پارادایم از تلاش “ناسازگار” SEC برای تنظیم مبادلات غیرمتمرکز انتقاد می کند.


شرکت سرمایه گذاری رمزارز Paradigm استدلال می کند که DEX ها بورس نیستند.

شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز رمزنگاری Paradigm از تلاش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای تعریف مجدد اصطلاح “swap” انتقاد کرده است – اگر این مورد تصویب شود، مبادلات غیرمتمرکز را در محدوده خود شامل می شود.

در 8 ژوئن، این شرکت نامه طولانی 14 صفحه ای را به ونسا کانتریمن، دبیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرد که در آن تنظیم کننده پیشنهاد کرد که اصطلاح “مبادله مبادله ای” در قانون بورس اوراق بهادار سال 1934 تعریف شود.

SEC قصد دارد 89 سال قانون را برای پوشش صرافی های غیرمتمرکز (DEX) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) بازبینی کند. از آنجایی که اصطلاح DEX شامل کلمه “swap” می شود، SEC می خواهد با آن مانند اوراق بهادار یا بازار سهام رفتار کند.

با این حال، این پارادایم استدلال می‌کند که تفاوت‌های اساسی بین DEX و صرافی‌ها باعث می‌شود که تحت این قانون به‌عنوان «مبادله» رفتار شود.

به نظر می رسد پس از شکایت از کوین بیس به دلیل شکست در انجام غیرممکن – ثبت نام در بورس اوراق بهادار در زمانی که ناتوان بود – کمیسیون اکنون قصد دارد DEX ها را مجبور کند که همان هابسون را انتخاب کنند.

مشاور حقوقی پارادایم، رودریگو سیرا، اظهار داشت که «از طریق این قانون‌سازی تصادفی، SEC تلاش می‌کند تا به‌طور نامناسبی پلت‌فرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال، از جمله DEX‌ها را تابعیت کند و آنها را به‌عنوان مبادلات اوراق بهادار تنظیم کند».

در مارس 2022، SEC تغییراتی را در قانون پیشنهاد کرد تا شامل سیستم‌هایی شود که «استفاده از منافع تجاری خارجی و پروتکل‌های ارتباطی را برای گرد هم آوردن خریداران و فروشندگان اوراق بهادار ارائه می‌دهند». به عبارت دیگر، هر پلتفرمی که تبادل یا مبادله دارایی های دیجیتال را تسهیل می کند.

پارادایم استدلال می کند که DEX ها نه به عنوان واسطه عمل می کنند و نه “سازمان، انجمن یا گروهی از افراد” باعث تغییر می شوند.

در عوض، آنها از الگوریتم‌های بازارسازی برای متعادل کردن مجموعه‌ای از دارایی‌های رمزنگاری استفاده کردند که به‌صورت آزادانه برای خریداران یا فروشندگان بالقوه در دسترس بود. علاوه بر این، او استدلال کرد که DEX ها بر اساس کدهای خوداجرایی و قراردادهای هوشمند عمل می کنند، نه انجمن ها یا گروه های افراد.

مرتبط با: سرکوب بایننس و کوین‌بیس SEC، حجم معاملات دی‌فای را تا 444 درصد افزایش داد.

SEC در این هفته با شکایت های دوگانه علیه دو تا از بزرگترین صرافی های رمزنگاری جهان، Binance و Coinbase، هیچ تاثیری نداشت.

همچنین، سال‌ها اقدام SEC علیه کریپتو باعث شده است که این آژانس حداقل 67 دارایی دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار شناسایی کند. با این حال، کنگره هنوز هیچ قانونی رسمی را تصویب نکرده است که بازارهای رمزنگاری را به این عنوان طبقه بندی کند.

در همین حال، کوین تلگراف فاش کرد که اقدامات اجرایی توسط رگولاتور فدرال که شرکت‌های رمزنگاری را هدف قرار می‌دهد، 6 ماه پس از فروپاشی FTX، 183 درصد افزایش یافته است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید