پیتر شیف مدعی است که بیت کوین مفید نیست


فهرست

  • قحطی بدون منفعت؟
  • هشدار به گاوهای بیت کوین

به زودی برای پست کردن در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق)، منتقد ارزهای دیجیتال پیتر شیف بار دیگر به بیت کوین حمله کرد و ادعا کرد که بزرگترین ارز دیجیتال در واقع از یک سنگ خانگی کاربرد کمتری دارد.

او در سال 2022 گفت: “می توانید از یکی به عنوان وزنه کاغذی، درب، مهمات تیرکمان یا برای تزئین ته آکواریوم استفاده کنید. اگر سه مورد از اینها دارید، می توانید شعبده بازی کنید.”

قحطی بدون منفعت؟

مفسر مالی که قبلا بحث برانگیز بود دفاع کرد ارزش طلا از خواص ویژه آن به عنوان یک فلز گرانبها ناشی می شود. فلز زرد؛ دفاع، الکترونیک، بهداشت و غیره در بسیاری از بخش ها استفاده می شود. البته خواص منحصر به فرد طلا آن را برای تولید جواهرات نیز ایده آل می کند. در واقع، عمده مصرف طلا توسط صنعت جواهرسازی انجام می شود. در عین حال، شیف معتقد است که ارزهای فیات توسط چیزی جز ایمان پشتیبانی نمی شوند.

وقتی صحبت از بیت کوین به میان می آید، شیف معتقد است که ارز دیجیتال پرچمدار ویژگی های منحصر به فردی ندارد. با توجه به حشره طلا، کمیاب بودن بدون سود بی معنی است.

هشدار به گاوهای بیت کوین

در یک پست جداگانه در

با این حال، شیف خاطرنشان کرد که بازارها “به ندرت آنطور که دلالان انتظار دارند پیشرفت می کنند.” اشکال طلا نشان داد که قیمت برترین ارز دیجیتال به زودی ممکن است یک اصلاح چشمگیر را تجربه کند.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین پس از ناکامی در فراتر رفتن از سطح 71000 دلار، در 70655 دلار تغییر می کند.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید