مسابقه ETF بیت کوین سیزدهمین شرکت کننده را کسب کرد، بلک راک مدل ETF را اصلاح کرد


پیشنهاد ETF Pando در حالی ارائه می شود که بسیاری از برنامه های کاربردی ETF بیت کوین در حال نزدیک شدن به تاریخ نهایی تصمیم گیری خود هستند.

Pando Asset، مدیر دارایی سوئیس، یک شرکت غیرمنتظره است که به‌طور غیرمنتظره به مسابقه صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله بیت‌کوین (BTC) در ایالات متحده وارد شده است.

در همان روز، غول سرمایه گذاری بلک راک با رگولاتور اوراق بهادار کشور ملاقات کرد تا یک مدل به روز ETF را بر اساس بازخورد آژانس معرفی کند.

در 29 نوامبر، پاندو فرم S-1 را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (که برای ثبت اوراق بهادار در آژانس استفاده می‌شود) برای صندوق بیت کوین تراست پاندو اسست اسپات ارسال کرد.

مانند سایر پیشنهادات ETF، هدف این تراست ردیابی قیمت بیت کوین از طریق بازوی نگهبانی صرافی رمزارز Coinbase است تا بیت کوین را از طرف تراست نگه دارد.

پاندو سیزدهمین مناقصه‌دهنده‌ای است که قصد دارد یک ETF بیت‌کوین را در ایالات متحده تأیید کند و به همراه ده‌ها شرکت دیگر که برای تأیید SEC پیشنهاد داده‌اند، از جمله BlackRock، ARK Invest و Grayscale، به رقابت می‌پیوندد.

X در 29 نوامبر (توئیتر) برای پست کردناریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، گفت که او درباره برنامه پاندو “بیشتر از پاسخ” سوال دارد و این سوال را مطرح کرد که چرا اینقدر دیر ارائه شده است.

بالچوناس همچنین نسبت به عواقب آن ابراز نگرانی کرد اگر ETF پاندو در میان «تیم» برنامه های ETF بیت کوین قرار گیرد که پیش بینی می کند در 10 ژانویه تأیید شود.

“این در مورد بازی جوانمردانه و حتی جامعه آنطور که ما می شناسیم چه می گوید؟” اضافه.

جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بالچوناس و بلومبرگ، پول خود را در 10 ژانویه، روزی که همه ETF های بیت کوین به صورت همزمان تایید می شوند، به عنوان روزی که SEC باید پیشنهاد ARK Invest را رد یا تایید کند، قرار دادند.

اما سیفارت گفت دنبال کنندگان X می گویند که شک دارند ETF پاندو آماده راه اندازی باشد [the] روز اول با بقیه اما من فکر می کنم چیزهای احمقانه تری رخ داده است.

BlackRock با SEC برای بحث در مورد پیشنهاد ETF ملاقات می کند

در همین حال، SEC با مدیران BlackRock و Invesco در 28 نوامبر ملاقات کرد تا در مورد پیشنهادات ETF بحث کند.

بلک راک برای رسیدگی به نگرانی‌های SEC از یک جلسه قبلی در مورد تأثیرات ترازنامه و خطرات برای دلال‌های ایالات متحده که با دارایی‌های کریپتو برون مرزی معامله می‌کنند، تجدیدنظری در مدل بازپرداخت خود پیشنهاد کرد.

مرتبط با: «شایعه را بخر، اخبار را بفروش» – ETF بیت کوین می تواند باعث فروش TradFi شود

بالچوناس توضیح داد که این تجدید نظر به این معنی است که نهاد فراساحلی بیت کوین را از کوین بیس دریافت می کند و آن را به صورت نقدی به دلال-فروشنده ثبت شده در ایالات متحده پیش پرداخت می کند، که نمی تواند مستقیماً بیت کوین را مدیریت کند.

بالچوناس در 17 نوامبر اعلام کرد برای پست کردن او گفت که دلال‌ها نمی‌توانند با بیت‌کوین تجارت کنند و SEC از ETF‌ها می‌خواهد که مدل‌های بازخرید «put» داشته باشند. [the] ناشران مسئولیت تراکنش بیت کوین را بر عهده دارند و مانع از استفاده دلالان از شرکت های تابعه ثبت نشده یا شرکت های شخص ثالث برای انجام تراکنش ها می شوند. [with] BTC.”

مجله: راهنمای شهر رمزنگاری هلسینکی: 5050 بیت کوین به قیمت 5 دلار در سال 2009، ادعای هلسینکی برای شهرت کریپتو
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید