دارایی های رمزنگاری پی پال در سه ماهه اول سال 2023 با 56 درصد افزایش به نزدیک به 1 میلیارد دلار رسید.


بیشترین سهم از دارایی‌های رمزنگاری متعلق به فین‌تک در BTC و ETH به ترتیب با 499 و 362 میلیون دلار است که نسبت به سه ماهه چهارم سال 2022 بیش از 56 درصد افزایش داشته است.

شرکت فناوری مالی پی پال اخیراً در گزارشی سه ماهه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ذخایر ارزهای دیجیتال خود را اعلام کرد.

با ادعای مجموع 943 میلیون دلار دارایی های رمزنگاری شده تا 31 مارس 2023، این پرونده نشان دهنده افزایش 56 درصدی نسبت به سه ماهه قبلی شرکت است، زمانی که پی پال 604 میلیون دلار را اعلام کرد.

مجموع بدهی های مالی پی پال گزارش شده در این سه ماهه 1.2 میلیارد دلار بود که دارایی های رمزنگاری 77.9 درصد – بیش از 10 درصد از بدهی های گزارش شده سه ماهه چهارم آن در سال 2022 است.

مرتبط: شریک رمزنگاری PayPal Paxos 300 میلیون دلار جمع آوری می کند

بر اساس این گزارش، PayPal دارایی های رمزنگاری شده را به دلیل «خطرات منحصر به فرد مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده» به عنوان یک «اجبار برای محافظت» می بیند. این بیانیه همچنین نشان می دهد که برخی از ارزهای رمزنگاری شده توسط این شرکت از سه ماهه گذشته تغییری نکرده اند:

ما به مشتریان خود در بازارهای خاص اجازه خرید، نگهداری، فروش، دریافت و ارسال ارزهای دیجیتال و همچنین استفاده از درآمد حاصل از فروش ارزهای دیجیتال را برای پرداخت هزینه خرید خود در صندوق پرداخت می کنیم. این ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش هستند. و Litecoin. (مجموعا “دارایی های رمزنگاری مشتریان ما”).”

نظارت بر دارایی هایی که PayPal از طرف مشتریان خود در اختیار دارد به شرکت های هلدینگ شخص ثالث محدود می شود. پی پال تشخیص می دهد که اگر اشخاص ثالث نتوانند تراکنش ها را پردازش کنند، مسئولیتی برای مشتریان ایجاد می کند – این بیانیه ای است که از بایگانی سه ماهه گذشته به ارث رسیده است – اما پرونده همچنین بیان می کند که هنوز چنین خطایی رخ نداده است:

از 31 مارس 2023، شرکت هیچ گونه خسارتی از رویدادهای حفاظتی متحمل نشده است و بنابراین بدهی حفاظت از دارایی های رمزنگاری شده و دارایی پوشش ریسک مربوط به همان ارزش ثبت می شود.

تفکیک دارایی ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول 2023 برای پی پال شامل 499 میلیون دلار بیت کوین (از 291 میلیون دلار در دسامبر)، 362 میلیون دلار اتر (از 250 میلیون دلار) و 82 سهم بیت کوین کش و لایت کوین (از 63 میلیون دلار) است.

تصویری از صورت مالی سه ماهه پی پال.

سودآوری پی پال نیز در سه ماهه اول افزایش یافت. بر اساس GAAP، شرکت درآمد هر سهم را 0.70 دلار گزارش کرد که از 0.43 دلار در سه ماهه اول سال 2022 افزایش یافته است. بر اساس غیر GAAP، سود هر سهم PayPal از 0.88 دلار در سه ماهه اول سال 2022 به 1.17 دلار افزایش یافت.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید