پی پال و صنعت کارت اعتباری به نفع مصرف کنندگان است


استیبل کوین ها به مصرف کنندگان – به ویژه آمریکایی ها – راهی برای جلوگیری از کارمزد تراکنش های تنبیهی صنعت مالی ارائه می دهند.

با توجه به اینکه 46 درصد از دارندگان کارت اعتباری ماهانه بدهی دارند، در مقایسه با 39 درصد در سال 2022، تعداد بیشتری از آمریکایی ها قادر به پرداخت کامل صورت حساب های کارت اعتباری خود در پایان ماه نیستند. یورک نشان داد که چگونه 15 درصد رشد موجودی کارت اعتباری سال به سال، بزرگترین جهش رو به جلو در بیش از 20 سال گذشته است.

این غیرقابل انکار است که مردم عادی در همه جا با قیمت های بالاتر روبرو هستند و به طور فزاینده ای قادر به پرداخت کارت اعتباری نیستند. دلیلش این است که غول‌های پرداخت مانند پی پال از مصرف‌کنندگان سوء استفاده می‌کنند و همه ما مجاز به فرار از آن هستیم.

شکست مدل رقابتی در صنعت کارت‌های اعتباری ممکن است حداقل مسئول برخی از بحران‌های موجود باشد، زیرا تقریباً تمام هزینه‌های کارت اعتباری در ایالات متحده به نفع Visa و Mastercard است که 80٪ از کل تراکنش‌ها را انجام می‌دهند.

مرتبط با: آیا رگولاتورها عمداً باعث عجله بانکی شده اند؟

اما این همه ماجرا نیست: کسب‌وکارهای آمریکایی با بالاترین کارمزد کشیدن کارت اعتباری در بین اقتصادهای بزرگ تا هفت برابر بیشتر از مشاغل در اروپا و تا پنج برابر بیشتر از مشاغل در چین پرداخت می‌کنند – که هزینه انتقال مستقیم آن به ایالات متحده است. . مصرف کنندگان معامله‌گران مجبورند قیمت‌های بالاتری نسبت به آنچه که ترجیح می‌دهند برای جلوگیری از تحمیل هزینه‌های مبادله تعیین کنند – قیمت‌هایی که برای همه اعمال می‌شود. این اساساً به این معنی است که هر کسی که با پول نقد یا کارت نقدی پرداخت می کند مجبور است برای راحتی تعداد کمی از منتخب هزینه بیشتری بپردازد.

درست است که پرداخت‌های الکترونیکی راحت هستند و بسیاری از مشکلات فرامرزی ناشی از ذهنیت قدیمی فقط پول نقد را حل می‌کنند. با این حال، مصرف کنندگان باید برای این راحتی بسیار بیشتر از آنچه که تصور می کنند هزینه کنند و حتی ممکن است از آن آگاه نباشند.

در سال 2023، فناوری ما به قدری پیشرفته است که خدمات متمرکزی که محدودیت هایی را برای بازرگانان یا حقوق ارسال و هزینه مشتریان ایجاد می کند، وجود نداشته باشد.

چرا در دنیای امروز هر کسی مجبور است از یک سرویس متمرکز استفاده کند که به طور خاص برای به دست آوردن سهم بزرگی از هر خرید طراحی شده است؟

راه‌حل‌های توزیع‌شده که جایگزین سیستم‌های قدیمی و ارائه‌دهندگان پرداخت سنتی می‌شوند که به انحصارات بزرگ‌تر به جای مردم عادی سخت‌کوش خدمت می‌کنند، می‌توانند باعث صرفه‌جویی بیشتر در مصرف‌کنندگان و بازرگانان شوند. اما برای انجام این کار ایمن و شفاف، نوسان نمی‌تواند بخشی از معادله باشد، به این معنی که ارزهای دیجیتال سنتی نمی‌توانند پاسخگو باشند. اما استیبل کوین ها می توانند.

همانطور که از نام آن پیداست، استیبل کوین ها به طور خاص برای تداوم قیمت طراحی شده اند. ارزش آنها مستقیماً به یک دارایی ذخیره “پایدار” مانند یک فلز گرانبها یا دلار آمریکا وابسته است، بنابراین قیمت آنها در نهایت ثابت می شود. با اجازه دادن به پرداخت‌های بلادرنگ از طریق شبکه‌های بلاک چین، آنها انتقال پول سریع‌تر و کارآمدتری را نسبت به همتایان فیات خود ارائه می‌کنند. آنها یک جایگزین موثرتر برای ارزهای دیجیتال ناپایدارتر، با پیشنهاد ارزش ملموس تر برای استفاده روزمره ارائه می دهند.

با این حال، برخی از استیبل کوین‌ها که 99 درصد کارمزد ارزان‌تری برای مصرف‌کنندگان و بازرگانان در مقایسه با ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های پرداخت جهانی کنونی ارائه می‌دهند، نیز راه خوبی برای رهایی از وابستگی ما به کارت‌های اعتباری هستند. در کل.

در یک سخنرانی در سال 2021، راندال کوارلز، معاون حسابرسی هیئت مدیره فدرال رزرو، از ما خواست که “از استیبل کوین ها نترسید” زیرا مزایای بالقوه آنها باید “به شدت در نظر گرفته شود” و “احتمال استیبل کوین دلار آمریکا”. برای حمایت از آن”. نقش دلار در اقتصاد جهانی. اوضاع در سایر نقاط جهان به همین سمت در حال حرکت است. برای مثال، اتحادیه یورو دیجیتال «پرداخت های خرد خودکار را راهی برای اروپا برای حفظ رقابت دیجیتالی می داند».

راه حل را می توان در خود استیبل کوین ها یا ترکیبی از ساختارهای مالی سنتی و نوآوری های Web3 پیدا کرد و ممکن است اجرای آن آسان تر از آنچه فکر می کردیم باشد.

مرتبط با: ورشکستگی های بانکی علاقه به طرح های خودسرپرستی را افزایش می دهد

از آنجایی که معامله گران ممکن است تمایلی به ایجاد اطلاعات رمزنگاری لازم برای پذیرش استیبل کوین ها نداشته باشند، ممکن است در عوض به ارائه دهندگانی نگاه کنند که به آنها امکان می دهد هم استیبل کوین ها را به عنوان ارز بپذیرند و هم بدون نیاز به تغییر حسابداری در ارز فیات قابل اعتماد مستقر شوند. رویه ها با دریافت مهر تایید برای چیزی مانند ضمانت نامه بانکی، ارائه دهنده استیبل کوین می تواند ارزش، امنیت و شفافیت را به عرضه خود بیافزاید، در این صورت ارزش استیبل کوین به طور کامل محافظت می شود و خیال مصرف کنندگان آرامش می یابد. .

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که هم تاجران و هم مصرف‌کنندگان که از سیستمی که آنها را گروگان نگه می‌دارد خسته شده‌اند، از یافتن راه‌حل‌های نوآورانه برای بحرانی که برای مدت طولانی کنترل نشده است ناامید هستند. برای این منظور، استفاده گسترده از استیبل کوین ها به عنوان وسیله پرداخت، این پتانسیل را دارد که ما را از وابستگی به صنعت کارت اعتباری رها کند و حتی قیمت مصرف کننده را کاهش دهد. گزاره های ارزشی را نباید نادیده گرفت.

برای پیاده‌سازی روشی ارزان‌تر، کارآمدتر و مستقیم‌تر برای انجام کسب‌وکار چه چیزی لازم است؟ آیا حاضریم به خودمان اجازه دهیم که از ما سوء استفاده کنند؟ اگر پاسخ منفی است، استیبل کوین‌ها و سایر راه‌حل‌های کم‌هزینه Web3 ممکن است محل شروع باشد.

از آنجایی که افزایش قیمت ها مصرف کنندگان در سراسر جهان را مجبور به کاهش هزینه ها و یافتن راه های جدید برای مقابله با افزایش هزینه های زندگی می کند، مصرف کنندگان بیشتر از قبل به کارت های اعتباری متکی هستند.

برنهارد مولر او موسس، رئیس و مدیر کل Centi است. پس از 10 سال کار در مهندسی مراقبت های بهداشتی، او برای یک شرکت بلاک چین جهانی در توسعه تجارت و انطباق کار کرد. او دارای مدرک M.Sc است. او شروع به دنبال کردن بیت کوین در زیست شناسی کرد و در سال 2011.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Bernhard Muller

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید