قانون‌گذار پاراگوئه نتوانست وتوی رئیس‌جمهور را در مورد قانون تنظیم ارزهای دیجیتال لغو کند


بررسی مجدد لایحه “تنظیم صنعت و بازاریابی دارایی های مجازی – دارایی های کریپتو” 38 رای از مجموع 80 نماینده مجلس را به خود اختصاص داد.

پس از وتوی رئیس جمهور ماریو ابدو بنیتز، مجلس نمایندگان، مجلس سفلی دو مجلسی پاراگوئه، نتوانست لایحه‌ای را با هدف ترویج استخراج ارز دیجیتال از طریق استفاده از برق مازاد ارائه کند.

در جلسه ای در 5 دسامبر، قانونگذاران پاراگوئه در مورد مزایا و معایب تشویق استخراج کنندگان کریپتو به فعالیت در این کشور با تعیین سقف قیمت برق بحث کردند، اما در نهایت به تغییراتی که عملاً وتوی رئیس جمهور را معکوس می کند، رای منفی دادند. قانونگذاران استدلال کردند که فقدان مقررات مربوط به فعالیت‌های مرتبط با رمزارز منجر به رویدادهایی مانند کاهش FTX شد که مزایای بالقوه استخراج در پاراگوئه و همچنین نوسانات ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) را برجسته کرد.

کارلوس سباستین گارسیا گفت: «ماینینگ کریپتو منبعی برای اشتغال، سرمایه گذاری سرمایه، مالیات شهرداری، مالیات بر ارزش افزوده و چیزهای زیادی برای اقتصادهای محلی ایجاد می کند. مناسب است که حق وتو را رد کنیم تا دوباره فضا آزاد نشود، همه چیز به طور کامل تنظیم نشود و نقطه شروعی به صنعتی با پتانسیل زیاد و فضای زیادی برای رشد داده شود.»

خوزه رینالدو رودریگز گفت: «نرخ عرضه انرژی به این صنعت 15 درصد بیشتر از نرخ صنعتی است». مردم و شهروندان به هزینه انرژی یارانه پرداخت خواهند کرد. تخصیص این قیمت به چنین صنایعی سالانه 30 میلیون دلار ضرر به دولت وارد می کند.

بررسی مجدد لایحه “تنظیم صنعت و بازاریابی دارایی های مجازی – دارایی های کریپتو” 38 رای از مجموع 80 رای به دست آورد. رای.”

سنای پاراگوئه برای اولین بار لایحه ای را تصویب کرد که استخراج کریپتو را به عنوان یک فعالیت صنعتی در کشوری معروف به قیمت پایین برق در ماه جولای به رسمیت می شناسد. قانونگذاران همچنین 15 درصد مالیات بر فعالیت های مرتبط تعیین کردند. با این حال، رئیس جمهور بنیتز این اقدام را در ماه اوت وتو کرد و قانونگذاران را بر آن داشت تا در ماه دسامبر در مورد آن تجدید نظر کنند.

مربوط: دستورالعمل‌های مالیاتی برای اولین بار خواندن مجوز استخراج کریپتو در قزاقستان

هزینه های پایین انرژی در پاراگوئه ظاهراً شرکت های معدنی داخلی و خارجی را تشویق به ساخت برج ها و زیرساخت های دیگر با استفاده از مازاد انرژی کشور کرده است. اروگوئه همسایه نیز در لایحه‌ای در ماه سپتامبر که با هدف ایجاد بانک مرکزی این کشور به عنوان مرجع نظارتی بر دارایی‌های دیجیتال، مقررات ارزهای دیجیتال را پیش برد.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید