پرو CBDC را برای بهبود سیستم پرداخت در نظر می گیرد: مشاور سابق صندوق بین المللی پول


بانک مرکزی پرو گزارشی در مورد توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی منتشر کرده است و با ادامه تحقیقات خود وعده گزارش های بیشتری را می دهد.

بانک مرکزی پرو (CRBP) مقاله‌ای را منتشر کرده است که می‌گوید اولین مقاله از مجموعه‌ای است که نیاز، طراحی و زمان‌بندی ارز دیجیتال بانک مرکزی پرو (CBDC) را بررسی می‌کند، جان کیف، مدیر تحقیقات مستقل برای دیجیتال رسمی انجمن (SODA)، گزارش داد. این گزارش بر مسائل مربوط به یک CBDC خرده فروشی تمرکز دارد.

CBRP نوشت که وضعیت موجود سیستم‌های پرداخت رقیب در پرو غیرقابل دفاع است، اما معرفی CBDC، همراه با سیاست‌های جدید برای بهبود دسترسی به سیستم‌های موجود و قابلیت همکاری، به بانک کمک می‌کند تا بر موانع مشارکت مالی و تراکنش‌ها غلبه کند. بر اساس این گزارش:

“هدف CBDC در چارچوب سیستم پرداخت در پرو، فراهم کردن دسترسی به پرداخت های دیجیتال برای جمعیت بدون بانک است، بنابراین مهم است که ویژگی های آنها را برای تهیه یک استراتژی پیاده سازی بدانیم.”

پرو باید بر موانع جدی غلبه کند. حدود نیمی از جمعیت کشور از حساب بانکی استفاده نمی کنند. سه چهارم افراد فاقد حساب بانکی در خانواده‌های «غیر فقیر» زندگی می‌کنند، اما تقریباً ۷۹ درصد پس‌اندازی ندارند. آنها بیشتر در مناطق شهری زندگی می کنند و تقریباً همه به صورت غیر رسمی کار می کنند. تقریباً همه کسانی که حساب بانکی ندارند تلفن همراه دارند.

مطالب مرتبط: کشورهای در حال توسعه متاورس را دوست دارند، کشورهای ثروتمند کنجکاو نیستند: نظرسنجی WEF

با این حال، بر اساس این گزارش، استفاده از پرداخت های دیجیتال در پرو از سال 2015 تا کنون پنج برابر شده است.

این گزارش خاطرنشان کرد که گزارش فعلی پایان اولین مرحله از پنج مرحله تولید بالقوه CBDC را نشان می‌دهد. هیچ جدول زمانی برای توسعه CBDC ذکر نشده است. CBRP همچنین یک نظرسنجی 25 سوالی از کاربران بالقوه تا 30 آوریل منتشر کرده است.

پرو بر اساس توافقی که در ماه می 2021 به دست آمد، از صندوق بین المللی پول برای تهیه این گزارش کمک فنی دریافت کرد. خولیو ولارده، رئیس CBRP در نوامبر 2021 اعلام کرد که این کشور با هند، سنگاپور و هنگ کنگ برای توسعه CBDC همکاری خواهد کرد.

SODA یک شرکت فناوری خنثی است که خدمات مشاوره ای در زمینه بانکداری مرکزی، مالی دیجیتال و صنعت Web3 ارائه می دهد. کیف یک متخصص سابق بخش صندوق بین‌المللی پول است.

مجله: آیا CBDC ها کریپتونیت برای کریپتو هستند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید