تحقیقات: بیش از 30٪ ویدیوهای TikTok درباره سرمایه گذاری های رمزنگاری گمراه کننده هستند


ویدئوهای TikTok که از هشتگ‌های محبوب مرتبط با رمزنگاری مانند رمزنگاری، رمزنگاری، مشاوره رمزنگاری، ارز دیجیتال، تجارت رمزنگاری و سرمایه‌گذاری رمزنگاری پشتیبانی می‌کنند، به طور تجمعی بیش از ۶ میلیارد بازدید داشته‌اند.

بر اساس یک مطالعه اخیر، بیش از 1 نفر از هر 3 اینفلوئنسر در TikTok، پلتفرم رسانه اجتماعی نسل جوان، ویدئوهای گمراه کننده ای را در مورد بیت کوین (BTC) و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشته است.

TikTok به طور گسترده ای به عنوان یک جایگزین مبتنی بر ویدیو برای جستجوهای Google مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، مشخص شده است که برخی از اینفلوئنسرها اطلاعات نادرست بررسی نشده ای درباره سرمایه گذاری های رمزنگاری شده در پلتفرم رسانه های اجتماعی ارسال می کنند و سعی می کنند بینندگان اغلب بی احتیاط (یا والدین آنها) را متقاعد کنند که پولی که به سختی به دست آورده اند را در از دست دادن ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

اینفلوئنسرهای TikTok از هشتگ «#cryptok» هنگام ارسال محتوای مرتبط با رمزنگاری استفاده می‌کنند. تجزیه و تحلیل بیش از 1161 ویدیوی TikTok انجام شده توسط DappGambal نشان داد که از هر سه ویدیوی موجود در TikToks رمزنگاری، یکی گمراه کننده است. این تحقیق همچنین نشان داد که از هر 10 حساب یا ویدیوی ارز دیجیتال تنها 1 دارای نوعی سلب مسئولیت است که به کاربران در مورد خطرات سرمایه گذاری هشدار می دهد.

در مجموع، 47 درصد از سازندگان TikTok سعی کردند خدمات را برای کسب درآمد انجام دهند. اینفلوئنسرهای اصلی، از جمله کیم کارداشیان، جیک پل، و سولجا بوی نیز قبلا متهم به تبلیغ ارزهای دیجیتال برای میلیون ها طرفدار خود بدون افشای پرداخت های دریافتی شده بودند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، کیم کارداشیان را مجبور به پرداخت 1.26 میلیون دلار جریمه برای تبلیغ EthereumMax (EMAX) کرد. در حالی که اینفلوئنسرهای TikTok نسبت به همتایان اصلی خود دسترسی کمتری دارند، ریسک مالی بالقوه برای سرمایه گذاران بی احتیاط به همان اندازه زیاد است.

این تحقیق همچنین نشان داد که از هر 3 ویدیوی گمراه کننده در TikTok، 1 به بیت کوین اشاره می کند. علاوه بر این، ویدیوهای TikTok به طور تجمعی بیش از 6 میلیارد بازدید داشته و از هشتگ‌های رایج مرتبط با رمزنگاری مانند رمزنگاری، رمزنگاری، مشاوره رمزنگاری، ارز دیجیتال، تجارت رمزنگاری و سرمایه‌گذاری رمزنگاری پشتیبانی می‌کنند.

بینندگان اغلب قصد بدخواهانه اینفلوئنسرهای مورد علاقه خود را مورد بررسی قرار می دهند و تنها بر اساس تعداد زیاد بازدید یا لایک به محتوای آنها اعتماد می کنند. به سرمایه گذاران جدید و باتجربه توصیه می شود قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری، تحقیقات گسترده ای در مورد پروژه های رمزنگاری انجام دهند.

برای آخرین اخبار صنعت کریپتو، حساب TikTok کوین تلگراف را دنبال کنید.

مرتبط با: چگونه ممنوعیت TikTok در ایالات متحده می تواند بر صنعت کریپتو تأثیر بگذارد

در 2 آوریل، صرافی ارز دیجیتال Binance شکایتی 1 میلیارد دلاری علیه مدیرعامل Changpeng “CZ” Zhao و سه اینفلوئنسر ارز دیجیتال به دلیل تبلیغ اوراق بهادار ثبت نشده تنظیم کرد.

در دادخواستی که توسط موسسه حقوقی Moscowitz و Boies Schiller Flexner ارائه شده است، “این یک نمونه کلاسیک از یک صرافی متمرکز است که فروش یک اوراق بهادار ثبت نشده را تبلیغ می کند.”

همانطور که Cointelegraph گزارش می دهد، این شکایت ادعا می کند که “میلیون ها” نفر می توانند واجد شرایط دریافت غرامت باشند.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *