بر اساس وایت پیپر ملی، بیش از 1400 شرکت چینی در صنعت بلاک چین فعالیت می کنند

بر اساس وایت پیپر ملی، بیش از 1400 شرکت چینی در صنعت بلاک چین فعالیت می کنند


علیرغم ممنوعیت های جزئی کریپتو، دولت چین فناوری بلاک چین را در سیاست توسعه رسمی دولتی خود گنجانده است.

آکادمی دولتی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین یا CAICT سندی را با عنوان “Whitepaper Blockchain 2022” در دسامبر منتشر کرد. طبق گزارش این روزنامه، در حال حاضر بیش از 1400 شرکت بلاک چین در سرزمین اصلی چین وجود دارد. این دو کشور همراه با ایالات متحده آمریکا، 52 درصد از سهم بازار را برای کسب و کارهای بلاک چین در جهان به خود اختصاص داده اند.

CAICT همچنین اعلام کرد که حدود 48 موسسه تحصیلات تکمیلی در چین مدارک و گواهینامه های مرتبط با “مهندسی بلاک چین” را ارائه می دهند. در این گزارش، این موسسه چهار نوع فناوری بلاک چین با پتانسیل کاربردی بالا را شرح داد.

اول، “زنجیره های تسویه حساب” امکان انتشار شفاف هزینه های مخابراتی را برای شرکت هایی مانند China Mobile و China Unicom فراهم می کند. دوم، زنجیره های سرد ژجیانگ به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که منبع غذای خود را با اسکن کدهای QR روی محصولات تأیید کنند. سوم، پلتفرم پرداخت های فرامرزی Trusple می تواند به خریداران و فروشندگان کمک کند تا اطلاعات مربوط به همتایان خود را به دست آورند.

در نهایت، پلتفرم های ردیابی بلاک چین می توانند به تنظیم کننده های مالی کمک کنند تا بی نظمی های سفارش را بین صرافی های مختلف شناسایی کنند. غول‌های بزرگ فناوری چینی مانند Tencent، Ant Financial، Huawei و Alibaba همگی در چند سال گذشته «اتحادهای بلاک چین» را برای فعالیت‌های خود تشکیل داده‌اند.

چین در حال حاضر مالکیت ارزهای دیجیتال و توکن‌های متفاوت یا NFT‌هایی را که قانونی بودن آنها در دادگاه محافظت می‌شود، مجاز می‌داند. با این حال، این کشور صدور عرضه اولیه سکه همراه با صرافی های دیجیتال و استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است.

علیرغم موانع، دولت چین تحولات بلاک چین را در دستور کار رسمی ملی خود قرار داده است. در ماه اکتبر، شورای دولتی جمهوری خلق چین اعلام کرد که «رایانش ابری، بلاک چین و هوش مصنوعی» را به عنوان ابزاری برای بهبود مدیریت داده ها و خدمات دولتی در اولویت قرار می دهد. در 28 دسامبر، مقامات چینی اعلام کردند که یک صرافی ملی برای تجارت NFT و حق چاپ دارایی های دیجیتال در 1 ژانویه 2023 راه اندازی می شود.


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉