PancakeSwap با انتشار نسخه 3 دستور العمل خود را تغییر می دهد


PancakeSwap نسخه 3 پلتفرم DeFi مبتنی بر BNB Chain، Aptos و Ethereum خود را منتشر می کند که عملکرد بهبود یافته و کارمزد کمتری را ارائه می دهد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) PancakeSwap نسخه 3 پلتفرم بازارساز خودکار خود را در زنجیره BNB و اتریوم با ارتقاء بهبود عملکرد و کارمزدهای کمتر منتشر کرد.

افزایش بهره وری سرمایه به عنوان یکی از جنبه های مهم ارتقاء، همراه با تغییر در نحوه تخصیص سرمایه توسط ارائه دهندگان نقدینگی در محدوده قیمتی خاص ذکر شده است. در نسخه قبلی PancakeSwap، نقدینگی از ارائه دهندگان (LPs) به طور مساوی در امتداد منحنی قیمت جفت های معاملاتی توزیع می شد.

V3 به ارائه‌دهندگان نقدینگی اجازه می‌دهد تا یک محدوده قیمت سفارشی را برای تامین نقدینگی انتخاب کنند و کنترل خاصی بر سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌ای خود به محدوده‌های معاملاتی با حجم بالاتر بدهد. این نسخه همچنین پیشنهاد می کند که چهار ردیف کارمزد تجارت جدید از 0.01، 0.05، 0.25 و 1 درصد ارائه شود. این یک تغییر از استاندارد 0.25٪ V2 است.

مطالب مرتبط: پیشنهاد مدیریت تعویض پنکیک برای محدود کردن عرضه کیک به 750 میلیون تنظیم شده است

هر جفت توکن می تواند برای هر ردیف دارای استخر نقدینگی باشد. PancakeSwap انتظار دارد جفت‌های دارایی به ردیف‌هایی کشیده شوند که انگیزه‌های LP و معامله‌گران با رویکردی برای تعادل بین معامله‌گرانی که هدفشان پایین‌ترین کارمزد است و در عین حال تشویق LP‌ها را ادامه می‌دهد.

تیم PancakeSwap سطوح مختلف کارمزد تراکنش را در مکاتبه با کوین تلگراف توضیح داد. دارایی هایی با زیان دائمی کم (قیمت پس از سپرده گذاری در استخر نقدینگی تغییر می کند) و جفت های پایدار که معمولاً قیمت ها مطابقت دارند، به سطح 0.01 درصد کاهش می یابد.

سطوح کارمزد معاملاتی با درصد بالاتر به دارایی هایی با زیان موقت بالاتر یا نقدینگی کمتر پاسخ می دهد. هدف این مکانیسم ایجاد درآمد و مشوق های بیشتر برای LP ها است.

PancakeSwap به یک پایگاه کاربری بزرگ DeFi پاسخ می‌دهد و به بیش از 1.5 میلیون کاربر منحصربه‌فرد خدمات ارائه می‌دهد که ارزش کل قفل شده آن بیش از 2.5 میلیارد دلار است.

این پلتفرم همچنین ویژگی‌های جدیدی را که هنوز در حال توسعه است، نشان داده است، از جمله برنامه پاداش معاملاتی که معامله‌گران را با مزایای انحصاری تشویق می‌کند، و ویژگی مدیریت موقعیت با هدف بهبود تجربه کاربر هنگام واریز توکن‌ها به عنوان نقدینگی است.

Arbitrum (ARB) در ماه مارس در مرکز اخبار DeFi قرار داشت، با ایردراپ مورد انتظارش که تقریباً 3.3 میلیون دلار در دو کیف پول کنترلی از بیش از 1400 آدرس ادغام شد.

مجله: 4 مورد از 10 فروش NFT جعلی است: یاد بگیرید علائم تجارت شستشو را تشخیص دهید


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید