یکی از بنیانگذاران پروتکل Paraspace NFT پس از ناکامی در برکناری مدیر عامل از سمت خود استعفا داد.


مدیر عامل پاراسپیس و مشاورانش زمانی که تیم پاراسپیس به طور علنی از مدیرعامل درخواست کناره گیری کرد، یکدیگر را به سوء مدیریت مالی متهم کردند.

حماسه پروتکل Paraspace NFT که در آن تأمین مالی پروتکل انجام می شود، در 19 مه زمانی که یکی از بنیانگذاران Jay Yao از سمت خود در این شرکت کناره گیری کرد، چرخش دیگری پیدا کرد. هفته گذشته، پروتکل NFT با یک سری اتهامات مبنی بر از دست دادن وجوه و مدیران ارشد و مدیرعامل علیه یکدیگر خبرساز شد.

تصمیم یائو برای ترک شرکت یک هفته پس از اختلاف تیم Parapace با مدیر عامل شرکت Yubo Ruan بر سر وجوه از دست رفته گرفته شد. روآن ادعا کرد که در آن زمان بی گناه بود و توسط افرادی مانند یائو به دلیل استعفا از سمت مدیرعاملی سرزنش شد. Ruan همچنین ادعا کرد که یائو و یکی دیگر از مشاوران پاراسپیس، توماس اشمیت، ادعا کردند که این پروتکل به طور غیرقانونی به حساب‌های Multisig و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دسترسی داشته است.

یائو یک هفته بعد در توییتر خروج خود از شرکت را اعلام کرد و از جامعه عذرخواهی کرد که اجازه داده است مشکلات داخلی کاربران را تحت تأثیر قرار دهد. او افزود که کل حماسه هرگز “قصد این نبود که یک موضوع عمومی باشد و این باید در داخل حل شود.”

کل حماسه پاراسپیس حول مدیریت نادرست 2909 اتر (ETH) می چرخد ​​که ارزش آن 5.4 میلیون دلار تخمین زده می شود. همه چیز با حمله تغییر قیمت به پروتکل NFT در 18 مارس آغاز شد. این حمله بلافاصله توسط شرکت امنیتی رمزارز BlockSec متوقف شد. این شرکت امنیتی 2909 ETH را از پروتکل حذف کرد تا مانع از دسترسی بازیگران متخاصم به پول شود و سپس دارایی ها را به ParaSpace برگرداند.

مطالب مرتبط: بیت کوین OG می گوید که هایپربیت کوین در راه است، “کل کوین ها” به 1 میلیون رسید

تیم Paraspace ادعا کرد که تنها 50٪ از 2909 ETH به خزانه پروتکل اضافه شده است. تیم Ruan را به سوء مدیریت وجوه متهم کرد، زیرا او دسترسی انحصاری به کیف پول muti-sig داشت. تیم متشکل از اشمیدیت و یائو، خواستار برکناری روآن از سمت خود به عنوان مدیرعامل شدند. اما در نهایت یائو به همراه تیمش از سمت خود استعفا داد.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *