تجزیه و تحلیل قیمت 1/13: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، UNI

تجزیه و تحلیل قیمت 1/13: BTC، ETH، BNB، XRP، ADA، DOGE، MATIC، DOT، LTC، UNI


بیت کوین و برخی آلتکوین ها از سطوح مقاومت سربار سخت بالاتر رفته اند، که نشان می دهد ممکن است نزول شروع شده باشد.

بیت کوین (BTC) در 12 ژانویه به بالای 19000 دلار رسید که بالاترین سطح از 8 نوامبر بود. در حالی که ممکن است بازار صعودی فوراً شروع نشود، داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که شالوده‌ای برای پایین آمدن کلان در بیت کوین ایجاد شده است. در 12 ژانویه، شرکت تحلیلی زنجیره‌ای در توییتی نوشت که «13 درصد از عرضه در گردش» زمانی که بیت‌کوین به 18200 دلار رسید به سود تبدیل شد. این نشان می دهد که یک مرحله انباشت عمده در محدوده 16500 تا 18200 دلار اتفاق افتاده است.

همراه با بیت کوین، اتر (ETH) نیز نشانه هایی از انباشتگی را نشان می دهد. بر اساس داده های Santiment، تعداد کوسه های اتریومی که دارای 100 تا 10000 اتر هستند از 22 نوامبر 3000 مورد افزایش یافته است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: سکه 360

اغلب اوقات، معامله‌گران به دلیل اینکه در انکار باقی می‌مانند، یک نقطه پایانی را از دست می‌دهند. اگر معامله‌گران می‌خواهند یک روند را زودتر ثبت کنند، باید از نزدیک روند قیمت را دنبال کنند زیرا یک سری از اوج‌ها و پایین‌ترین قیمت‌ها می‌تواند نشان‌دهنده تمایلات صعودی باشد.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها نشانه هایی از شروع یک روند صعودی جدید را نشان می دهند؟ بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین در راه بازیابی است. خرید قوی گاوها قیمت را به بالای مقاومت سربار شرکت 18,388 دلار در 12 ژانویه رساند. این اولین نشانه ای است که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

افزایش شدید در چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را به محدوده خرید بیش از حد سوق داده است که به اصلاح یا تثبیت احتمالی در کوتاه مدت اشاره دارد.

اگر گاوها اجازه ندهند قیمت به زیر سطح شکست 18388 دلار کاهش یابد، این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در نزول است. سپس جفت BTC/USDT می تواند به سمت مقاومت اصلی بعدی در 21500 دلار بهبود یابد.

اگر خرس ها بخواهند شتاب مثبت را کاهش دهند، باید به سرعت قیمت را به زیر 18388 دلار برسانند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (17378 دلار) کاهش یابد.

ETH/USDT

اتر در 11 ژانویه به بالای مقاومت 1352 دلاری صعود کرد و به دنبال آن در 12 ژانویه از خط روند نزولی عبور کرد. این نشان می دهد که گاوهای نر در حال برگشت قوی هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

خرس ها تلاش خواهند کرد تا بهبود را متوقف کنند و قیمت را به زیر سطح شکست 1352 دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ETH/USDT می‌تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.292 دلار) برسد. یک جهش قوی از این سطح نشان می دهد که معامله گران در حال خرید پایین ترین سطح هستند. این می تواند احتمال صعود به 1700 دلار را افزایش دهد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، ممکن است دیدگاه مثبت باطل شود. چنین حرکتی می تواند نشان دهد که شکست اخیر می تواند یک تله گاو نر باشد.

BNB/USDT

BNB (BNB) در 10 ژانویه از SMA 50 روزه (268 دلار) برگشت و به راهپیمایی خود به سمت شمال ادامه داد. قیمت به 300 دلار نزدیک می شود، جایی که خرس ها ممکن است با مقاومت قوی روبرو شوند.

نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (266 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه بیش از حد خرید، برای خریداران سود می برند. اگر قیمت از 300 دلار کاهش یابد، احتمالاً در متحرک نمایی 20 روزه (266 دلار) پشتیبانی خواهد شد. یک جهش قوی از این سطح می تواند BNB/USDT را به منطقه مقاومت 318-338 دلار برساند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این جفت ارز می تواند منطقه حمایتی 250-236 دلار را دوباره آزمایش کند.

XRP/USDT

XRP (XRP) در 12 ژوئن به زیر SMA 50 روزه (0.37 دلار) رسید، اما گاوها با موفقیت از سطح شکست از مثلث متقارن دفاع کردند.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

افزایش تدریجی متحرک نمایی 20 روزه (0.35 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای 0.38 دلار برسانند و حرکت صعودی را تا 0.42 دلار افزایش دهند.

برعکس، اگر قیمت نتواند بالاتر از SMA 50 روزه (0.37 دلار) بماند، خرس ها سعی خواهند کرد جفت XRP/USDT را به داخل مثلث برگردانند. اگر این کار را انجام دهند، جفت می تواند به خط حمایت مثلث بیفتد.

ADA/USDT

خرس‌ها در 11 ژانویه سعی کردند کاردانو (ADA) را به داخل گوه برگردانند، اما دم بلند روی شمعدان نشان‌دهنده خرید قوی در سطوح پایین‌تر است.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

جفت ADA/USDT به حرکت صعودی خود ادامه داد و RSI را به سمت قلمروی بیش از حد خرید سوق داد. این نشان می دهد که رالی ممکن است در کوتاه مدت بیش از حد گرم شود و این جفت می تواند وارد یک اصلاح یا تثبیت کوتاه مدت شود.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد اما از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.29 دلار) بازگردد، نشان می دهد که تقاضا در سطوح پایین تر است. خریداران سپس سعی می کنند دوباره از سد 0.35 دلار عبور کنند و یک رالی را تا 0.38 دلار و سپس 0.44 دلار شروع کنند. خرس‌ها باید قیمت را به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک فشار دهند تا دست بالا را به دست آورند.

DOGE/USDT

خرس‌ها سعی کردند دوج کوین (DOGE) را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.07 دلار) در 11 و 12 ژانویه برسانند، اما گاوها در موضع خود ایستادند. خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (0.08 دلار) در 13 ژانویه برسانند.

نمودار روزانه DOGE/USDT. منبع: TradingView

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت DOGE/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و یک رالی به سمت 0.11 دلار آغاز کند. این سطح می تواند شاهد فروش قوی توسط خرس ها باشد. اگر قیمت به شدت از آن افت کند، این احتمال وجود دارد که این جفت برای مدتی در محدوده 0.07 تا 0.11 دلار باقی بماند.

احتمال دیگر این است که قیمت از SMA 50 روزه پایین بیاید و به زیر متحرک نمایی 20 روزه برسد. این یک احساسات منفی را نشان می دهد و می تواند این جفت را برای مدتی بین SMA 50 روزه و 0.07 دلار نگه دارد.

MATIC/USDT

دم بلند روی کندل 12 ژانویه Polygon (MATIC) نشان می دهد که معامله گران در حال خرید نزول در میانگین متحرک هستند. خریداران سعی می کنند قیمت را تا 0.97 دلار افزایش دهند که می تواند به عنوان یک مانع عمل کند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه (0.84 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI نزدیک به 67 است که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر گاوها در 0.97 دلار خیلی تسلیم نشوند، جفت MATIC/USDT می تواند به حرکت صعودی خود ادامه دهد و 1.05 دلار را لمس کند.

خرس ها می توانند در نزدیکی مقاومت به فروش تهاجمی بپردازند زیرا این جفت ارز در چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین 0.69 تا 1.05 دلار گیر کرده است. از جنبه نزولی، افت زیر میانگین متحرک می تواند مزیت کوتاه مدت را به نفع فروشندگان کاهش دهد.

مربوط: قیمت بیت کوین به دنبال آزمایش مجدد 20000 دلار در بالاترین سطح تاریخ در سال 2017 است – تحلیل

LTC/USDT

لایت کوین (LTC) در 12 ژانویه پس از مواجهه با مقاومت 85 دلاری برای چند روز به بالاتر از سطح خود رسید. با این حال، گاوهای نر در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند.

نمودار روزانه LTC/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 85 دلار بسته شود، نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند. سپس فروشندگان سعی می کنند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (77 دلار) کاهش دهند.

این سطح مهمی است که باید در نظر گرفته شود، زیرا یک بازگشت قوی نشان می دهد که روحیه مثبت است و معامله گران در حال خرید با عقب نشینی هستند. گاوها سپس سعی خواهند کرد جفت LTC/USDT را به بالای مقاومت سربار فشار دهند و روند صعودی را به سمت 100 دلار ادامه دهند.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (74 دلار) برسانند، برتری خواهند داشت. این می تواند درها را برای کاهش به 61 دلار باز کند.

DOT/USDT

خرس ها تلاش کردند تا بهبود پولکادوت (DOT) را در SMA 50 روزه (4.92 دلار) در 9 و 10 ژانویه متوقف کنند، اما گاوها تسلیم نشدند. در 11 ژانویه، آنها با بولدوزر بر روی مقاومت حمله کردند.

نمودار روزانه DOT/USDT. منبع: TradingView

جفت DOT/USDT سعی می کند خط روند نزولی را لمس کند. فروشندگان سه بار تلاش خود را برای بازیابی نزدیک خط روند نزولی متوقف کرده اند، بنابراین سعی می کنند عملکرد خود را تکرار کنند.

اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، اما از میانگین‌های متحرک افزایش یابد، نشان‌دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید با کاهش است. گاوها سپس سعی می کنند این جفت را به بالای خط روند نزولی برسانند.

در صورت افت قیمت و پایین آمدن آن از میانگین متحرک، این دیدگاه مثبت رد خواهد شد.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) در 12 ژانویه به خط مقاومت مثلث متقارن نزدیک شد، اما گاوها نتوانستند از این مانع عبور کنند. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را به کنار گذاشتن سود تشویق کند.

نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.62 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران یک مزیت جزئی دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، گاوها دوباره سعی می کنند جفت UNI/USDT را به بالای مثلث برانند. اگر آنها موفق باشند، شروع یک حرکت صعودی جدید را نشان می دهد که می تواند به 7.80 دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین های متحرک کاهش یابد، نشان می دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر در داخل مثلث گیر کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉