Paxful تعطیل می شود، مدیرعامل خروج کارکنان، چالش های نظارتی را مقصر می داند


ری یوسف، مدیرعامل Paxful گفت که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده «نفهمیدند»، اما اختلافات داخلی بر سر C-suite نیز ممکن است در تعطیلی شرکت نقش داشته باشد.

بازار ارزهای دیجیتال همتا به همتا Paxful در 4 آوریل اعلام کرد که فعالیت های خود را به حالت تعلیق در می آورد. ری یوسف، بنیانگذار و مدیر عامل Paxful، در وبلاگی گفت که “خروج کارکنان کلیدی” و محیط نظارتی پشت این تصمیم بوده است.

ما مطمئن نیستیم که آیا [the marketplace] یوسف نوشت. وی افزود: تمامی وجوه مشتریان حسابداری شده و از مشتریان خواست وجوه خود را برداشت کنند. این پست وبلاگ پیوندهایی را به پلتفرم های دیگری ارائه می دهد که Paxful به کاربران غیر آمریکایی توصیه می کند که مهاجرت کنند.

جوزف فوق الذکر در یک گردهمایی فضایی توییتر که در آن Paxful یک شرکت آمریکایی است که به مخاطبان جهانی با تمرکز بر جنوب جهانی خدمات ارائه می دهد. گفت:

“یک چهارم از شرکت کارکنان پیروی بودند […] حتی این هم برای راضی کردن عمو سام کافی نبود.»

«تنظیم‌کننده‌های آمریکایی کار بزرگی برای رسیدن به عقب‌نشینی انجام داده‌اند. […] یوسف افزود، به دلیل سرعت آنها در پنج سال گذشته، تنظیم‌کننده‌ها هنوز آن را درک نمی‌کنند. آنها هر روز مشکوک تر می شوند.”

مرتبط: مدیر عامل Paxful موعظه خودسرپرستی بیت کوین را مطرح می کند و توصیه می کند که مبادلات رمزنگاری را رعایت نکنید.

یوسف از اقداماتی مانند استفاده از کارت های هدیه برای جذب افراد بدون حساب بانکی در آفریقا به عنوان نمونه ای از فعالیت های این شرکت در ایالات متحده نام برد که توجه رگولاتورها را به خود جلب کرده است.

مسدود کردن مشتریان ایالات متحده و ادامه عملیات «اگر ما کارکنان داشتیم یک گزینه خواهد بود. […] یوسف گفت: این از نقطه نظر تجاری منطقی نیست.

علاوه بر مشکلاتی که با خروج کارکنان دارد، این شرکت در یک دعوای حقوقی با یکی از بنیانگذاران و مدیر عملیات آرتور شابک است که در ژانویه علیه شرکت شکایت کرد و یوسف و جود چیدی اوجن را به عنوان متهم معرفی کرد. طبق پروفایل لینکدین او، اوجین تا ماه مارس مدیر ارشد حقوقی Paxful بود. شکایت در این پرونده پلمپ شد.

Paxful در 29 مارس اعلام کرد که این شرکت وجوه قفل شده در درجه سانتیگراد پس از ورشکستگی خود را به کاربران برنامه Winning “در روزهای آینده” باز خواهد گرداند.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید