پولونیکس 7.6 میلیون دلار غرامت به مقامات آمریکایی به دلیل “نقض آشکار” تحریم ها پرداخت می کند


OFAC می گوید پولونیکس به کاربران کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه اجازه داد و ستد، سپرده گذاری و برداشت دارایی های دیجیتال را بین ژانویه 2014 تا نوامبر 2019 می دهد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرده است که صرافی پولونیکس 7.6 میلیون دلار تسویه حساب مربوط به بیش از 65000 نقض آشکار برنامه های اجرایی متعدد را پذیرفته است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی یا OFAC در اطلاعیه ای در اول ماه مه اعلام کرد که 7.6 میلیون دلار برای حل و فصل یک دعوی مدنی علیه پولونیکس که ادعا می شود تحریم های ایالات متحده علیه کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه را نقض می کند، استفاده می شود. به گفته آژانس دولتی، Poloniex به کاربران در حوزه های قضایی تحریم شده اجازه داد تا بیش از 15 میلیون دلار دارایی دیجیتال را بین ژانویه 2014 تا نوامبر 2019 تجارت، سپرده گذاری و برداشت کنند.

طبق گفته OFAC، پولونیکس کاربرانی را که برای تبادل از ژانویه 2014 تا زمانی که برنامه پایبندی به تحریم ها را در ماه مه 2015 ایجاد کرد، ثبت نام کرده بودند، بررسی نکرد و باعث نقض آشکار شد. او گفت که نقض های پولونیکس “به صورت داوطلبانه خود افشا شده” یا “هولناک” نبوده است.

اگرچه پولونیکس تلاش هایی را برای شناسایی و محدود کردن حساب های مرتبط با ایران، کوبا، سودان، کریمه و سوریه تحت برنامه انطباق خود انجام داده است، برخی از مشتریان در این حوزه های قضایی همچنان از پلت فرم پولونیکس برای مشارکت در فعالیت های مرتبط با تراکنش های دارایی دیجیتال آنلاین استفاده می کنند. هشدار داد.

مرتبط با: Huobi و Poloniex با وجود اولین رد ادغام، شراکت استراتژیک خود را اعلام کردند

ناشر استیبل کوین Circle Poloniex را در سال 2018 خریداری کرد و پس از آن تحقیقات OFAC به این نتیجه رسید که اقدامات انطباق این شرکت “بیشتر بهبود یافته است”، به ویژه با بستن حساب های دارای آدرس IP فعال در کریمه. گروهی از سرمایه گذاران، از جمله بنیانگذار ترون، جاستین سان، این شرکت را از سیرکل در سال 2019 خریداری کردند.

Poloniex و Circle همکاری قابل توجهی در ارتباط با تحقیقات OFAC در مورد نقض آشکار ارائه کرده اند.

صرافی کریپتو کراکن در نوامبر 2022 در رابطه با نقض آشکار تحریم‌های مشابه در ایران با تسویه حساب 362000 دلاری با OFAC موافقت کرد. Cointelegraph با Poloniex تماس گرفت اما در زمان انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.

مجله: اف بی آی ویرجیل گریفیث را به دلیل شکستن تحریم ها از کار برکنار کرد


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید