مجموعه‌های محبوب NFT در سال 2023 افزایش قیمت زیادی را تجربه کردند


سرمایه گذاری در پروژه های برتر NFT مانند Doodles، Invisible Friends، Moonbirds و Goblintown تا 95 درصد از ارزش خود را در اتر از دست داده است.

برخی از پرتقاضاترین توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در سال 2022 در سال گذشته ضربه بزرگی از نظر ارزش خوردند. این روند منعکس کننده ارزش استهلاک در سال 2023 املاک متاورس است که بهترین زمین های مجازی برای سرمایه گذاری در سال 2022 محسوب می شوند.

سرمایه گذاری در پروژه های برتر NFT مانند Doodles، Invisible Friends، Moonbirds و Goblintown تا 95 درصد از ارزش خود را در اتر (ETH) از دست داده است. ارزش مجموعه های NFT با تراشه آبی به تنهایی بیش از 40 درصد کاهش یافته است.

داده های NFTGo نشان می دهد که شاخص بلو چیپ از بالاترین میزان سالانه 12394 ETH در جولای 2022 به 7446 ETH کاهش یافته است.

شاخص بلو چیپ با وزن دادن به ارزش بازار (ETH/USD) مجموعه های بلو چیپ محاسبه می شود. منبع: NFTGo

به طور شگفت انگیزی، سرمایه گذاران NFT تحت تأثیر تداوم کاهش ارزش قرار نگرفتند. در حالی که برخی انتظار کاهش بیشتر و طولانی مدت قیمت های NFT را دارند، تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاران معتقدند که زمان مناسبی برای سرمایه گذاری است زیرا آنها انتظار بازگشت دارند.

صاحبان و معامله گران NFT های بلو چیپ. منبع: NFTGo

برعکس، تعداد دارندگان NFT بلوچیپ در سال گذشته بیش از 90 درصد افزایش یافته است. در این مدت، فروشندگان 32 درصد افزایش یافت در حالی که خریداران 30 درصد کاهش یافتند.

مرتبط با: قیمت بیت کوین به 27.2 هزار دلار رسید، اما تجزیه و تحلیل جدید هشدار می دهد که ضررهای بیشتری “احتمال دارد”

با وجود مشکلات مالی، اکوسیستم NFT همچنان به جذب سرمایه گذاران جدید ادامه می دهد. در 27 مه، پیتر شیف شکاک ارز دیجیتال، پروژه NFT را در بلاک چین بیت کوین از طریق Ordinals راه اندازی کرد.

شیف مجموعه NFT “Golden Triumph” را معرفی کرد که دست انسان را در حالی که یک شمش طلا در دست دارد به تصویر می کشد. کلکسیونی ها از طریق یک حراج دو قسمتی از 2 ژوئن شروع و تا 9 ژوئن به فروش می رسند.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید