پیتر شیف پیش‌بینی روند صعودی بیت کوین مایک نووگراتز را رد می‌کند


پیتر شیف، کارشناس مالی و بانکدار محبوب، پیش بینی صعودی اخیر مایک نووگراتز، غول رمزارز را برای بیت کوین مورد هدف قرار داد و صحت ادعاهای نووگراتز را زیر سوال برد. شیف که به دلیل بدبینی خود نسبت به ارز دیجیتال پیشرو شناخته می شود، با پیش بینی نووگراتز مبنی بر اینکه هجوم خریداران از طریق ETF های بیت کوین، ارزش دارایی دیجیتال را به اوج جدیدی می رساند، مخالف بود.

شیف در پاسخ به اظهارات Novogratz مبنی بر اینکه خریداران ETF بیت کوین، که اکثر آنها تازه وارد به فضای کریپتو هستند، به عنوان دارندگان بلندمدت عمل می کنند، این ایده را رد کرد و آنها را صرفاً معامله گران فرصت طلب خواند.

او پیشنهاد کرد که این تازه واردان، که او آنها را خریداران «جانی-اخیر» می‌خواند، ایمان باورمندان واقعی به بیت‌کوین را ندارند و به سادگی آب‌ها را آزمایش می‌کنند. شیف اشاره کرد که این سرمایه گذاران احتمالاً در اولین نشانه از شرایط نامطلوب بازار فرار خواهند کرد.

شک شیف فراتر از پیش‌بینی نووگراتز به پیامدهای گسترده‌تری برای سهام مرتبط با بیت‌کوین گسترش می‌یابد. او به کاهش چندین سهام مرتبط با بیت کوین، از جمله COIN، GLXY، MSTR، WGMI، MARA، BITF، و HIVE Coinbase اشاره کرد و این سوال را مطرح کرد که چرا این دارایی ها با وجود احساسات ظاهرا صعودی پیرامون ETF های بیت کوین با مشکل مواجه هستند.

انتقاد پیتر شیف به بحث های جاری در مورد مسیر آینده بیت کوین و تأثیر بالقوه ابزارهای سرمایه گذاری سازمانی مانند ETF ها دامن می زند. در حالی که نووگراتز به آینده بیت کوین خوشبین است، دیدگاه انتقادی شیف بار دیگر دیدگاه های متفاوت در محافل مالی در مورد چشم اندازهای بلندمدت ارز دیجیتال و جذابیت سرمایه گذاری را برجسته می کند.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید