نظرسنجی: بیش از نیمی از آمریکایی‌ها از «تأثیر بزرگ» هوش مصنوعی بر کارگران می‌ترسند


تعداد بیشتری از پاسخ دهندگان گفتند که هوش مصنوعی در 20 سال آینده بیش از آنکه به آنها کمک کند به کارگران آمریکایی “آسیب می رساند”.

نزدیک به دو سوم (62 درصد) آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که استفاده از هوش مصنوعی (AI) در محل کار «تأثیر بزرگی» بر کارگران آمریکایی در 20 سال آینده خواهد داشت و بسیاری را در مورد آنها «احتیاط» و «نگران» می‌سازد. آینده. میزان.

یک گزارش Pew Research به تاریخ 20 آوریل نشان داد که از 11004 بزرگسال مورد بررسی در ایالات متحده، 56٪ گفتند که هوش مصنوعی نیز تأثیر زیادی بر اقتصاد ایالات متحده خواهد داشت. 22 درصد دیگر معتقدند هوش مصنوعی تا حدودی بر اقتصاد تأثیر می گذارد.

تنها 13 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که “هوش مصنوعی بیشتر از آسیب رساندن به کارگران آمریکایی به آنها کمک می کند” در حالی که 32٪ برعکس فکر می کنند. بقیه پاسخ دهندگان پیش بینی کردند (32٪) یا مطمئن نبودند (22٪) که “هوش مصنوعی به کارگران آمریکایی به همان اندازه کمک می کند و به آنها آسیب می رساند”.

این مطالعه مستقیماً از شرکت کنندگان نپرسید که آیا فکر می کنند شغل خود را به دلیل هوش مصنوعی از دست می دهند یا خیر، اما بسیاری از پاسخ دهندگان ابراز نگرانی کردند که یک محل کار مجهز به هوش مصنوعی منجر به افزایش نظارت، سوء مدیریت داده ها و سوءتعبیر می شود.

Pew Research گفت که یک “اجماع” وجود دارد که بسیاری از کارگران آمریکایی احساس می کنند که آنها را به شیوه “برادر بزرگ” تماشا می کنند و 81٪ این نگرانی را ابراز کردند.

71 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که مخالف ایده استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به تصمیم گیری نهایی در فرآیند استخدام هستند.

تقریباً دو سوم گفتند که بیشتر از هوش مصنوعی ردیابی حرکات دقیقه به دقیقه آنها را آزار می دهد و حدود نیمی از آنها از ناامیدی احتمالی با هوش مصنوعی صحبت کردند که تعداد ساعات آنها را در پشت میز کارشان ردیابی می کند و دقیقاً آنچه را که هستند ثبت می کند. کارکردن روی. باز کن.

برای هر شرکت کننده ای که طرفدار استفاده از هوش مصنوعی در فرآیند استخدام بودند، 10 نفر با آن مخالفت کردند. منبع: Pew Research

فقط کمتر از 40 درصد ابراز نگرانی کردند که از هوش مصنوعی برای ارزیابی عملکردشان استفاده شود.

با وجود نظرات متفاوت در مورد آنچه که هوش مصنوعی به نیروی کار ارائه می دهد، دو سوم از پاسخ دهندگان گفتند که نمی خواهند برای شغلی که از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری های استخدامی خود استفاده می کند، درخواست دهند.

مردی 60 ساله که در این نظرسنجی شرکت کرد توضیح داد که هوش مصنوعی نباید برای این منظور استفاده شود، زیرا نمی تواند شخصیت را قضاوت کند:

«هوش مصنوعی نمی‌تواند چیزهای نامشهود بی‌اندازه‌ای را در نظر بگیرد که یک همکار خوب یا همکار بد می‌سازد. ویژگی های شخصیتی مانند صبر، شفقت و مهربانی نادیده گرفته می شوند یا دست کم گرفته می شوند.

زن دیگری که مورد بررسی قرار گرفت گفت: “این یک مسئله “سطل زباله، خارج کردن زباله” است.

با این حال، وقتی مردی در 50 سالگی توضیح می‌دهد که هوش مصنوعی پتانسیل جایگزین کردن یک مدیر استخدام را دارد، همه موافق نیستند:

“من فکر می کنم هوش مصنوعی می تواند به طور کامل از تمام مهارت ها و تجربیات من استفاده کند، جایی که یک انسان می تواند دقیقاً روی آنچه که شغل نیاز دارد تمرکز کند. هوش مصنوعی فراتر از زمان حال را می بیند و پتانسیل من را در زمان می بیند.”

کمتر از نیمی از پاسخ دهندگان گفتند که هوش مصنوعی با همه متقاضیان «بهتر» از مدیران استخدام رفتار می کند، در حالی که 15 درصد گفتند هوش مصنوعی «بدتر» عمل می کند. او گفت که کمتر از 15 درصد، درمان «تقریباً یکسان» خواهد بود.

مرتبط با: 7 نمونه از هوش مصنوعی از زندگی روزمره

پاسخ دهندگان نظرسنجی با ادعای اینکه هوش مصنوعی منجر به درمان “بهتر” می شود، گفتند که این فناوری به حذف تعصبات و تبعیض بر اساس سن، جنسیت و نژاد کمک می کند.

برخی دیگر بر این باورند که هوش مصنوعی می‌تواند سوگیری‌هایی را که شرکت‌ها در تلاش برای رفع آن هستند، تقویت کند.

انگیزه او برای انجام این کار تا حدی ناشی از آنچه Pew Research به عنوان “ظهور سریع ChatGPT” توصیف می کند، یک ربات چت هوش مصنوعی که توسط OpenAI در نوامبر منتشر شد، نشات می گیرد.

مجله: خالق NFT، امیلی زی: ایجاد هنر مولد “ارگانیک” از الگوریتم های رباتیک
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *