پارادایم SEC را به دور زدن قوانین در پرونده Binance متهم می کند


پارادایم خاطرنشان کرد که SEC تلاش کرد تا از ادعاهای مربوطه در شکایت خود به عنوان ابزاری برای تغییر قانون استفاده کند، بدون اینکه به روند تنظیم قوانین تعیین شده پایبند باشد.

پارادایم، یک شرکت سرمایه گذاری مخاطره‌آمیز، از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل دور زدن رویه‌های قوانین استاندارد در روند قانونی فعلی خود علیه صرافی ارزهای دیجیتال بایننس انتقاد کرده است.

در بیانیه ای که جمعه، 29 سپتامبر منتشر شد، پارادایم خاطرنشان کرد که SEC به دنبال استفاده از اتهامات مربوطه در شکایت خود به عنوان ابزاری برای تغییر قانون بدون پیروی از روند تدوین قوانین است. آنها اظهار داشتند: «پارادایم قویاً معتقد است که SEC از مرزهای نظارتی خود فراتر رفته است و ما به شدت با این تاکتیک مخالفیم.

در ماه ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار اقدام قانونی علیه بایننس انجام داد و آن را متهم به نقض چندگانه قوانین اوراق بهادار، از جمله فعالیت بدون ثبت نام مورد نیاز به عنوان صرافی، کارگزار-فروشنده یا اتاق پایاپای کرد. پارادایم همچنین تاکید کرد که SEC اخیراً پرونده‌های مشابهی را علیه صرافی‌های مختلف ارزهای دیجیتال دنبال کرده است و ابراز نگرانی کرد که موضع SEC “می‌تواند اساساً درک ما از قانون اوراق بهادار را در چندین جنبه مهم تغییر دهد.”

اسکرین شات خلاصه دوستانه Paradigm منبع: Paradigm

علاوه بر این، پارادایم نگرانی‌های مربوط به کاستی‌ها در استفاده SEC از آزمون هوی را برجسته کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار عموماً برای تعیین اینکه آیا معاملات با معیارهای قراردادهای سرمایه گذاری مطابقت دارند و بنابراین در محدوده مقررات اوراق بهادار قرار می گیرند یا خیر، به آزمون Howey، که در یک پرونده دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1946 در مورد باغات مرکبات منشا گرفت، تکیه می کند.

پارادایم در خلاصه amicus خود استدلال کرد که بسیاری از دارایی ها به طور فعال بر اساس انتظارات سود بازاریابی، خرید و معامله می شوند. با این حال، SEC به طور مداوم آنها را از طبقه بندی به عنوان اوراق بهادار مستثنی کرده است. این خلاصه همچنین نمونه هایی مانند طلا، نقره و هنرهای زیبا را برجسته می کند و تأکید می کند که صرف داشتن پتانسیل افزایش ارزش ذاتاً فروش آنها را به عنوان معامله اوراق بهادار طبقه بندی نمی کند.

مرتبط با: خریدار بایننس روسیه در مورد مالکان صمیمانه صحبت می کند و دخالت CZ را رد می کند

Circle، ناشر USDC Stablecoin، اخیراً یکی از شرکت کنندگان در مناقشه حقوقی جاری بین Binance و SEC شده است. Circle معتقد است که SEC ایالات متحده نباید استیبل کوین ها، از جمله BUSD و USDC را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی کند.

Circle استدلال می کند که این دارایی ها نباید به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند، زیرا افرادی که این استیبل کوین ها را خریداری می کنند، سودی از خرید خود پیش بینی نمی کنند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید