Paxos در بحبوحه ابهامات نظارتی آماده خروج از کانادا می شود


Paxos به مشتریان خود اطمینان داد که وجوه آنها در حساب هایشان “ایمن خواهد ماند”، اما به کاربران توصیه کرد که تمام موجودی ها را در اسرع وقت از حساب خود خارج کنند.

Paxos، یک شرکت فین‌تک که راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین را برای صنعت مالی جهانی ارائه می‌کند، تصمیم خود را برای خروج از بازار کانادا اعلام کرده است.

این شرکت بیانیه‌ای در وب‌سایت خود منتشر کرد و اعلام کرد که مشتریانش از 2 ژوئن نمی‌توانند تراکنش دیگری به جز برداشت از حساب‌های Paxos خود انجام دهند. این حرکت در حالی انجام می شود که Paxos به ارزیابی “آمادگی خود برای ورود مجدد به بازار کانادا با همکاری کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) در تاریخ آینده ادامه می دهد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که وجوه مشتریان در حساب‌های آن‌ها «ایمن می‌ماند» و در موجودی حساب‌های آن‌ها منعکس می‌شود که توسط شرایط و ضوابط Paxos محافظت می‌شود. با این حال، این شرکت از مشتریان خود خواسته است که تمام موجودی ها را “در اسرع وقت” از حساب های خود برداشت کنند. مشتریانی که پولی در حساب خود ندارند، حساب هایشان به طور خودکار در 9 می بسته می شود.

از سوی دیگر، مشتریانی که موجودی در حساب های Paxos خود دارند، می توانند پس از دوم ژوئن به دسترسی و برداشت پول خود ادامه دهند. با این حال، آنها دسترسی کامل به پلتفرم Paxos برای شروع تراکنش های جدید نخواهند داشت. Paxos به مشتریان خود توصیه کرد که موجودی فیات خود را به حساب های بانکی مرتبط با “حساب itBit” خود به نام خود انتقال دهند یا دارایی های دیجیتال موجود در حساب های خود را به کیف پول های خارجی منتقل کنند.

مرتبط با: قوانین جدید کانادا برای پلتفرم های معاملاتی کریپتو، فضای کمی برای استیبل کوین ها باقی می گذارد

تصمیم Paxos برای خروج از بازار کانادا در زمانی است که کانادا در ماه‌های اخیر مقررات خود را بر روی پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال سخت‌تر کرده است. در 22 فوریه، مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) اطلاعیه‌ای صادر کردند که مبادلات ارزهای دیجیتال را موظف می‌کرد تا در زمان ثبت نام در آژانس نظارتی، توافق‌نامه‌های الزام‌آور قانونی جدید امضا کنند. تعهد به روز شده حاوی بندی است که خرید یا سپرده گذاری دارایی های رمزنگاری مرجع با ارزش یا استیبل کوین ها را از طریق قراردادهای رمزنگاری بدون رضایت کتبی CSA ممنوع می کند.

Paxos تنها شرکتی نیست که در ماه‌های اخیر بازار کانادا را ترک کرده است. در 20 مارس، صرافی ارزهای دیجیتال OKX از طریق ایمیل به کاربران کانادایی اطلاع داد که این شرکت “از 24 مارس 2023، ساعت 12:00 صبح به وقت شرقی، دیگر خدمات ارائه نمی دهد یا به کاربران اجازه نمی دهد حساب های جدید در کانادا باز کنند.” ”

در 7 آوریل، صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال dYdX اعلام کرد که قصد دارد خدمات خود را در کانادا خاتمه دهد و از مشارکت کاربران جدید مستقر در این کشور شروع شود. در 14 آوریل، صرافی همه کاربران کانادایی موجود را به “فقط حالت بسته” تغییر خواهد داد و فقط اجازه برداشت را می دهد.

خروج های اخیر نشان دهنده روند افزایشی خروج شرکت ها از کانادا به دلیل نگرانی های نظارتی است.


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *