پیتر شیف افزایش قیمت بیت کوین (BTC) را “پمپ و سقوط” می خواند


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • مسیر فعلی بیت کوین
  • پتانسیل برداشت

با عبور بیت کوین از مرز 50000 دلار، روندهای صعودی کل بازار را در بر می گیرد. پیتر شیف، یکی از منتقدان شناخته شده بیت کوین، تغییرات اخیر قیمت را به عنوان “شگفت انگیزی و رکود” توصیف کرد. طرحواره.

انتقاد شیف در زمانی مطرح می شود که نوسانات بیت کوین در خط مقدم ذهن سرمایه گذاران قرار دارد. در حالی که دارایی دیجیتال در دهه گذشته رشد بی سابقه ای را تجربه کرده است، نوسانات قیمتی چشمگیری را نیز تجربه کرده است که به ادعاهای دستکاری بازار اعتبار می بخشد. با این حال، کسانی که با دیدگاه شیف مخالف هستند، استدلال می‌کنند که سیر صعودی بلندمدت بیت‌کوین تصویر متفاوتی را نشان می‌دهد، که بیت‌کوین علی‌رغم پرریسک بودن در مقایسه با دارایی‌های سنتی مانند طلا، به عنوان یک سرمایه‌گذاری پرسود است.

مسیر فعلی بیت کوین

با بررسی نمودار قیمت، بیت کوین اخیراً سطح مقاومت 48000 دلاری را شکست و از دورنمای صعودی دارایی حمایت کرد. مقاومت بزرگ بعدی نزدیک به 52000 دلار است. اگر قیمت حرکت خود را حفظ کند و بر این مانع غلبه کند، ممکن است شاهد ادامه روند صعودی فعلی باشیم.

BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

پتانسیل برداشت

انصراف همیشه یک احتمال است. اگر بیت کوین کاهش پیدا کند، سطح حمایت نزدیک به 44000 دلار بسیار مهم خواهد بود. ادامه این سطح می تواند نشان دهنده تثبیت سالم قبل از یک حرکت صعودی دیگر باشد. برعکس، یک لغزش زیر این حمایت می‌تواند شرط‌بندی شیف را تأیید کند و منجر به فروش گسترده‌تر شود.

در حالی که شیف از سرمایه‌گذاران خواسته است که در طلا سرمایه‌گذاری کنند، که از نظر او ذخیره‌ای پایدار از ارزش است، بیت‌کوین به‌عنوان سرمایه‌گذاری عصر جدید ظاهر شده است که به‌ویژه در شرایط تورم اخیر، عملکرد قابل‌توجهی از طلا بهتر کرده است. با این حال، سفر بیت کوین با ریسک و نوسانات بالاتر همراه بوده است، برخلاف عملکرد پایدارتر اما کمتر چشمگیر طلا.

همانطور که بازار آخرین لیست های ETF و هیجان پیرامون آنها را هضم می کند، آزمایش واقعی بیت کوین پس از شکستن مرز 50000 دلار، عملکرد آن خواهد بود. آیا بیت کوین به رشد خود ادامه خواهد داد یا پیش بینی «قتل عام» شیف محقق خواهد شد؟ زمان این را نشان خواهد داد.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید