پاریس هیلتون، پروتکل داستانی شبکه مالکیت IP باطن a16z


اندرسن هوروویتز، پاریس هیلتون و سامسونگ در پروتکل Story Protocol جدید همکاری IP مبتنی بر بلاک چین سرمایه گذاری کرده اند.

شبکه جدید مالکیت IP مبتنی بر بلاک چین، Story Protocol، دور سرمایه گذاری 54 میلیون دلاری خود را در 7 سپتامبر تکمیل کرد که شامل سرمایه گذاری های نام های بزرگی مانند Paris Hilton’s 11:11 Media و Andreessen Horowitz، همچنین به عنوان a16z می شود.

این پلتفرم از فناوری بلاک چین برای کمک به سازندگان برای حسابرسی و کسب درآمد از محتوای خود در برابر کلاهبرداری های تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) استفاده می کند. این برنامه قصد دارد به عنوان یک مخزن مالکیت IP مبتنی بر بلاک چین برای همه انواع محتوا از جمله متن، تصویر و صدا عمل کند.

اگر هنرمندان در نهایت برای پروتکل ثبت نام کنند، می توانند از خدمات مرتبط برای فروش حقوق مجوز خود برای استفاده های مختلف دیگر استفاده کنند.

یکی دیگر از بنیانگذاران پروژه، سئونگ یون لی، پیش بینی کرد که “در یک یا دو سال، سطح محتوایی که از طریق GenAI ریمیکس می شود بسیار بالاتر خواهد بود.”

«در دنیایی از فراوانی محض که توسط هوش مصنوعی مولد کاتالیز می‌شود، فناوری بلاک چین راه‌حلی عالی برای ردیابی منبع شفاف و اسناد منصفانه ارائه می‌دهد.»

به گفته یکی از سخنگویان شرکت، این تور توسط Andreessen Horowitz هدایت می‌شد که همچنین سهام شرکت را خریداری کرد و همچنین حق خرید توکن‌های دیجیتال را در صورت صدور توسط Story Protocol خریداری کرد.

Story Protocol همچنین از Hashed، Endeavor، بنیانگذار TPG Capital، David Bonderman، و Samsung Next پشتیبانی دریافت کرد.

یکی از بنیانگذاران این شرکت، جاشون ژائو، گفت که این سرمایه به راه اندازی در نیمه اول سال 2024 اختصاص خواهد یافت.

مرتبط با: یوتیوب «اصول» را برای کار با صنعت موسیقی در زمینه فناوری هوش مصنوعی منتشر می کند

مبارزه با کلاهبرداری عمیق و محتوای نقض کننده حق چاپ توسط هوش مصنوعی پرکار، نگرانی زیادی برای صنعت سرگرمی داشته است.

گروه موسیقی یونیورسال (UMG) برای پلتفرم‌های پخش جریانی مانند Spotify تلاش می‌کند تا در مورد حذف محتوایی که از آثار دارای حق نسخه‌برداری سوء استفاده می‌کند هوشیار باشد.

مدت کوتاهی پس از توزیع ایمیل UMG، Spotify اعلام کرد که کنترل خود را در سراسر پلتفرم افزایش خواهد داد و شروع به حذف فعال محتوایی کرد که قوانین کپی رایت را نقض می کند.

اخیراً مشخص شده است که UMG و Google در حال مذاکره در مورد نحوه مدیریت کلاهبرداری های عمیق و بهترین راه برای مجوز آهنگ ها و آهنگ های صوتی هستند که می توانند در آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده شوند.

مجله: BitCulture: هنرهای زیبا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب در Solana


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید