چند ضلعی برای هارد فورک با هدف کاهش افزایش قیمت بنزین: جزئیات جدیدی فاش شد

چند ضلعی برای هارد فورک با هدف کاهش افزایش قیمت بنزین: جزئیات جدیدی فاش شد


Polygon به Cointelegraph گفت که هارد فورک در بلوک 38,189,056 که بدون تأثیر بازیگران مرکزی آغاز خواهد شد، اجرا خواهد شد.

راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم Polygon در تاریخ ۱۷ ژانویه تحت یک هارد فورک قرار می‌گیرد تا به نوک دریچه گاز و مسائل مربوط به سازماندهی مجدد زنجیره که بر تجربه کاربر در زنجیره اثبات سهام (POS) Polygon تأثیر می‌گذارد، رسیدگی کند.

یک پست وبلاگ در صفحه انجمن پیشنهاد بهبود چند ضلعی (PIP) در اواخر دسامبر، پس از هفته ها بحث اولیه، رسما هارد فورک را در 12 ژانویه تایید کرد.

یکی از سخنگویان Polygon همچنین جزئیات بیشتری در مورد هارد فورک در ژانویه به Cointelegraph ارائه کرد.

“Hard fork Block برای >= 38.189.056 کدگذاری شده است. هیچ بازیگر مرکزی و مجردی این کار را آغاز نخواهد کرد. اعتباردهنده های شبکه باید گره های خود را قبل از بلوک مشخص شده به روز کنند، و آنها در حال حاضر این کار را انجام می دهند.

87 درصد از 15 رای دهنده تیم Polygon Governance به افزایش تابع BaseFeeChangePayda از 8 به 16 و کاهش تابع SprintLength از 64 بلوک به 16 برای کاهش افزایش هزینه گاز برای رسیدگی به مسئله سازماندهی مجدد زنجیره رای مثبت دادند.

در پرداختن به مشکل رشد گاز، تیم Polygon توضیح داد که آنها معتقدند منحنی رشد را می توان با افزایش مخرج از 8 به 16 “مسطح” کرد، زیرا قیمت دستمزد پایه اغلب زمانی که فعالیت در زنجیره به سرعت افزایش می یابد، “به طور تصاعدی افزایش می یابد”. و در نتیجه “نرم کردن نوسانات” در قیمت گاز.

مقایسه افزایش اخیر قیمت گاز در زنجیره POS Polygon (آبی) با انتظارات مبتنی بر داده های پس از هارد فورک Polygon (قرمز). منبع چند ضلعی.

مربوط: چند ضلعی صفر تجمع اطلاعات، ادغام شبکه اصلی ورودی را آزمایش می کند

در مورد مسئله بازسازی زنجیره، Polygon توضیح داد که با کاهش طول اسپرینت، دقت تراکنش افزایش می‌یابد و به یک مولد بلوک اجازه می‌دهد تا به طور مداوم بلوک‌ها را در فرکانس 32 ثانیه در مقابل 128 ثانیه فعلی اضافه کند.

آنها افزودند: “تغییر بر کل مدت زمان یا تعداد بلاک هایی که یک اعتبارسنجی ایجاد می کند تأثیر نمی گذارد، بنابراین به طور کلی هیچ تغییری در پاداش ها وجود نخواهد داشت.”

بازسازی زنجیره زمانی اتفاق می‌افتد که یک بلوک از زنجیره بلوکی حذف می‌شود تا فضایی برای زنجیره جدید و طولانی‌تر ایجاد شود تا اطمینان حاصل شود که تمام اپراتورهای گره دارای کپی یکسانی از دفتر کل هستند.

با این حال، بازسازی باید تا حد امکان کارآمد باشد، زیرا خطر حملات را تا 51٪ افزایش می دهد.

تیم Polygon همچنین تأیید کرد که دارندگان توکن MATIC و نمایندگان نیازی به اقدام ندارند و برنامه ها در طول هارد فورک تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

قیمت توکن MATIC Polygon در حال حاضر 0.977 دلار است که 13.6 درصد از زمان اعلام خبر Polygon در 12 ژانویه افزایش یافته است.
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉