پیتر شیف هشدار بزرگ بیت کوین صادر می کند: ETF ها شما را نجات نمی دهند


پیتر شیف، علاقه‌مند به طلا، اخیراً در X (توئیتر سابق) به پمپ‌کنندگان بیت‌کوین هشدار داد که خریداران صندوق‌های سرمایه‌گذاری نهادی (ETF) آنها را نجات نخواهند داد.

به گفته شیف، این امر بازار ارزهای دیجیتال را «بی‌ثبات‌تر» می‌کند، زیرا او معتقد است همه خریداران ETF فروشندگان آینده هستند. او افزود: «در مقابل، بسیاری از خریداران نقطه‌ای قصد دارند بیت کوین خود را تا زمانی که جایگزین ارزهای فیات شود حفظ کنند.

اوایل امروز، قیمت ارز دیجیتال پیشرو بیش از 5 درصد از دست داد و به پایین ترین حد روزانه 66207 دلار رسید.

هفته گذشته، بیت کوین علیرغم فشار خرید قوی به دلیل آمارهای قوی تر از حد انتظار اشتغال ایالات متحده، نتوانست از سطح 72000 دلار بالاتر برود. پسندیدن گزارش شده توسط U.TodayETF بیت کوین مستقر در ایالات متحده دومین ورودی بزرگ خود را تا به امروز سه شنبه گذشته ثبت کرد.

مرتبط با

با این حال، 19 روز ورود بی وقفه بیت کوین اکنون به پایان رسیده است. در روز دوشنبه حدود 65 میلیون دلار از محصولات ETF خارج شد. IBIT بلک راک با یک ورودی متوسط ​​تنها 6.3 میلیون دلار نتوانست روز را نجات دهد.

همه نگاه ها به داده های کلان ایالات متحده است

انتظار می‌رود بیت کوین در روز چهارشنبه به دلیل گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که قرار است در ماه می منتشر شود، نوسانات بیشتری را تجربه کند. قرائت انتقادی تورم سرنخ‌های مهمی را در مورد سیاست‌های آتی فدرال رزرو در اختیار فعالان بازار قرار می‌دهد. تسریع ارقام تورم روند نزولی دیگری را برای بیت کوین ایجاد می کند (و بالعکس).

همچنین انتظار می رود فدرال رزرو تصمیم خود را در مورد نرخ بهره روز چهارشنبه اعلام کند. اما بعید است که این باعث نوسانات بیشتر شود زیرا انتظار می‌رود نرخ‌ها به طور کلی بدون تغییر باقی بمانند.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید