ارزهای دیجیتال جنسیس در فصل 11 اعلام ورشکستگی کرد نیز تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین نداشت. این نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

با این حال، شرکت تجاری QCP Capital در آخرین نسخه خبرنامه بازارهای عادی خود هشدار داد که بهبود کنونی بیت کوین تنها یک افزایش تسکین بازار نزولی است. آنها انتظار دارند که این بهبود با موج دیگری از فروش دنبال شود که می تواند قیمت بیت کوین و اتر (ETH) را به پایین ترین حد خود در سال 2022 برساند. QCP برای رسیدن به این نتیجه از تحلیل موج الیوت استفاده کرد.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

پس از یک مرحله نزولی طولانی، اقدام قیمت همیشه از دیوار نگرانی در روزهای اولیه یک بازار صعودی جدید بالا می رود. در آن زمان، بسیاری از تحلیلگران همچنان به ناباوری خود ادامه می دهند و منتظر کاهش قیمت هستند، اما معامله گران می توانند تغییر روند را در صورت توجه به شکل گیری سطوح پایین تر و بالاتر مشاهده کنند.

آیا بیت کوین و آلتکوین های خاص نشانه هایی از نزول را نشان می دهند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته در محدوده محدودی بین 20400 تا 21650 دلار معامله شده است. به طور کلی، تثبیت فشرده نزدیک به یک مقاومت سفت یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که معامله گران عجله ای برای کسب سود ندارند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک شیب دار به سمت بالا و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت بالا است. خریداران باید قیمت را به بالای 21650 دلار فشار دهند و حفظ کنند تا نشان دهنده از سرگیری حرکت صعودی باشد. جفت BTC/USDT می تواند سفر خود را به سمت 25211 دلار آغاز کند.

برعکس، اگر خرس‌ها اجازه ندهند قیمت به بالای 21650 دلار افزایش یابد، برخی از معامله‌گرانی که ممکن است پایین‌تر خرید کرده باشند، ممکن است به سود برسند. فروش ممکن است با شکست به زیر 20400 دلار افزایش یابد.

حمایت بعدی در جهت نزولی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (19268 دلار) است. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد تا سد سربار 21650 دلار را بشکنند، اما اگر متحرک نمایی 20 روزه شکسته شود، این اصلاح می تواند تا 18388 دلار افزایش یابد.

ETH/USDT

فروشندگان سعی کردند اصلاح عمیق تری را در اتر شروع کنند، اما گاوها این افت را در حدود 1500 دلار در 18 ژانویه خریدند. این نشان می دهد که گاوها با عقب نشینی های جزئی خرید می کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

گاوها سعی خواهند کرد قیمت را به بالای منطقه مقاومت بالای سر بین 1610 تا 1680 دلار برسانند. اگر آنها موفق باشند، جفت ETH/USDT می تواند تا 1800 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع عمل کند، اما اگر گاوها آن را بشکنند، جفت می تواند به 2000 دلار برسد.

اگر خرس ها بخواهند حرکت را تضعیف کنند، باید از منطقه بالا دفاع کنند و قیمت را به زیر 1500 دلار برسانند. سپس این جفت می تواند به سمت متحرک نمایی 20 روزه (1428 دلار) حرکت کند که می تواند خریداران را جذب کند.

BNB/USDT

BNB (BNB) در 19 ژانویه از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (281 دلار) جهش کرد، اما گاوها در تلاش هستند تا حرکت خود را حفظ کنند زیرا اوج های بالاتر فروشندگان را جذب می کند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

منطقه بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه و میانگین متحرک متحرک 50 روزه (268 دلار) منطقه مهمی است که باید در نظر گرفت زیرا اگر قیمت از اینجا افزایش یابد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت BNB/USDT را به بالای 318 دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، این جفت یک الگوی معکوس سر و شانه ها را تکمیل می کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت همچنان به نزول خود ادامه دهد و به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، می تواند راه را برای افت احتمالی به 240 دلار و سپس 220 دلار باز کند.

XRP/USDT

XRP (XRP) در 18 ژانویه از میانگین های متحرک حمایت کرد و در 19 ژانویه صعودی شد. این نشان دهنده خرید قوی در EMA 20 روزه (0.37 دلار) است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

خریداران سعی خواهند کرد سرعت را حفظ کنند و قیمت را به سمت مقاومت سربار 0.42 دلار برسانند. این یک سطح کلیدی برای دفاع خرس‌ها است، زیرا اگر جفت XRP/USDT مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند تا 0.51 دلار افزایش یابد زیرا هیچ مانع بزرگی در این بین وجود ندارد.

خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری خواهند داشت زیرا سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند به خط حمایتی که در آن خرید ممکن است ظاهر شود، سقوط کند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در 19 ژانویه از خط حمایت الگوی پرچم خارج شد که یک علامت مثبت است. خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای پرچم فشار دهند تا نشانه شروع مرحله بعدی حرکت صعودی باشد.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

در یک شکست بالای پرچم، خرس‌ها می‌توانند دفاعی قوی با قیمت 0.37 دلار داشته باشند، اما اگر گاوها این مانع را بشکنند، جفت ADA/USDT می‌تواند تا 0.44 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره برای گاوها بن بست باشد.

این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت در صورتی که قیمت کاهش یابد و به زیر پرچم برسد، باطل شود. این می تواند فروش بیشتری را از معامله گران کوتاه مدت جذب کند و این جفت می تواند تا SMA 50 روزه (0.29 دلار) کاهش یابد.

DOGE/USDT

خریداران تلاش کردند تا Dogecoin (DOGE) را به بالای 0.09 دلار در 18 ژانویه برسانند، اما خرس‌ها به شدت سطح را همانطور که از فتیله بلند روی کندل روز مشاهده می‌شد حفظ کردند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

گاوها حمایت متحرک نمایی 20 روزه (0.08 دلار) را به سمت پایین نگه داشتند، اما جهش ضعیف در 19 و 20 ژانویه نشان دهنده تردید برای خرید تهاجمی است. این ممکن است خرس‌ها را تشویق کند تا جفت DOGE/USDT را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند.

اگر این کار را انجام دهند، جفت می تواند به حمایت قوی نزدیک به 0.07 دلار کاهش یابد. مسطح شدن متحرک نمایی متحرک نمایی 20 روزه و RSI درست بالاتر از نقطه میانی، نشان دهنده عملکرد محدود محدوده ممکن در کوتاه مدت است.

اگر گاوها بخواهند برتری خود را حفظ کنند، باید با 0.09 دلار از مانع عبور کنند. سپس این جفت می تواند حرکت خود را به سمت شمال با 0.11 دلار آغاز کند.

MATIC/USDT

Polygon (MATIC) در محدوده وسیعی بین 0.69 تا 1.05 دلار معامله می شود. به طور کلی، در یک محدوده به خوبی تثبیت شده، معامله گران نزدیک به حمایت خرید و نزدیک به مقاومت می فروشند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

این همان چیزی است که برای جفت MATIC/USDT اتفاق افتاد که از مقاومت سربار در 1.05 دلار سقوط کرد. اولین خط پشتیبانی در EMA 20 روزه (0.90 دلار) است. خریداران این سطح را در 19 ژانویه حفظ کردند، اما برای شروع یک حرکت صعودی جدید باید قیمت را به بالای 1.05 دلار برسانند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، این نشان می دهد که این جفت ممکن است اقامت خود را در این محدوده برای چند روز دیگر تمدید کند. مزیت کوتاه‌مدت می‌تواند به نفع خرس‌ها در فاصله زمانی زیر SMA 50 روزه (0.86 دلار) باشد.

مربوط: بیت کوین به منطقه 21.4 هزار دلاری نگاه می کند زیرا تحلیلگر پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین به دنبال طلا باشد

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) از متحرک متحرک نمایی 20 روزه (81 دلار) در 19 ژانویه برگشت و نشان داد که گاوها این کاهش را به عنوان یک فرصت خرید می بینند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

گاوها سعی خواهند کرد تا قیمت را به 91 دلار برسانند زیرا ممکن است با مقاومت شدید خرس ها روبرو شوند. اگر گاوها به بالای 91 دلار برسند، جفت LTC/USDT می تواند شتاب بگیرد و به سطح مهم روانی 100 دلار و سپس 107 دلار برسد.

احتمال دیگر این است که بانس شکست بخورد و از 91 دلار بالاتر نرود. این می تواند احتمال شکست را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش دهد. سپس این جفت می تواند تا سطح شکست 75 دلار کاهش یابد.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) همچنان شاهد یک جنگ الاکلنگ در نزدیکی خط روند نزولی است. این نشان می‌دهد که سطوح پایین‌تر خریداران را جذب می‌کنند اما خرس‌ها در رالی می‌فروشند.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (5.34 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که عدم اطمینان می تواند به نفع گاوها حل شود. خریداران برای دریافت شارژ باید قیمت را به بالای 6.53 دلار افزایش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت DOT/USDT می تواند تا 7.42 دلار و سپس به 8.05 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان می دهد که خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند. این می تواند قیمت را به SMA 50 روزه (5 دلار) برساند.

AVAX/USDT

بهمن (AVAX) در 14 ژانویه از خط مقاومت بازگشت، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (14.72 دلار) برسانند. این نشان می دهد که فروشندگان ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

نمودار روزانه AVAX/USDT. منبع: TradingView

خریداران تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای خط مقاومت خواهند کرد. در صورت موفقیت، جفت AVAX/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به 22 دلار و سپس 24 دلار افزایش یابد. افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید، مزیتی به خریداران می دهد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، ممکن است این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت رد شود. این می تواند فروش بیشتری را جذب کند و کاهش را به SMA 50 روزه (13.09 دلار) برساند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉