تعطیلی بی‌نظیر نیجریه را سخت‌تر از بقیه جهان ضربه زد، در اینجا دلیل آن است


تعطیلی Paxful جامعه جهانی آن را ناراحت کرد، اما تأثیر قابل توجهی بر جامعه نیجریه داشت، جایی که در استفاده از رمزارز P2P پیشگام بود.

تعطیلی بازار ارزهای دیجیتال همتا به همتا، Paxful، جامعه جهانی آن را به جستجوی جایگزین‌ها سوق داده است، اما به نظر می‌رسد که به‌ویژه بر جامعه نیجریه Paxful تأثیر گذاشته است.

در 4 آوریل، Paxful اعلام کرد که فعالیت خود را متوقف خواهد کرد. به گفته وبلاگ ری یوسف بنیانگذار و مدیر عامل، دلیل این تصمیم به دلیل “ترک پرسنل کلیدی” و محیط نظارتی بوده است.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط Chainalysis در گزارش جغرافیای ارز دیجیتال 2020 انجام شد، نیجریه از نظر پذیرش و نرخ استفاده از رمزنگاری در میان 154 کشور شرکت‌کننده در این مطالعه رتبه هشتم را به خود اختصاص داد. پذیرش و استفاده از رمزارز در نیجریه همیشه اینگونه نبوده است تا زمانی که Paxful پیشگام استفاده از همتا به همتا (P2P) خود بود که به گسترش صنعت کریپتو در این کشور کمک کرد.

کاربر ارز دیجیتال نیجریه ای امانوئل سوسگ به کوین تلگراف گفت که تعطیلی Paxful شبیه “مرگ یکی از عزیزان” است زیرا به صرافی کمک کرد تا 100000 دلار اول خود را کسب کند. سوق گفت Paxful تا سال 2015 پلتفرم مورد استفاده برای مبادله کارت های هدیه آمازون و اپل با بیت کوین بود.

Obinna Uzoije، تحلیلگر داده، یکی دیگر از اعضای جامعه نیجریه Paxful، اظهار داشت که در روزهای ابتدایی کار خود، از Paxful برای مبادله دلار از کارفرمایان به Naira استفاده می کرد. Uzoije توضیح داد که این تعطیلی باعث شده است که بسیاری دیگر از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در نیجریه تعجب کنند که آینده بازارهای کریپتو چیست.

مرتبط با: Paxful وجوه سلسیوس از دست رفته را به درآمد کاربر برمی گرداند

عکیم عبداللهی فروشنده فرابورس گفت: با وجود سرویس امانی پکسفول، نسلی از فروشندگان فرابورس ایجاد شده است. فروشندگان می توانستند از افرادی که می خواستند بفروشند و سواد کافی برای استفاده از این پلتفرم نداشتند، کارت هدیه خریداری کنند.

برخی از اعضای جامعه گرفته شده به توییتر برای ابراز نگرانی در مورد بازگرداندن وجوه کاربران. با این حال، یوسف به کاربران اطمینان خاطر داد. جیک که تیم Paxful در حال کار برای پاکسازی پست های کاربران است.

مجله: سفر در بلاک چین: ری یوسف از Paxful
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید