مدیر عامل Pantera در مورد سقوط FTX: بلاک چین شکست نخورد

مدیر عامل Pantera در مورد سقوط FTX: بلاک چین شکست نخورد


مدیر عامل Pantera Capital دن مورهد استدلال کرد که سقوط FTX هیچ ارتباطی با وعده فناوری بلاک چین ندارد.

با برجسته شدن صرافی FTX در کل دنیای مالی، به نظر می رسد که اعتماد به فضای کریپتو رو به کاهش است. اما دن مورهد، مدیر عامل Pantera Capital معتقد است دو حوزه وجود دارد که ارزهای دیجیتال واقعاً کار می کنند.

به گفته مدیر اجرایی، روایت هایی که بلاک چین را زیر سوال می برد و می گویند که FTX به دلیل فروپاشی آن شکست خورده است، نادرست است. مدیر عامل Pantera استدلال کرد که چندین چیز در کریپتو کار می کند، مانند صرافی های تنظیم شده و صرافی های غیرمتمرکز.

مورهد در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران تاکید کرد که در حالی که منتقدان ارزهای دیجیتال و تنظیم‌کننده‌های بدبین استدلال می‌کنند که رویکرد متفاوتی برای تجارت بلاک چین مورد نیاز است، راه‌حل ساده است. او نوشت:

صرافی هایی مانند Coinbase، Kraken و Bitstamp وجود دارند، وقتی مشتری برای آنها پول می فرستد، آن را در بانک سپرده گذاری می کند. راه حل بسیار ساده است.

مورهد معتقد است که امور مالی غیرمتمرکز در کنار صرافی های تنظیم شده به خوبی کار می کند. مدیر عامل Pantera به طور خاص به صرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap، 0x، 1inch، Balancer و Dodo اشاره کرد.

به گفته مورهد، کسب و کار در فضای بلاک چین به سمت دارایی های ایمن مانند این باز می گردد. مدیر اجرایی استدلال کرد که FTX هیچ ارتباطی با وعده بلاک چین ندارد و تاکید کرد که “بلاک چین شکست نخورد.”

مربوط: مدیر عامل Blockchain.com: تجزیه و تحلیل بلاک چین چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند برای یافتن وجوه گمشده FTX انجام دهد

در حالی که سقوط FTX توجه رگولاتورهای سراسر جهان را به خود جلب کرد، پلتفرم سرمایه گذاری Superhero ادغام خود را با صرافی کریپتو Swyftx لغو کرد. Superhero در نامه ای به کاربران خود گفت که به دلیل شرایط فعلی، این شرکت ادغام را منحل کرده و به عنوان شرکت های جداگانه ادامه خواهد داد.

در همین حال، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، اوراق استرداد را امضا کرده و به دلیل اتهامات جنایی به ایالات متحده منتقل خواهد شد. مدیر عامل سابق FTX با اتهامات مربوط به کلاهبرداری الکترونیکی، توطئه پولشویی، نقض مالی کمپین، و توطئه برای کلاهبرداری ایمیل، کالاها و اوراق بهادار مواجه خواهد شد.
نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉