استخراج کننده بیت کوین فینیکس پس از 371 میلیون دلار عرضه اولیه عمومی سهام ابوظبی، 50 درصد رشد کرد


شرکت استخراج ارز دیجیتال Phoenix Group با افتتاح سهام خود در بورس ابوظبی معاملات خود را با قیمت 0.6 دلار آغاز کرد.

شرکت استخراج ارز دیجیتال Phoenix Group تجارت خود را در بورس اوراق بهادار ابوظبی (ADX) آغاز کرده است و به یکی از اولین شرکت‌های صنعتی سهامی عام در خاورمیانه تبدیل شده است.

سهام گروه فونیکس (PHX) در ماه دسامبر با قیمت 2.25 درهم (AED) یا 0.6 دلار افتتاح شد. سهام PHX نسبت به قیمت عرضه اولیه عمومی (IPO) آن 1.50 درهم (0.41 دلار) تا 50 درصد افزایش یافت. بروشور Phoenix IPO.

این فهرست عمومی تنها چند هفته پس از آن است که گروه Phoenix با موفقیت IPO خود را در 1 نوامبر بست، و 33 بار بیش از حد اشتراک داشت.

هدف ماینر ارز دیجیتال Phoenix استفاده از درآمدهای IPO برای تامین مالی رشد آینده خود و ارائه بازده مثبت به سرمایه گذاران است. به گفته بیژن علیزاده، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل گروه فونیکس، اهداف این شرکت بر چهار رکن استوار است که عبارتند از: «نوآوری در استخراج بیت کوین، ابتکارات انرژی های تجدیدپذیر، قابلیت های پیشرفته تولید و خریدهای استراتژیک».

فینیکس که در سال 2015 توسط علیزاده و مناف علی تأسیس شد، یک شرکت کلیدی در صنعت بلاک چین خاورمیانه است و با مقامات اصلی منطقه همکاری می کند. در آگوست 2023، فینیکس با حضور سعید المعالی، وزیر حمل و نقل عمان و هشام ملک، رئیس بورس اوراق بهادار ابوظبی، قراردادی را برای ساخت یک مزرعه استخراج کریپتو به ارزش 300 میلیون دلار در عمان امضا کرد.

مرتبط با: CZ با تلاش دولت ایالات متحده برای محدود کردن سفر قبل از تاریخ صدور حکم مخالف است

یکی از جنبه های اصلی چشم انداز فینیکس تعهد آن به پایداری در استخراج ارزهای دیجیتال یا استفاده از منابع تجدیدپذیر برای استخراج ارزهای دیجیتال است. علیزاده در سپتامبر 2023 گفت که 95 درصد از انرژی فونیکس از منابع تجدیدپذیر، عمدتاً برق آبی تامین می شود.

ادامه مطلب


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید