Philippines securities regulator seeks more authority to police the crypto industry

تنظیم کننده اوراق بهادار فیلیپین به دنبال اختیارات بیشتری برای نظارت بر صنعت کریپتو است


رگولاتور اوراق بهادار فیلیپینی در حال انجام اقداماتی برای اعمال قوانین سخت‌گیرانه‌تر بر کریپتو، شرکت‌های ارز دیجیتال و سایر محصولات مالی با استفاده از فناوری بلاک چین است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین (SEC) به دنبال پوشش ارزهای دیجیتال و تقویت صلاحیت خود بر صنعت ارزهای دیجیتال محلی تحت قوانین پیش نویس جدید است.

طبق گزارشی که در 25 ژانویه در رسانه محلی Manila Bulletin منتشر شد، تنظیم کننده اوراق بهادار پیش نویس قوانین مربوط به محصولات و خدمات مالی را ارائه کرده است که شامل ارزهای دیجیتال و محصولات مالی دیجیتال می شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیش‌نویس قوانین باعث می‌شود قانون جدید امضا شده عمل کند و به آن «اختیار ایجاد قوانین، نظارت، بازرسی، نظارت بر بازار و موارد دیگر» بدهد.

دستورالعمل ها تعریف اوراق بهادار را به گونه ای گسترش می دهند که «محصولات اوراق بهادار توکن شده» یا سایر محصولات مالی که از فناوری بلاک چین یا دفتر کل توزیع شده (DLT) استفاده می کنند، بسط می دهد.

سایر محصولات مالی، از جمله محصولات و خدمات مالی دیجیتال مربوط به محصولاتی که از طریق کانال های دیجیتال با ارائه دهندگان آنها به آنها دسترسی پیدا کرده و ارائه می شوند، نیز تحت صلاحیت SEC قرار خواهند گرفت.

ساختمان دفتر مرکزی SEC فیلیپین در ماکاتی در منطقه مترو مانیل. تصویر: دومین

توانایی اجرای مقررات اوراق بهادار به طور مشابه گسترش یافته است. SEC ممکن است ارائه دهندگان خدمات را از جمع آوری سود، کارمزد یا کارمزد بیش از حد محدود کند.

تنظیم کننده همچنین این اختیار را خواهد داشت که مدیران، مدیران یا سایر کارمندانی را که قانون را نقض می کنند، رد صلاحیت یا تعلیق کند. همچنین می تواند کل فعالیت یک شرکت را به حالت تعلیق درآورد.

قوانین محلی به SEC اجازه می دهد تا قوانین خود را برای اجرای قوانین در حوزه قضایی خود ایجاد کند، در حالی که بانک مرکزی فیلیپین و تنظیم کننده بیمه کشور نیز مجاز به ایجاد قوانینی برای تکمیل قوانین مربوطه هستند.

مربوط: پیمایش در دنیای ارزهای دیجیتال: نکاتی برای جلوگیری از کلاهبرداری

آخرین پیشرفت نشان‌دهنده ادامه فشار سنگین رگولاتور بر روی ارزهای دیجیتال است.

در اواخر دسامبر 2022، SEC به مردم نسبت به استفاده از صرافی های ثبت نشده در داخل کشور هشدار داد و مدعی شد که تعدادی از صرافی ها “به طور غیرقانونی” به فیلیپینی ها اجازه دسترسی به سیستم عامل های خود را داده اند.

در آگوست 2022، بانک مرکزی فیلیپین اعلام کرد که سه سال از پذیرش برنامه‌های ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی جدید (VASP) وقفه می‌گیرد و انتظار می‌رود این روند در 1 سپتامبر 2025 بازگشایی شود.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉