تعداد کتیبه‌های Ordinals به 4.8 میلیون نزدیک می‌شود و در عرض یک هفته تقریباً دو برابر می‌شود


شوق سکه BRC-20 شاهد افزایش 92 درصدی تعداد نوشته های Ordinals در شبکه بیت کوین در عرض 8 روز بود.

تعداد کتیبه های Ordinals در شبکه بیت کوین (BTC) شاهد افزایش شهاب سنگی دیگری بوده است، از 2.5 میلیون به 4.78 میلیون، که تنها در هشت روز گذشته تقریباً دو برابر شده است.

در حالی که پروتکل Ordinals در ابتدا برای چاپ تصاویر به عنوان توکن‌های غیر تاشو (NFT) استفاده می‌شد، کاربران شروع به درک این موضوع کرده‌اند که می‌توانند از نوشته‌های مبتنی بر متن برای ایجاد توکن‌های قابل مبادله استفاده کنند، مشابه آنچه که از طریق استاندارد توکن ERC-20 چاپ می‌شود. شبکه اتریوم (ETH).

تعداد کل کتیبه های بیت کوین Ordinals از 14 دسامبر. منبع: Dune Analytics.

این نوشته‌های مبتنی بر متن، که اکنون به عنوان استاندارد توکن BRC-20 رایج شده‌اند، دلیل اصلی افزایش گسترده کتیبه‌های Ordinals در بلاک چین بیت‌کوین بوده‌اند.

با بیش از 2.8 میلیون پست مبتنی بر متن تا 5 مه، کتیبه های مبتنی بر متن اکنون محبوب ترین شکل کتیبه های Ordinals هستند، همانطور که رافائل شولتز کرافت، بنیانگذار Glassnode و CTO در توییتر تاکید کرد.

داده‌های جدیدتر از مرکز داده محبوب بلاک چین Dune Analytics نشان می‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق (۹۹٪) همه نوشته‌های Ordinals جدید از ۲۵ آوریل بر اساس متن هستند.

کتیبه اعداد ترتیبی بر اساس نوع از 14 دسامبر. منبع: Dune Analytics.

بر اساس ابزار جدیدی که به کاربران اجازه می دهد توکن های BRC-20 به نام brc-20.io را ردیابی کنند، در حال حاضر در مجموع ۱۴۲۰۰ توکن جدید در بلاک چین بیت کوین میزبانی شده است. در میان محبوب‌ترین توکن‌های مبتنی بر بیت‌کوین، «ordi»، «nals» و حتی یک نسخه مبتنی بر بیت‌کوین از memecoin بدنام Pepe (PEPE) در رتبه سوم بر اساس ارزش کل بازار قرار دارند.

تعداد کل سکه های BRC-20 در حال حاضر موجود است. منبع: brc20.io.

در حالی که ارزش کل بازار توکن های BRC-20 در حال حاضر حدود 700 میلیون دلار است، شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Galaxy Digital ادعا می کند که بازار “Bitcoin NFT” می تواند تا سال 2025 به 4.5 میلیارد دلار برسد.

مرتبط با: بحث‌های انجمن بیت‌کوین Ordinals پس از خطای تأیید کتبی رفع شد

افزایش Ordinals در چند ماه گذشته به بحث در مورد اینکه آیا Ordinals در نهایت برای اکوسیستم بیت کوین مثبت است یا خیر، ادامه داده است.

برخی از طرفداران بیت کوین مانند دن هلد ادعا Ordinals طیف وسیع تری از موارد استفاده مالی را برای بیت کوین ارائه می دهند، در حالی که بیت کوین کنندگان سختگیرتر هستند مناقشه کردن اینکه Ordinals از دیدگاه اصلی ساتوشی ناکاموتو مبنی بر استفاده از بیت کوین به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی و همتا به همتا منحرف شده است.

در همین حال، ماینرها به دلیل کارمزد تراکنش های مرتبط با انفجار فعالیت های جدید در شبکه، از جریان درآمدی انبوهی برخوردار شدند.
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید