شکایت بنیانگذاران Paxful شامل اختلاس وجوه، پولشویی و فرار از تحریم های آمریکا است.


اختلاف شدید بین بنیانگذاران Paxful در دادگاه های دلاور ممکن است باعث شده باشد که بازار کریپتو به طور ناگهانی تعطیل شود.

یک اختلاف شدید در دادگاه های دلاور بین بنیانگذاران Paxful، آرتور شابک و محمد (ری) یوسف ممکن است دلیل واقعی تعطیلی ناگهانی بازار بیت کوین در 4 آوریل باشد.

Schaback و Youssef که در سال 2015 Paxful را با اشتیاق مشترک به بیت کوین (BTC) راه اندازی کردند، اکنون بر اساس اسناد دادگاه از یکدیگر برای کنترل این شرکت به اتهامات مختلف شکایت می کنند. این اتهامات شامل اختلاس از منابع مالی شرکت، پولشویی و فرار از تحریم های آمریکا علیه روسیه است.

بنیانگذاران مخالف هستند

Schaback تا فوریه 2022 COO (COO) در Paxful بود، زمانی که ظاهراً به دلیل اختلاف نظر با مدیر عامل (مدیر عامل) Paxful در مورد آینده بازار و عملیات آن، از شرکت در عملیات شرکت منع شد. مشروعیت هزینه‌های فزاینده برای نهادهای افشا نشده.»

اسناد دادگاه در 21 مارس 2023 در دلاور ثبت شد. منبع: دادگاه صدارت آمریکا دلاور

طبق ادعای Schaback در دادخواست، بیشتر بیت کوین Paxful به یک نهاد ترکیه ای به نام “EMiR” منتقل شده است که به ادعای او یک شرکت نرم افزاری قانونی نیست. “این وب سایت و آدرس فیزیکی تبلیغ نرم افزار یا خدمات توسعه وب ندارد. […] به نظر می رسد متعلق به یک شرکت پوشاک است.”

پیمانکاری فرعی که گفته می‌شود از EMiR پول دریافت می‌کند، مستقر در روسیه، St. شرکت پترزبورگ Dekslektika است. بر اساس پرونده های دادگاه، این نهادها متهم به پشت سر گذاشتن “معاملات فوق العاده بزرگ” Schaback بودند که پس از مسدود شدن عملیات شرکت آغاز شد. در این دادخواست آمده است: “هیچ هدف تجاری قانونی برای این نقل و انتقالات وجود ندارد.”

یوسف در اظهارات خود به کوین تلگراف این اتهامات را “مضحک” طبقه بندی کرد. به گفته وی، اتهامات مربوط به پرداخت حقوق به یک شرکت مهندسی ترکیه ای است که برای Paxful کار می کند. “او [Schaback] آنها با این اتهامات جلوی پرداخت این حقوق به مهندسان ما را گرفتند و ادعا کردند که این حقوق جعلی بوده و حتی چنین خدماتی ارائه نکرده اند. او یک بازی دیوانه وار مرغ انجام داد تا اینکه کل تیم 80 مهندس از کار دست کشیدند. […] خود آقای شابک مجبور شد اعتراف کند که این یک اشتباه اساسی بود و به این مهندسان اجازه داد در جلسه هیئت مدیره حقوق پرداخت نشده دریافت کنند.

اسناد دادگاه ثبت شده در 3 مارس 2023. منبع: دادگاه صدارت آمریکا دلاور

دیدگاه یوسف

یوسف ادعا می کند که تاکتیک های حقوقی هم بنیانگذارش “محدود به تروریسم” بوده و برای بسیاری از کارمندان و مدیران پکسفول هزینه داشته است. اتهامات او به حدی افتراآمیز بود که ما GC، CTO، CISO، معاون امور مالی و منابع انسانی را از دست دادیم. شرکت حقوقی ما حتی به دنبال مک‌درموت ویل و امری، یکی از معتبرترین شرکت‌های حقوقی در ایالات متحده، برای ادعای آنها رفت. او به کوین تلگراف گفت: «او از نمایندگی ما در دلاور حذف خواهد شد.

یوسف گفت که نگه داشتن شابک در پکسفول غیرممکن است زیرا تیمش به زودی استعفا داد.

“من و آرتور برای مدتی در نیویورک بی خانمان بودیم که Paxful را تشکیل دادیم. او از خانواده ای کارگر مانند من بود و ما از بسیاری جهات با هم بسیار صمیمی بودیم. او در ابتدا سخت کار کرد و ارزش افزوده داشت. من به او احترام می گذاشتم. دخالت در کارش. خانواده. حدوداً در سال 2018 او شروع به تغییر کرد. من از او محافظت کردم، اما وقتی تمام ELT تهدید به استعفا کردند، مجبور شدم این حقیقت زشت را بپذیرم که او تغییر کرده است و آن چیزی که فکر می‌کردم نبود.

دیدگاه شابک

شابک در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که یوسف اقدامی یکجانبه برای تعطیل کردن پکسفول در 4 آوریل انجام داد. هدف از اقدامات آقای یوسف تثبیت قدرت در حوزه قضایی خارج از ایالات متحده و حذف من و سایر سهامداران از برنامه های او بود.

Schaback می گوید که دسترسی محدودی به اطلاعات در شرکت دارد و به مدت 18 ماه در فعالیت های روزمره شرکت نداشته است.

آقای یوسف و من تفاوت های اساسی در جهت گیری محصول و حاکمیت شرکتی Paxful داریم و می توانید از اقدامات فعلی آنها متوجه شوید که هدف آنها از همان ابتدا حذف Paxful از حوزه قضایی ایالات متحده به دلیل فشارهای نظارتی بوده است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید