PacWest Bank 50 درصد کاهش یافت! واکنش بیت کوین چگونه خواهد بود؟


مارسل پچمن، تحلیلگر و نویسنده کوین تلگراف توضیح می دهد که چگونه کاهش قیمت سهام PacWest و بحران جاری بانکی می تواند بر بیت کوین تأثیر بگذارد.

بازارهای ماکرو، که توسط مارسل پچمن، تحلیلگر ارزهای دیجیتال میزبانی می‌شود، هر جمعه در کانال YouTube Markets & Research Cointelegraph پست می‌شود و مفاهیم پیچیده را به زبان ساده توضیح می‌دهد و بر علت و تأثیر رویدادهای مالی سنتی بر فعالیت روزانه ارزهای دیجیتال تمرکز دارد.

کاهش 50 درصدی قیمت PacWest Bancorp و بحران جاری بانکی اولین موضوعات برنامه این هفته است. اگرچه 80 درصد از پرتفوی وام آن به وام های تجاری املاک و مستغلات و وام مسکن مسکونی اختصاص دارد، این بانک 40 میلیارد دلار دارایی دارد. مسئله؟ افزایش نرخ بهره طبق معمول در همین حال، مجموع موقعیت اوراق قرضه زیر آب بانک های ایالات متحده بدون احتساب اوراق مشتقه، 600 میلیارد دلار است.

با این حال، خزانه داری ایالات متحده هر یک از سه ورشکستگی اخیر را نجات داده است: بانک سیلیکون ولی (SVB)، بانک امضاء و فرست ریپابلیک. زیان SVB 20 میلیارد دلار یا 15 درصد از کل ظرفیت شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) برآورد شده است.

پچمن توضیح می‌دهد که در صورت شکست PacWest Bancorp، قیمت بیت‌کوین (BTC) چگونه باید واکنش نشان دهد و چرا طلا اخیراً به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 2050 دلار رسیده است. مهمتر از آن، اینکه چگونه بحران بانکی بر بدهی های دولتی تاثیر گذاشته است – در نهایت برای بیت کوین در بلندمدت بسیار مثبت است.

نتیجه گیری بعدی برای بازارهای کلان بر روی قیمت نفت متمرکز است زیرا کالای انرژی طی سه هفته 17.5 درصد کاهش یافت. پچمن نشان می دهد که چگونه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) واقعاً تولید را کنترل نمی کند و چگونه دولت ایالات متحده نقش کلیدی در کاهش تقاضا برای واردات نفت دارد.

به گفته پچمن، بزرگترین سهم بیت کوین، تقاضای نفت بالقوه به دلیل شرایط ضعیف اقتصادی است که می تواند یک محرک منفی کوتاه مدت برای دارایی های مخاطره آمیز از جمله ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شود.

اگر به دنبال محتوای انحصاری و ارزشمند از تحلیلگران و کارشناسان برجسته ارزهای دیجیتال هستید، فراموش نکنید که در کانال YouTube Markets & Research Cointelegraph مشترک شوید. هر جمعه در بازارهای ماکرو به ما بپیوندید.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *