پی پال بخشی از Black Mirror: Elon Musk می شود


“مافیای پی پال”، از جمله بنیانگذاران پیتر تیل و ایلان ماسک، از پلتفرم پرداخت به دلیل سیاست های حذف حساب های بانکی “توتالیتر” انتقاد کرده است.

رهبری سابق پی پال، که به عنوان “مافیای پی پال” نیز شناخته می شود، از این غول پرداخت به دلیل سیاست های اخیر غیربانکی اش انتقاد کرده است، یکی از بنیانگذاران مسدود شدن وجوه را “توتالیتار” و دیگری آن را با قسمتی از Black Mirror مقایسه کرده است.

علیرغم اینکه این غول فناوری پرداخت در سال‌های اخیر دوستدار رمزنگاری است، سرفصل‌ها و مخالفت‌های زیادی را در رابطه با شیوه‌های غیرپلتفرمی خود که ظاهراً شامل فرآیندی نسبتاً ناگهانی از مسدود کردن وجوه، جریمه‌ها و مذاکرات سرد برای باز کردن قفل حساب‌هایشان می‌شود، گرفته است. کاربران به دلایل مختلف

پیتر تیل، که در سال 1998 پی پال را تأسیس کرد و تا سال 2002 به عنوان مدیر عامل آن خدمت کرد، در دسامبر پیشنهادی به روزنامه آزاد (TFP) گفت. .

تیل گفت: «اگر اشکال آنلاین پول شما منجمد شود، مانند تخریب اقتصادی مردم است و توانایی آنها برای استفاده از صدای سیاسی خود را محدود می کند.

چیزی در مورد تخریب اقتصادی مردم وجود دارد که بسیار توتالیتر به نظر می رسد.

از Thiel به عنوان “دان” بدنام “PayPal Mafia” یاد می شود، گروهی از بنیانگذاران و کارمندان سابق – مانند ایلان ماسک – که از آن زمان به تاسیس یا کار برای سایر شرکت های بزرگ فناوری ادامه داده اند.

دیوید ساکس، عضو مافیای پی پال و اولین مدیر ارشد اجرایی شرکت صحبت کرد همچنین در برابر شیوه های پلتفرم زدایی پی پال در سال های اخیر.

ساکس در صحبت با TFP استدلال کرد که PayPal به رهبری دن شولمن، مدیرعامل فعلی، در تلاش است تا با ممنوع کردن افراد با دیدگاه‌های مخالف، از جنبش فرهنگ بیداری درآمدزایی کند.

“مدیر عامل [Schulman] ساکس گفت: هر جایزه بیداری را که می توانید ببرید، دارد.

“این یک رابطه همزیستی است – دستور کار آنها را اجرا می کند و آنها به نوبه خود به آن پاداش می دهند، که به نوبه خود باعث پیشرفت در قطب توتم نهادی سرمایه داری بیدار می شود.”

برای فهرست کردن برخی از تغییرات قابل توجه پلتفرم PayPal، ابتکار Freedom Phone بدون سانسور، حساب‌های وابسته به سایت خبری Consortium News، Free Speech Union و وبلاگ شکاکانه The Daily Sceptic را بسته است. همه آنها را می توان از نظر سیاسی دارای گرایش راست یا حداقل دارای دیدگاه های جایگزین دانست.

ایلان ماسک، مدیرعامل فعلی توییتر و مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا، در پاسخ به مقاله The Free Press، گفت که این پلتفرم به قسمتی از Black Mirror تبدیل شده است، یک مجموعه تلویزیونی بریتانیایی که اغلب به نوعی آینده‌ای دیستوپیایی ارائه می‌کند. توسط تکنولوژی کنترل می شود.

با وجود تهدید سوئیچینگ پلتفرم برای برخی، حامیان کریپتو البته به دلیل عدم تمرکز شبکه و مقاومت در برابر سانسور، روایت «بیت کوین این را برطرف می‌کند» را پیش بردند.

مربوط: درگاه های پرداخت کریپتو چیست و چگونه کار می کنند؟

در ماه اکتبر، این شرکت همچنین جریمه 2500 دلاری را برای کاربرانی که مطالبی را تبلیغ می‌کنند که «اطلاعات نادرست» را تبلیغ می‌کنند یا خطری برای «ایمنی و رفاه کاربر» ایجاد می‌کنند، اعمال کرد، که هر دو با عبارات مبهم تعریف شده‌اند.

این اقدام با واکنش شدید جامعه و چهره های اصلی از جمله مافیای پی پال مواجه شد. اعضا مانند رئیس سابق پی پال دیوید مارکوس و مدیرعامل سابق ماسک. در 11 اکتبر، پی پال متعاقباً این سیاست را معکوس کرد و آن را به یک خطای داخلی نسبت داد.

با این حال، برخی از بدبینان معتقدند که این سیاست بی سر و صدا به توافق کاربر و خط مشی استفاده قابل قبول شرکت باز می گردد.
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید