پیتر شیف "قوانین بیش از حد دولتی" را عامل بدتر شدن بحران مالی می داند

پیتر شیف “قوانین بیش از حد دولتی” را عامل بدتر شدن بحران مالی می داند


یافتن تعادل مناسب بین مقررات و موسسات بانکی برای شیف مهم است، با توجه به اینکه تنظیم کننده های پورتوریکویی بانک شیف را به دلیل عدم رعایت آن تعطیل کرده اند.

کاهش اخیر بانک‌های بزرگ در ایالات متحده و نیاز به مداخله فدرال بحث‌ها را در مورد شناسایی مؤثرترین راه‌ها برای محافظت از اقتصادهای در حال ورشکستگی دوباره برانگیخته است. وقتی پیتر شیف، اقتصاددان برجسته، این رویداد را با بحران مالی سال 2008 مقایسه کرد، دریافت که افزایش مقررات بانکی به تشدید بحران مالی کمک کرده است.

تجزیه و تحلیل عمیق تر بانک سیلیکون ولی (SVB) توسط گروهی از اقتصاددانان نشان داد که حدود 190 بانک در ایالات متحده در معرض خطر سقوط ناشی از سپرده گذاران هستند. تاکید شد سیاست‌های پولی نوشته شده توسط بانک‌های مرکزی می‌تواند به دارایی‌های بلندمدت مانند اوراق قرضه دولتی و وام مسکن آسیب برساند و برای بانک‌ها ضرر ایجاد کند.

بحران مالی 2008 ناشی از فروپاشی بازار مسکن بود. با این حال، شیف معتقد بود که این بحران ناشی از “قوانین بیش از حد دولتی” است.

شیف ضمن تاکید بر چگونگی وضع مقررات بانکی جدید توسط دولت ایالات متحده پس از فروپاشی مالی سال 2008، قول داد که “آنچه اکنون در حال وقوع است هرگز تکرار نخواهد شد.” اضافه:

اما یکی از دلایلی که ما با بحران مالی سال 2008 مواجه شدیم این بود که تعداد زیادی دولت وجود داشت. ترتیب. بنابراین این بحران فقط بدتر خواهد شد.»

یافتن تعادل مناسب بین مقررات و موسسات بانکی برای شیف مهم است. رگولاتورهای پورتوریکو بانک شیف را تعطیل کردند چندی پیش، در 04 ژوئیه 2022.

در آن زمان، توییتر کریپتو به شیف یادآوری کرد که چرا میلیون‌ها نفر در سراسر جهان برای دستیابی به آزادی مالی، بیت کوین (BTC) را قبول کردند.

مرتبط با: سردرگمی SVB بانک SVC هند را مجبور به انتشار بیانیه افشا می کند

در سوی دیگر طیف، کارآفرینان رمزارز شروع به دو برابر شدن بازگشت حماسی بیت کوین کرده اند. بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد فناوری Coinbase پیش‌بینی کرده است که بیت کوین در ۹۰ روز به ۱ میلیون دلار خواهد رسید.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، کاربران نام مستعار توییتر جیمز مدلاک و سرینیواسان بر اساس دیدگاه های متفاوت خود در مورد آینده اقتصاد ایالات متحده در میان عدم اطمینان مداوم در مورد سیستم بانکی این کشور شرط بندی کردند.

ادعای Srinivasan حول یک بحران قریب الوقوع است که منجر به کاهش قیمت دلار آمریکا و افزایش قیمت BTC به 1 میلیون دلار می شود.
نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉